Zadbaj o teren wokół firmy - na jaki sprzęt warto postawić?

2021-06-22
Zadbaj o teren wokół firmy - na jaki sprzęt warto postawić?

Teren wokół firmy jest tak samo ważny, jak to, co wewnątrz budynków, musi więc prezentować się nie nienagannie, aby przypadkiem nie zniechęcić klientów. Niezależnie, czym się zajmujemy - handlem, produkcją, czy usługami, musimy zawsze pamiętać, by odpowiednio się o niego zatroszczyć. Jak to zrobić, żeby uzyskać nienaganny efekt sprzątania, a jednocześnie nie stracić na te czynności zbyt dużo czasu? Kluczowe w tej sytuacji jest to, by zainwestować w odpowiedni sprzęt. Jaki szczególnie się sprawdzi?

Firma jako żywy organizm

Każda firma to swego rodzaju układanka, na którą składają się różne elementy. Jeśli wszystkie są ze sobą zgodnie powiązane, cały organizm firmowy funkcjonuje bez zarzutu, co przekłada się na sukcesy - pracownicy są zadowoleni, partnerzy biznesowi chcą z nami współpracować, a klienci przybywają tłumnie - ciągle pojawiają się nowi, a stali lubią do nas powracać.

Jeśli ten porządek w zarządzaniu firmą zostanie zaburzony, wszystko może ulec zmianie, dlatego stale powinniśmy trzymać rękę na pulsie i doglądać, czy wszystko jest w należytym porządku. Jednym z ważniejszych obszarów jest to, jak dbamy o otoczenie naszego przedsiębiorstwa. Czy teren wokół firmy jest zadbany, czy raczej wymaga wielu prac, aby doprowadzić go do porządku? Najważniejsze to utrzymać regularność sprzątania, w czym niezbędne są zaawansowane sprzęty. Wymieńmy najważniejsze z nich!

Podstawowe prace porządkowe - co do nich zaliczamy?

Prace porządkowe mają na celu nie tylko zapewnienie czystości na terenie firmowym, ale też bezpieczeństwa przebywających tam osób. Zaniedbania mogą odstraszyć klientów i partnerów biznesowych, a co gorsza - mogą też stanowić dla nich zagrożenie. Nie możemy dopuścić do takiego ryzyka. Prace pielęgnacyjne to przede wszystkim troska o tereny zielone - trawniki wymagają podlewania, koszenia i innych czynności, jak wertykulacja, przycinanie itp.

Wszystkie nasadzenia muszą być regularnie doglądane, bo pozostawione same szybko zaczną rosnąć “po swojemu”. Równie ważne są wszelkie ciągi piesze, nawierzchnie dróg wewnętrznych i parkingów. Muszą prezentować się nienagannie - powinny być zamiatane, a czasem, jeśli jest taka potrzeba - myte. Trzeba oczywiście reagować na to, co o danej porze roku najbardziej zaburza wygląd otoczenia. Zimą to śnieg, który trzeba usunąć, jesienią spadające z drzewa liście.

Robot do koszenia trawy? Czemu nie!

Żeby zatroszczyć się o piękny wygląd trawnika, musimy mieć do dyspozycji odpowiedni sprzęt do koszenia. W wielu przypadkach sprawdzi się zwykła kosiarka spalinowa, zwłaszcza jak nie mamy wiele trawy do przycięcia. Zamiast niej można pomyśleć o czymś nowocześniejszym - robocie do koszenia trawy, który sprawdzi się praktycznie wszędzie, niezależnie od rozmiaru i ukształtowania terenu. Jego największą zaletą jest to, że może pracować bez naszego nadzoru, doskonale radząc sobie z powierzonym zadaniem. Wystarczy go zaprogramować, do czego służy intuicyjna, łatwa w obsłudze aplikacja, by dotarł wszędzie, także do trudno dostępnych miejsc pod drzewami i krzewami.

Co ważne, kosiarka jest tak cicha, że może pracować nawet w nocy. Jest niezwykle łatwa w montażu i bezproblemowa w obsłudze. Innym rozwiązaniem jest traktorek ogrodowy, który jednak kosztuje dość dużo, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych kosiarek czy coraz tańszych robotów. Trawa to oczywiście nie wszystko, o co powinniśmy się zatroszczyć na terenie wokół firmy. Istotna jest też pielęgnacja innych zielonych ozdób - krzewów i drzewek. O te najłatwiej się zatroszczyć, używając sekatorów, nożyc i pilarek.

Zamiatarki i myjki - dlaczego warto?

Jak wspomnieliśmy, równie ważne w utrzymaniu czystości są chodniki i miejsca postojowe. Jeśli do tej pory zamiataliśmy je ręcznie, to powinniśmy zmienić nawyki i skorzystać z oferty profesjonalnych zamiatarek i myjek. Pozwalają na szybkie, dokładne i komfortowe czyszczenie alejek, podjazdów i posadzek. Dzięki zamiatarce usuniemy z podłoża nie tylko piasek, ale i większe zanieczyszczenia jak liście, kapsle, kawałki papierków, nie wzniecając przy tym kurzu.

Myjki natomiast skutecznie, bo za sprawą wysokiego ciśnienia wody poradzą sobie z usuwaniem uciążliwych i trudnych do zlikwidowania ręcznie plam po różnych substancjach. Woda wyrzucana pod ciśnieniem jest dodatkowo podgrzewana, co zwiększa skuteczność eliminowania zabrudzeń.

Koniecznie zadbajmy o teren wokół firmy, zwłaszcza że za sprawą wymienionych w artykule urządzeń to naprawdę łatwe. Zachowajmy regularność prac, dzięki czemu otoczenie będzie prezentować się zawsze schludnie, co wpłynie na pozytywny odbiór naszej działalności.

pixel