Roboty do prasowania, które ułatwią życie

2018-07-18
Roboty do prasowania, które ułatwią życie

Roboty do prasowania a nieustanny rozwój

Człowiek od zawsze dążył do tego, by uprościć sobie życie. Taka już jest natura ludzka, że nie możemy ustać w miejscu, stale poszukujemy, drążymy i rozwijamy istniejące już rozwiązania. Ma to swoje jasne i ciemne strony, ale każdy przyzna, że życie jest dziś łatwiejsze niż dawniej. Odpowiadają za to nowoczesne urządzenia, które zwalniają nas z kolejnych obowiązków, tych powinności, w które kiedyś musieliśmy włożyć sporo swojego czasu i wysiłku. Rozwój technologii zdefiniować można tym, co wypływa z porównania możliwości, które miał pierwszy komputer z tymi oferowanymi przez współczesny laptop lub tablet.

Podobnie rzecz wygląda w zestawieniu pierwszych telefonów komórkowych z aktualnie dostępnymi smartphonami - technika dostarcza wciąż nowych rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby człowieka. Roboty do prasowania wpisują się w tę konwencję, wyręczając i skracając czynność, która powszechnie nie jest uznana za przyjemną. A dzięki temu więcej czasu można przeznaczyć na ulubione zajęcia: aktywność na świeżym powietrzu, podróże, czytanie książek czy oglądanie filmów, ale też zautomatyzować pracę, intensyfikując jej efekty.

Roboty prasujące a teorie rozwoju?

Istnieją teorie mówiące o tym, że w przyszłości roboty zastąpią nas w pracy. Podejście optymistyczne mówi, że będą one pracować na nasz dobrobyt, a my w tym czasie będziemy mogli oddać się temu, co najbardziej kochamy i w czym się spełniamy. W kontrze do tych pozytywnych wizji, pojawiają się pesymistyczne, zdecydowanie bardziej mroczne i niepokojące prognozy, jakoby roboty faktycznie miałyby pracować za nas, co w konsekwencji pozbawi nas środków do życia.

Jakkolwiek te dywagacje są ciekawe, to nie ma co jednak za bardzo w nie się wgłębiać, bo wchodzimy na dość grząski grunt futurologii, która obarczona jest sporym marginesem błędu. Dobitnym przykładem są prognozy radzieckich “przepowiadaczy” z lat 50. i 60. Twierdzili oni, że już w roku 2000 nie tylko będziemy mieć bazy na Księżycu i planetach Układu Słonecznego, ale też będziemy żyć dłużej, minimum 200 lat… Ile z tego zostało, widzimy dzisiaj. Abstrahując od takich wykładni, warto zwrócić uwagę, że wraz z rozwojem technologii znacząco poprawia się komfort życia, a roboty prasujące, jak choćby taki robot manekin, tę wygodę zapewniają, znacząco oszczędzając czas czy kręgosłup osoby stojącej przy desce z żelazkiem i wykonującej te same posuwiste ruchy.

Prasujący robot


Znienawidzone prasowanie - postaw na roboty do prasowania!

Na naszych oczach zmienia się tak dużo, że czasami ciężko za tym nadążyć. Roboty do prasowania docenione zostaną przez każdego, kto musi uporać się z dużą liczbą pogniecionej odzieży. Dlatego ich zalety potwierdzą i pralnie, i firmy zajmującej się profesjonalnie prasowaniem. Na gruncie domowym, nieprzypadkowo to właśnie ta czynność należy do tych najbardziej znienawidzonych obowiązków. W większości rankingów zajmuje ona pod tym względem pierwsze miejsce, wyprzedzając wynoszenie śmieci, pranie, mycie okien czy sprzątanie łazienki.

No bo co tu lubić? Nie dość, że czynność jest żmudna, to dodatkowo wymaga precyzji. Nie da się jej za bardzo przyspieszyć, a gdy właśnie zależy nam na czasie, to tym bardziej nas to denerwuje. To tylko pokazuje, że robot do prasowania to urządzenie odpowiadające realnym potrzebom ogółu. Automatyzacja działań i szybsze uporanie się z tym domowym obowiązkiem upowszechnia się, co docenią choćby mamy, które codziennie mierzą się ze sporą liczbą pogniecionych ubranek maluchów.

Roboty prasujące - jak to działa?

Technologia, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i dynamicznemu stylowi życia, ułatwia nam życie. Wśród nowoczesnych robotów do prasowania popularne są roboty manekiny, które - zgodnie z nazwą - mają kształt przypominający korpus człowieka. Pozwala to na łatwe zawieszenie każdego ubrania - bluz, spodni, koszul itd., co zupełnie zmienia wyobrażenie o standardowo pojmowanym prasowaniu, znacznie je ułatwiając i skracając czas jego wykonywania. Urządzenia prostują odzież i ją suszą, a niektóre modele również odświeżają ubrania. Z jednej strony mamy więc szczotkę, która wygładzi nierówności, co ma miejsce w pozycji pionowej, z drugiej gorący strumień powietrza odpowiadający za suszenie wilgotnych ubrań. Przecież często się zdarza, że po wypraniu chcemy coś od razu wyprasować, bo nam się śpieszy.
Wcześniej trzeba było długo czekać lub korzystać z pralko-suszarki.

Maszyna radzi sobie z tym znakomicie, co docenią wszyscy, którzy żyją dynamicznie i swój cenny czas wolą inwestować w aktywności inne, niż domowe obowiązki. Funkcjonalność urządzeń zauważą też kreatorzy mody czy sklepy odzieżowe, dla których odzież w nienagannym stanie to wizytówka. A że robot przeznaczony jest do wszystkich rozmiarów - od XS do XXXL oraz od 36 do 58, sprawdzi się jako rozwiązanie dla każdego. Niezależnie od rodzaju tkaniny (bawełna, len, flanela, aksamit czy materiały mieszane), zapewnia idealny efekt, a prasowanie jeszcze nie było tak łatwe.
Za technologiczny sznyt i designerski wygląd należy wyróżnić automat do prasowania LG Styler, który prasuje oraz suszy. Idealnie sprawdzi się w apartamentach domowych czy hotelowych, gdzie na większą skalę wykorzystane zostaną jego właściwości, jak nowatorska technologia TrueSteam, odświeżająca ubrania, wygładzanie zagnieceń i usuwanie nieprzyjemnych zapachów z tkanin. Pielęgnacja ubrań odbywa się przy pomocy czystej pary wodnej, w jakiej nie ma dodatków szkodliwych chemikaliów.

Alergicy i osoby szczególnie wrażliwe na substancje, będą mogły cieszyć się ubraniami, które zawierają mniej bakterii i składników, drażniących skórę czy oczy. Sprzęt praktycznie nie ma żadnych wymogów, bo nie musi być podłączony do instalacji, do działania nie potrzebuje też wody, co jest jego niewątpliwą zaletą. Innowacyjny, minimalistyczny i kompaktowy wygląd wpasuje się doskonale w wystrój każdego wnętrza.
Dzięki dedykowanej aplikacji możemy z poziomu smartfona uruchamiać indywidualne programy, co docenią wszyscy ci, którzy uwielbiają inteligentne sterowanie domowymi czynnościami. Znacząco ułatwiając codzienną pracę, automat do prasowania może stanowić zintegrowaną część garderoby, stanowiąc jej nowoczesną i nietuzinkową składową.

Niewątpliwie roboty do prasowania, jako urządzenia w nowoczesnym domu czy integralne elementy dla biznesów działających w branży odzieżowej, będą niebawem tak oczywiste, jak pralki, lodówki czy dostęp do Internetu. Skoro mamy do dyspozycji inteligentny sprzęt, który wykona za nas tę niewdzięczną czynność, to dlaczego tego nie wykorzystać? To kolejny krok do tego, aby nasze życie stało się łatwiejsze, jak najmniej związane z uciążliwymi codziennymi zadaniami.
pixel