Jaki odkurzacz do dużego domu?

2021-08-19
Jaki odkurzacz do dużego domu?

Korzyści z posiadania dużego domu są niezliczone. Każdy z domowników, w tym ukochane zwierzaki, ma dla siebie przestrzeń. Poczucie swobody pozwala na nieskrępowaną realizację ulubionych pasji. Na nie zawsze znajdzie się miejsce.

Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy dom trzeba posprzątać. Typowe mieszkanie w bloku można doprowadzić do czystości w ciągu godziny. Z domem wolnostojącym jest to o wiele bardziej czasochłonne. Dodatkowym utrudnieniem odkurzania bywają splątane kable, konieczność przepinania wtyczek do kolejnych kontaktów i żmudne pokonywanie kolejnych pomieszczeń. Tradycyjne urządzenia czasem ulegają awarii, zwykle w najmniej odpowiednim momencie. Najlepszym antidotum na wszystkie wymienione bolączki będzie robot odkurzacz.

Najlepiej sprząta automat

Na rynku znajdziesz wiele urządzeń, które są dedykowane sprzątaniu wielkich powierzchni, głównie biur i sklepów. Oprócz nich można trafić na sporo ofert sprzętu zaprojektowanego z myślą o właścicielach domów. Aby nie tracić wielu godzin na usuwanie brudu z kilkunastu pokoi, warto pomyśleć o w pełni zautomatyzowanym robocie sprzątającym. Wystarczy, że włączymy sprzęt, a on dokona reszty za nas. Automatyczne skanowanie pomieszczenia pozwala na szybkie i bezproblemowe sprzątanie. Urządzenie ma możliwość mapowania pomieszczeń, dzięki czemu nie zajdzie sytuacja, w której robot odkurzacz stoi w miejscu. Robot zapisuje ścieżki czyszczenia. Rozmaite tryby sprzątania ułatwiają radzenie sobie z brudem w najbardziej newralgicznych miejscach. Nawet ładowanie jest automatyczne. Podstawowy obowiązek użytkownika to regularne usuwanie zgromadzonych brudów. Poinformuje o tym sygnał i zapalony wskaźnik.

Robot hybrydowy dla domu

Oczywiście oprócz odkurzania trzeba co jakiś czas zmyć podłogi. Najszybciej i najdokładniej pracować będzie robot hybrydowy. Użycie takiego robota jest szczególnie zalecane tam, gdzie wśród domowników są zwierzęta. Urządzenie łączy najlepsze cechy odkurzacza i mopa. Szczotki czyszczą powierzchnię z pyłków i śmieci, a wbudowana ściereczka ze specjalnego włókna przeciera podłogę. Dzięki temu, że mikrofibra jest cały czas wilgotna, nie ma niebezpieczeństwa zarysowania posadzki. Ulepszona moc ssania gwarantuje dokładne czyszczenie każdego kąta. Aby posprzątać dom wystarczy włączyć robota i zająć się tym, na co mamy ochotę. Robot sprzątający wykona całą pracę za nas. Takie zautomatyzowane sprzątanie pozwoli zaoszczędzić dużo czasu na leniuchowanie. W końcu po to jest technologia, żeby wyręczyć nas od ciężkich prac.

Wydajny i oszczędny

Wbrew pozorom robot myjący podłogi nie jest drogi w użyciu. Wraz z dynamicznym rozwojem technologii, ceny tych urządzeń znacząco spadły. Wybierając spośród szerokiej oferty urządzeń, bez problemu znajdziemy przystępne oferty. Jednocześnie, dzięki optymalizacji podzespołów, roboty potrafią posprzątać do kilkuset m2 powierzchni w ciągu jednego cyklu ładowania baterii. Roboty są oszczędniejsze w eksploatacji, bardziej ekologiczne i zdecydowanie cichsze. Inwestycja szybko się zwróci, gdy zauważysz spadek zużycia prądu. To nie koniec ich zalet. Ergonomiczna konstrukcja robotów odkurzaczy zapewnia większą pojemność na brudy. Zapomnij o zmienianiu worka, tak jak w tradycyjnym odkurzaczu. Roboty sprzątające pracują same i wymagają interwencji właściciela o wiele rzadziej. Nawet nie zauważysz, że po podłodze przesuwa się talerz robota. Prędzej zwróci na niego uwagę Twój pies lub kot.

Odkurzacz parowy – najlepiej niszczy brud

Co zrobić, gdy w domu są alergicy? Oto urządzenie, które pomaga dokładnie wysprzątać cały dom, a także oczyścić go z niechcianych gości, jak grzyby, roztocza i bakterie. Do osiągnięcia celu służy mu para wodna oraz zwiększona moc ssania. W trakcie pracy urządzenia, woda z wbudowanego pojemnika zamieni się w parę. Pod jej wpływem nawet najsilniej przylegający brud musi ulec i dać się wciągnąć przez odkurzacz parowy. W ten sposób można usunąć nawet plamy zaschnięte na twardo. Urządzenie usuwa nawet płyny. Nie tylko na podłogach. Co ważne, odkurzacz parowy działa również w pionie. Możemy w ten sposób czyścić np. firany, grzejniki, a nawet okna. Sprzątanie przy pomocy odkurzacza parowego jest jak zamiatanie, szorowanie i pranie naraz, tyle że w nadludzkim tempie.

Inteligentny dom

Nowoczesne podejście do zarządzania domem jest coraz popularniejsze również w Polsce. To nie tylko automatyczne ogrzewanie, czy oświetlenie, ale również sprzątanie. Używanie dedykowanych robotów gwarantuje wygodę domowników i przede wszystkim oszczędność czasu i energii. Nie bez znaczenia jest korzystny wpływ na ekologię, a także łatwa obsługa. Dzięki możliwości programowania, robot odkurzacz wpisuje się w trend inteligentnego domu. Robot sprzątający lub robot roomba mogą automatycznie wykrywać zabrudzenia i usuwać je z wysoką dokładnością. Trwałość wykonania i funkcjonalność gwarantują długi okres eksploatacji. Z nimi najlepiej posprzątasz nawet duży dom.

pixel