Wiosenne porządki z urządzeniem parowym

2022-05-10
Wiosenne porządki z urządzeniem parowym

Wiosenne porządki należą do najprzyjemniejszych obowiązków, bo mimo że po zimie jest tak wiele zadań do zrobienia, to wykonujemy je radośnie, bo z każdym dniem czujemy, jak wkraczamy we wspaniały słoneczny czas. Warto ułatwić sobie pracę, korzystając z nowoczesnych sprzętów, które dostępne są teraz dla każdego. Jednym z nich jest odkurzacz parowy. W czym pomoże? Jaki odkurzacz parowy wybrać?

Od czego zacząć wiosenne porządki w mieszkaniu?

Wiele osób rozpoczyna wiosenne porządki z przytupem, by jak najszybciej uporać się z zimowymi zaszłościami. To nie dziwi, bo gdy tylko słońce mocniej przygrzeje, człowiek dostaje mnóstwo energii do działania! Warto jednak zastanowić się wcześnie, od czego zacząć wiosenne porządki w mieszkaniu, co ułatwi wykonywanie kolejnych zadań, pozwoli też na dobranie odpowiedniego sprzętu.

Mimo że mamy dużo siły i zapału, zdecydowanie lepiej skorzystać z nowoczesnych pomocników - prym wiedzie tu robot sprzątający, który wykona za nas zdecydowaną część nielubianych prac porządkowych. Nim jednak “zagonimy” go do pracy, zacznijmy doprowadzać do należytego stany “górną część” mieszkania, usuwając kurz z sufitu, żyrandoli, przecierają szczyty szaf, szafek wiszących i półek. Dopiero w dalszej kolejności możemy zabrać się za meble znajdujące się niżej, jak blaty i szafki stojące. I w ten sposób przechodzimy do podłogi, ale o jej czystość powinien już zatroszczyć się robot odkurzacz, najlepiej wyposażony w funkcję mopującą, dzięki czemu nie tylko usunie kurz i inna zabrudzenia, ale też dokładnie umyje podłogę.

Urządzenia, które pomogą ci w wiosennych porządkach

I w ten sposób płynnie przechodzimy do kolejnego akapitu, podpowiadając, jakie urządzenia pomogą nam w wiosennych porządkach. Wspomnieliśmy już o robotach sprzątających, które pomagają nie tylko podczas wiosennych porządków, ale i przez cały rok, pozostawiając podłogi w nienagannym stanie. To samo dobrego powiemy o robotach do mycia okien. Co jak co, ale akurat ich czyszczenie bardzo kojarzy się z wiosną, bo wraz z końcem pluchy i opadów różnego rodzaju, można wreszcie “zedrzeć” z nich jesienno-zimowe pozostałości. To niezbyt wdzięczne, męczące zadanie, dlatego też robot nam to znacząco ułatwi. Jeśli mamy ogródek to warto też zainwestować w robota do koszenia trawy, która gdy tylko przyświeci słońce, zaczyna rosnąć jak szalona. Te wszystkie urządzenia są niezwykle pomocne i wymiernie pomogą ci w wiosennych porządkach, lecz nie poświęcimy im już więcej miejsca, bo teraz przejdziemy do bohatera tego artykułu - odkurzacza parowego.

Siła pary - urządzenia, które czyszczą parą

Urządzenia do czyszczenia parą są bardzo chętnie wybierane, bo pozwalają utrzymać czystość w domu, radząc sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, kurzem, piaskiem czy sierścią zwierząt. Odkurzacz parowy to świetnie zaprojektowany, intuicyjny sprzęt łączący w sobie zalety parownicy i tradycyjnego odkurzacza. Jego największą zaletą jest siła pary, która zmiękczy brud, skutecznie go likwidując, choćby był najbardziej uporczywy. Powstaje pytanie - jak to możliwe? Jak to niepozorne urządzenie zapewnia takie rezultaty. Sekret tkwi w zasadzie działania, podczas której wykorzystywana jest znajdująca się w zbiorniku woda. Podczas gdy maszyna pracuje, wydziela się z niej para wodna, która rozpuszcza zaschnięte zabrudzenia, niszcząc je, bez konieczności stosowania detergentów. Dodatkowe korzyści zapewnia funkcja ssąca. Dzięki niej nie musimy obawiać się nadmiaru wody na podłodze, co jest tym bardziej istotne, jeśli chcemy sprzątać powierzchnie, które nie mogą mieć dłuższego kontaktu z wodą, jak panele czy parkiet.

Odkurzacz parowy to urządzenie 2w1, więc bez przeszkód może pracować na sucho lub mokro, zależnie od tego, do jakiego akurat zadania go potrzebujemy. Gwarantuje dokładną dezynfekcję (niweluje roztocza, grzyby, bakterie), co sprawia, że sprawdzi się doskonale w mieszkaniach alergików i astmatyków. Dla tego sprzętu nie ma rzeczy niemożliwych - tak samo dobrze radzi sobie z różnymi powierzchniami, jak posadzka, dywan, armatura łazienkowa i kuchenna. Ale co równie istotne - czyszczenie parą przywróci też nienaganną jakość piekarnikowi, zakurzonym żaluzjom czy kratce wentylacyjnej.

Jaki odkurzacz parowy wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że warto zainwestować w odkurzacz parowy, lecz nim zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Dzięki temu wybierzemy doskonałej jakości urządzenie, zapewniające skuteczne i bezproblemowe działania.

  • Oceń, jaką ma moc interesujące cię urządzenie. Modele o wyższej mocy szybciej się nagrzewają, co wpływa pozytywnie na ich gotowość do pracy.
  • Równie ważne jest ciśnienie - i tu też, im wyższe, tym lepiej, bo parownica lepiej sobie radzi z usuwaniem brudu.
  • Duże znaczenie ma pojemność zbiornika na wodę. Powinien być możliwie duży, żebyśmy rzadziej musieli go napełniać. Jego minimalna pojemność powinna wynosić 0,4 litra.
  • Poza tym, zwróćmy uwagę na długość przewodu (dłuższy zwiększa zasięg parownicy do czyszczenia, powinien mieć minimum 5 metrów), producenta (lepiej wybrać renomowaną markę) i dodatkowe końcówki (zwiększają wszechstronność).

Wiosenne porządki z urządzeniem parowym będą nie tylko efektywne, ale i komfortowe, czego nie można powiedzieć o tradycyjnym myciu powierzchni, na przykład przy użyciu mopa lub ścierek.

pixel