Najlepsze i-roboty Roomba do 2000 zł. Jakie propozycje mogą nas zainteresować?

2018-09-10
Najlepsze i-roboty Roomba do 2000 zł. Jakie propozycje mogą nas zainteresować?

Ile zajmuje odkurzanie?

Sceptyk powie, że samo odkurzanie nie ratuje sytuacji, bo przecież zostaje tyle innego do zrobienia… Optymista zaś przyzna, że odkurzanie to prawie połowa jego domowych obowiązków. A gdzie jest prawda? Ona jak zwykle stoi pośrodku albo - jak niektórzy twierdzą- prawda leży tam, gdzie leży. Nie wchodząc w rozważania na ten temat, większość przyzna, że odkurzanie nie tylko zajmuje bardzo dużo czasu, ale trzeba je powtarzać często. To też jedna z bardziej niewdzięcznych czynności.

Praktycznie w każdym badaniu dotyczącym najbardziej znienawidzonych prac domowych, odkurzanie plasuje się na czołowych miejscach. Dzisiaj można szybko zażegnać ten problem, a odpowiedzią są roboty do odkurzania. Co najważniejsze, nie kosztują majątku, co doskonale pokazuje przykład i-robotów firmy Roomba, za które zapłacimy w okolicach 2000 zł. Oto wybrane modele!

Jak sprawnie czyścić podłogę?

Robot odkurzacz I-Robot Roomba 695 został stworzony do jednego celu - do wyczyszczenia każdego rodzaju podłogi. Nic go nie rozprasza, nie myśli sobie, aby pójść na beztroski spacer. Zaprogramowany, wykona pracę w wybranym przez nas momencie. A już po zakończeniu pracy, Roomba 695 wraca grzecznie do stacji ładowania, gdzie może się posilić energią. A poza tym:

  • Zgrabnie porusza się po pomieszczeniu, nawiguje wokół mebli i przy ścianach, wyczuwa zbliżające się zagrożenia (na przykład uskoki), więc nie ma ryzyka, że spadnie ze schodów.
  • Wykrywa wszelkie zabrudzenia, wykorzystując do tego celu czujniki akustyczne. Nic mu nie umknie.
  • Sprawny, bo jego konstrukcja o niskim profilu zapewnia, że dostanie się wszędzie tam, gdzie brud lubi się schować: pod fotelami, sofami czy wzdłuż listew przypodłogowych.
  • A ponadto pięknie się prezentuje i nie zajmuje dużo miejsca, więc łatwo go przechowywać.

Inteligentne dbanie o czystość z robotem odkurzaczem!

To bardzo wydajny sprzęt, bo został wyposażony w akumulator iRobot XLife umożliwiający przeprowadzenie jeszcze większej ilości cykli sprzątania. Roomba 782e to więc prawdziwy “pracuś”, który ma bardzo dużo energii, a także - za sprawą 3-stopniowego systemu czyszczącego - potężną siłę likwidowania brudu. Działa skutecznie dzięki przeciwbieżnie obracającym się szczotkom i bardzo dużej sile ssącej. Usuwa wszystkie zabrudzenia, które staną mu na drodze: brud, kurz i sierść domową. Z drugiej strony wbudowany filtr HEPA sprawia, że powietrze w domu pozostaje czyste - wolne od pyłów i alergenów.

Robot odkurzacz I-Robot ROOMBA 782e jest prosty w obsłudze, bo wystarczy właściwie wykonać jedną rzecz: nacisnąć CLEAN, by robot wiedział, co ma robić. Jego przewodnikiem jest inteligentna nawigacja iAdapt, dzięki której każdy fragment podłogi zostanie dokładnie oczyszczony. Dopiero gdy odkurzacz będzie miał pewność, że wszystko lśni, zakończy pracę. Zwinny, kompaktowy, zaprojektowany tak, aby dostać się wszędzie (pod meble, fotele itd.), ale i unikać niebezpiecznych miejsc (schody i inne uskoki). Poza tym, tak jak wszystkie iRoboty Roomba, ten model został wyposażony w szczotkę boczną, która poradzi się z trudno dostępnymi przestrzeniami, zarówno w kątach pomieszczeń, jak i wzdłuż krawędzi i ścian.

Jak wygląda nowoczesne odkurzanie?

Roomba 616 Xlife, chociaż nie posiada - jak wcześniej przywołane przykłady - czujnika brudu, to ma wszystko, co powinno znaleźć się w solidnym i nowoczesnym odkurzaczu, i zapewnia idealną czystość. Robot odkurzacz Roomba 616 Xlife pracując na wszystkich rodzajach podłóg, dla lepszego efektu czyści jeden fragment po kilka razy (aż pozostanie bez drobinki kurzu). Model świetnie radzi sobie z różnymi zabrudzeniami, a pomaga w tym technologia AeroVac.

Robot odkurzacz I-Robot ROOMBA 616 Xlife dostanie się wszędzie tam, gdzie trzeba. Jego uwaga skupia się na obszarach najbardziej zabrudzonych. Z gracją manewruje więc dookoła mebli, pod łóżkami, fotelami oraz przy zasłonach. Sprząta wzdłuż krawędzi, unika przeszkód i nie wplątuje się w problemy - czyli w kable, zręcznie omijając inne nieprzyjemności, jak schody. Roomba 616 Xlife jest bardzo uważna, nie uszkadza mebli i delikatnych przedmiotów.

Poza tym cechują ją te same udogodnienia, co inne i-roboty marki Roomba, czyli:

  • Łatwość obsługi - wystarczy nacisnąć przycisk “CLEAN”.
  • Unikalne, specjalnie zaprojektowane szczotki, na których osadza się mniej zabrudzeń.
  • Cykl sprzątania i ładowania - po skończonej pracy wraca do stacji dokującej, by posilić się przed kolejnymi wyzwaniami.

Nie trzeba się zapożyczać i wydawać fortuny na własnego robota do sprzątania. Nasz ranking to najlepszy dowód na to, że na taką pomoc może sobie dzisiaj pozwolić wiele osób. I tak się właśnie dzieje, bo coraz większa popularność i-robotów to nie przypadek. Chcąc trochę odetchnąć, warto zlecić te same nudne, powtarzalne zadania inteligentnym urządzeniom. To trend, który będzie postępował, bo coraz bardziej doceniamy czas wolny, który możemy dzięki temu zyskać. Przeznaczyć go na coś bardziej pożytecznego niż odkurzanie.

pixel