Robot myjący podłogi, a zwierzęta w domu

2022-12-28
Robot myjący podłogi, a zwierzęta w domu

Robot myjący podłogi to świetne urządzenie zwalniające Cię z tego niewdzięcznego i męczącego obowiązku domowego. Jeżeli tak, jak wszyscy, nie lubisz wykonywania tej czynności, to powinieneś zamówić robota myjącego podłogi, która wyręczy Cię i poradzi sobie w tym zadaniu prawdopodobnie znacznie lepiej. Jakie są więc zalety, które posiadają roboty myjące podłogi, jakie modele najlepiej wybierać i czy Twoje zwierzęta je polubią? Dowiedz się tego wszystkiego, czytając kilka poniższych akapitów.

Czym się kierować, kupując robota myjącego podłogi, tak by nie stresował zwierząt?

Wybierając robota sprzątającego do domu, w którym są zwierzęta, powinieneś kierować się w pierwszym rzędzie głośnością jego pracy – to najważniejsza rzecz. Im hałas powodowany przez urządzenie będzie mniejszy, tym większa szansa, że Twój zwierzak się go nie przestraszy i zaakceptuje poruszanie się po mieszkaniu ‘nowego’ lokatora. Im cichszy będzie robot sprzątający, tym mniej stresu będzie wywoływał u domowych zwierząt. Warto, abyś stopniowo przyzwyczajał swoje zwierzęta do nowego robota. Najpierw do samego jego widoku, a dopiero później również do działania.

Pierwsze sprzątanie powinno odbyć się w Twojej obecności, która ułatwi psu czy kotu oswojenie się z nowym urządzeniem. Roboty myjące podłogę często z wroga i zagrożenia stają się rozrywką zwierząt domowych. Zwłaszcza koty, lubią czasami siadać na poruszających się automatycznych odkurzaczach. Nie jest to jednak rzecz, na którą powinieneś zwierzakowi pozwalać, gdyż może to skutkować awarią urządzenia.

Intensywne linienie zwierząt — Jak roboty myjące podłogi sobie z tym poradzą?

Sprzątanie w domu, w którym są zwierzęta, nie jest łatwą sprawą. Robot odkurzający i myjący podłogi ułatwi Ci to zadanie, a właściwie wykona je całkowicie za Ciebie. Jaki zatem będzie najlepszy robot sprzątający dla właścicieli zwierząt?

Po pierwsze najlepsze efekty sprzątania przy zwierzętach gwarantują roboty zapewniające dwa sposoby czyszczenia. Pierwszym z nich jest odkurzanie, dzięki któremu pozbędziesz się z podłogi wszechobecnej sierści zwierzęcia. Przy wyborze sprawdź jaką mocą odkurzania dysponuje dany model robota – im większa ta moc, tym lepsze powinny być rezultaty odkurzania.

Drugim sposobem czyszczenia, który jest wykonywany przez roboty, jest mycie podłóg na mokro. Odbywa się to standardowo poprzez zwilżenie podłogi, następnie przetarcie jej szybko obracającą się ściereczką, a następnie zebranie pozostałej brudnej wody. Do wody może być również dodawany płyn myjący lub zapachowy. Dzięki takiemu podejściu robot do odkurzania i mycia podłóg zapewni idealną czystość w mieszkaniu.

Ciekawymi dodatkowymi funkcjami są również lampy UV sterylizujące czyszczone powierzchnie, pozwalające na pozbycie się bakterii, wirusów czy grzybów oraz automatyczne zwiększanie mocy, gdy robot znajdzie się na dywanie czy wykładzinie, co pozwoli na lepsze usunięcie z niej sierści. Robot do mycia podłóg na mokro i odkurzania nie boi się nawet największego linienia zwierząt i szybko upora się z każdą ilością sierści.

5 najlepszych robotów myjących podłogi, które podołają zwierzęcej sierści

Oto 5 najlepszych modeli w ofercie, które nie będą miały kłopotu z uprzątnięciem zwierzęcej sierści z Twojej podłogi:

  • Ecovacs Deebot X1 Omni – to właściwie cała stacja, dzięki której możliwe jest automatyczne czyszczenie podłóg. Robot, opuszczający stację, zapewnia silne odkurzanie oraz następnie mopowanie całej podłogi. Dzięki stacji obsługa robota jest wyjątkowo prosta, gdyż stacja sama odbierze od niego wciągnięty kurz, brudną wodę oraz uzupełni stan czystej wody. Dzięki mocy ssania 5000 Pa urządzenie poradzi sobie nawet z najgrubsza sierścią i największymi jej ilościami;
  • Everybot RS500 – to nieduży model robota mopującego zarówno na sucho, jak i na mokro. Robot posiada 6 różnych trybów pracy wybieranych przy pomocy dołączonego pilota;
  • Ecovacs Deebot Ozmo Pro T8+ – robot ze stacją samorozładowującą. Robot zapewnia idealne odkurzanie i mopowanie podłóg. W celu bezproblemowego poruszania się po mieszkaniu wykorzystywany jest laserowy system TrueDetect 3D;
  • iRobot Braava Jet® M6 Wi-Fi® Connected Robot Mop – robot mopująco-odkurzający kompatybilny z Google Home oraz Alexa. Dzięki technologii ImprintTM Link robot komunikuje się z innymi urządzeniami serii iRobot Roomba i7/i7+/s9+ co pozwala na idealną koordynację ich pracy;
  • Xiaomi Roborock V2 Sweep One – robot drugiej generacji, oferujący zarówno odkurzanie, jak i mopowanie podłogi. Robot wyposażony jest między innymi w funkcję automatycznego rozpoznawania dywanów. Wygodna w użyciu aplikacja Mijia oraz duży akumulator zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Niezależnie od tego, który z modeli zamówisz, czy robot myjący podłogi Xiaomi, czy robot myjący podłogi Ecovacs z pewnością będziesz zadowolony z jego działania i ze stanu swoich stale czystych podłóg. Przestań się męczyć przy czyszczeniu podłóg lub narzekać na ich zabrudzenie i zacznij korzystać ze sprawdzonego sprzętu, jakim jest robot do mycia podłóg. Dzięki temu zapomnisz o zwierzęcej sierści na Twojej podłodze.

pixel