Blog

Jak utrzymać porządek w kuchni?
Jak utrzymać porządek w kuchni?Kuchnia to specyficzne środowisko, w którym panują zupełnie inne zasady niż w pozostałych pomieszczeniach. Zapachy przygotowanych potraw wypełniają tu każdy zakamarek, a od buchającej pary i gotującej się wody, potrafi być naprawdę gorąco. Lepiej tu nie wchodzić, gdy praca wre, bo możemy się poślizgnąć na plamie oleju, dostać solą po oczach, pieprzem po nosie czy łyżką po głowie. Tak, kuchnia czasem przypomina pole walki, a później już po stoczonej bitwie, pobojowisko, które trzeba uporządkować. Zobacz, jak utrzymać porządek w kuchni?
Przeczytaj więcej
Dlaczego warto mieć robot sprzątający, czyli o zaletach urządzenia
Dlaczego warto mieć robot sprzątający, czyli o zaletach urządzeniaW naszych domach pełno jest urządzeń, o których nawet nie śnili nasi przodkowie. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że to, co dla nas jest normalne, nie istniało przecież od zawsze. Przyzwyczajamy się do tego stanu, zapominając, że kiedyś inaczej zaparzało się kawę, prało bieliznę czy przechowywało żywność. To, zresztą, bardzo odległe czasy, gdy nie było ani ekspresu do kawy, ani pralki i lodówki… Pokazuje to jednak, jak wszystko się zmienia i konsekwentnie zmierza w jednym kierunku - pełnej robotyzacji życia. A przecież już dzisiaj wiele osób wybiega daleko w przyszłość, żyjąc w inteligentnych domach, w których wszystko obsługiwane jest automatycznie. Inni nie korzystają aż tak bardzo z dobrodziejstw technologii, ale nieśmiało spoglądają na urządzenia zwalniające z części obowiązków domowych. Doskonałym przykładem jest coraz popularniejszy robot sprzątający. Dlaczego warto go mieć? Jakie ma zalety? Czym może nas przekonać do kupna?
Przeczytaj więcej
Najlepsze i-roboty Roomba do 2000 zł. Jakie propozycje mogą nas zainteresować?
Najlepsze i-roboty Roomba do 2000 zł. Jakie propozycje mogą nas zainteresować?Obowiązki domowe - te dwa słowa kołaczą się w głowie i wracają jak wyrzut sumienia, gdy sobie uświadomimy, w jakim stanie jest mieszkanie. W kuchni straszy sterta naczyń, mrugają też do nas śmieci, jakby chciały dać znak, żeby już je wynieść na śmietnik. W łazience nie jest lepiej, ale nawet tam nie wchodzimy, żeby nie zwiększyć swojej rozpaczy. A nad wszystkim unosi się mgiełka pobojowiska, to znaczy kurz, który osiadł już wszędzie… Nie ma czasu na to wszystko, bo życie zawodowe pochłania bez reszty. Przychodzi wówczas refleksja, że gdyby istniał sprzęt, który zwolniłby z części obowiązków, to byłoby cudownie. Słysząc o nowoczesnych odkurzaczach - robotach, które taką pracę wykonują za nas, machamy ręką, zrezygnowani, myśląc, że są drogie. Czy rzeczywiście? Oferta marki Roomba przeczy tej regule, bo świetne urządzenia dostępne są już za mniej niż 2000 zł! Zobacz najlepsze i-roboty Roomba w tej cenie i wybierz świadomie.
Przeczytaj więcej
Jak utrzymać porządek w domu, mając małe dziecko?
Jak utrzymać porządek w domu, mając małe dziecko?Małe dziecko w domu to niezmienne poczucie ambiwalencji, bo choć każdy rodzic kocha swojego malucha, to nie raz, nie dwa musi przełknąć ślinę, odłożyć nerwy na bok i spokojnie mu wytłumaczyć, że pewnych rzeczy nie wolno robić. Nie można rozlewać soczku i zrzucać figurek z kredensu, rozsypywanie mąki też nie jest zalecane, podobnie jak mazanie po ścianach kredkami czy brudnymi rączkami po oknie… Można by tak wymieniać godzinami, a i tak do pewnego wieku nasz szkrab będzie to robić. Musimy go zdyscyplinować, ale przyjąć też, że tak już jest, a zamiast frustracji, zdenerwowania i bezsilności wprowadzić pewne zasady, aby utrzymać porządek w domu. O czym szczególnie pamiętać?
Przeczytaj więcej
5 najlepszych robotów odkurzaczy, które musisz poznać
5 najlepszych robotów odkurzaczy, które musisz poznaćPrace domowe nie wyglądają już tak jak dawniej - coraz mniej bowiem liczy się siła mięśni, bardziej zaś to jakie roboty sprzątające mamy do dyspozycji. To oszczędzające czas i siły urządzenia nowej generacji, które zwalniają nas z wielu przykrych obowiązków. I przede wszystkim nie chodzi tu o jakieś “bajeranckie”, rzadko używane maszyny, na jakie mogą pozwolić sobie tylko najlepiej sytuowani. Nie o takich pomocach mówimy, lecz o tym, co znajduje się praktycznie w każdym domu, co używane jest regularnie. Wymienić można wiele sprzętów, my jednak w dzisiejszym artykule skupimy się na odkurzaczach, a raczej ich nowszej, lepszej, wersji - robotach, które wykonują to, co tradycyjne, ale w sposób bezobsługowy - szybciej, dokładniej oraz co równie ważne - ciszej. Zatem zobacz 5 najlepszych robotów odkurzaczy i sprawdź, na jakie parametry należy zwracać uwagę przy wyborze tego typu osprzętu.
Przeczytaj więcej
Robot do koszenia trawy, czyli pielęgnacja ogrodu bez wysiłku
Robot do koszenia trawy, czyli pielęgnacja ogrodu bez wysiłku

Piękny, słoneczny dzień. Nic tylko wypoczywać na świeżym powietrzu. Podążając tropem tej myśli, przygotowujemy coś zimnego do picia, zakładamy okrycie na głowę i wskakujemy na leżak ogrodowy. Taki relaks mógłby trwać godzinami, szczególnie że jest sobota, a do poniedziałku jeszcze naprawdę daleko. Co z tego jednak, gdy nie możemy się odprężyć, bo zerka na nas trawa - coraz wyższa i irytująca. 

Mimowolnie zaczynamy nucić, ale szybko przychodzi otrzeźwienie, a wraz z nim zmiana pozycji leżącej na stojącą i szybkie kroki do garażu. Tak, po kosiarkę. Z bolesnym grymasem na twarzy włączamy hałasujący sprzęt i powoli, powoli skracamy “zapędy” trawy. I myślimy: a gdyby tak samo mogło się kosić!

Wtem spoglądamy na podwórko sąsiada, który leży sobie na hamaku, a zielonym dywanem zajmuje się małe niepozorne urządzenie...


Przeczytaj więcej
Roboty do prasowania, które ułatwią życie
Roboty do prasowania, które ułatwią życie

A gdyby tak zatrudnić robota do prasowania? Nie, to nie wizja rodem z nieodżałowanej kreskówki The Jetsons ani niemądry, primaaprilisowy żart. To również nie jest ironia ani sugestia żony, która ma już dość prasowania białych, wykrochmalonych koszul swojego męża (albo męża, który nie chce wykonywać jednostajnych i powtarzalnych ruchów żelazkiem na  wygniecionych sukienkach małżonki).

Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, bo nastały już te czasy, gdy tego rodzaju urządzenia nie zaskakują. Może to jeszcze nie norma, ale na pewno kolejna oznaka obowiązującego dziś stylu życia, który ma być komfortowy, wolny od domowych prac, w którym inteligentne sprzęty wykonują za nas “czarną robotę”. Zobacz, jak roboty do prasowania mogą ułatwić Ci życie i znajdź swój model, który pomoże Ci rozprawić się ze znienawidzoną czynnością.


Przeczytaj więcej
Rewolucja w sprzątaniu, czyli robot Symbo do mycia okien
Rewolucja w sprzątaniu, czyli robot Symbo do mycia okienMycie okien, szczególnie na ogromnych przestrzeniach, do koszmar dla naszego ciała, ale też niesamowity pochłaniacz czasu. A przecież możemy wykorzystać ten czas o wiele bardziej pożytecznie, jesli tylko zapewnimy sobie odrobinę wsparcia w tej żmudnej czynności, jaką jest mycie okien. Ale czy roboty myjące okna spełniają swoją funkcję? Zapraszamy do lektury!
Przeczytaj więcej
Pierwsza w Polsce nowoczesna wypożyczalnia robotów
Pierwsza w Polsce nowoczesna wypożyczalnia robotów

Od dziś w ramach świadczonych przez nas usług, wchodzi nowa oferta "Wypożycz robota ON-LINE". Daje ona możliwośc pozyskania domowego pomocnika nawet na kilka godzin! Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz i wskazać, którego robota potrzebujemy, a możemy wypożyczyć go na określony czas. Pierwsza tego typu usługa w Polsce, nie czekaj i wypożycz swojego pomocnika!


Przeczytaj więcej
Nowy mop elektryczny Xiaomi dostępny w naszym sklepie
Nowy mop elektryczny Xiaomi dostępny w naszym sklepie

Wprowadzamy nowość, ręczny elektryczny mop z firmy Xiaomi. Wspaniałe uzupełnienie Twojego robota odkurzającego. Znana z niezwykłej jakości w stosunku do ceny marka Xiaomi znowu mile Was zaskoczy, bardzo praktyczny i łatwy w użyciu mop akumulatorowy. Nowe możliwości i całkowicie odświeżony wygląd mopa sprawi, że mycie podłóg stanie się niczym hobby.


Przeczytaj więcej
    pixel