Xiaomi to nie tylko telefony. Co oferuje ten producent?

2020-02-09
Xiaomi to nie tylko telefony. Co oferuje ten producent?
Chociaż pierwszym produktem Xiaomi był smartfon Mi 1, to marka nie poprzestała na tworzeniu i ulepszaniu telefonów, ale znacząco rozszerzyła swoją ofertę. Obecnie jest tak bogata, że zasługuje na osobne omówienie. Jakie propozycje czekają na osoby zainteresowane produktami Xiaomi? Jakie urządzenia zasługują na uwagę?

Xiaomi - firma z krótkim stażem, ale za to wielkimi możliwościami

Xiaomi to przykład rynkowego sukcesu. Nie tylko dlatego, że marka powstała dość niedawno - ledwie w 2010 roku, a już jest rozpoznawalna i ceniona praktycznie na całym świecie. Równie istotne jest to, że mamy do czynienia z chińską firmą, a do niedawna produkty pochodzące z Państwa Środka były - mówiąc łagodnie - oceniane dość nisko. Głównie z tego powodu, że nie gwarantowały jakości, wykonywano je bowiem z marnych podzespołów i materiałów. Z konkurencją wygrywały ceną, lecz na innym polu przegrywały sromotnie.

Xiaomi to chiński producent zupełnie nowej ery, którego produkty często są tańsze niż konkurencji, co nie oznacza automatycznie, że są gorsze. Wręcz przeciwnie - marka, mimo że istnieje dopiero 10 lat, zbudowała swoją mocną pozycję, zmieniając powszechny sposób myślenia o chińskich produktach. Nie ma tu jednak żadnego marketingu, koloryzowania rzeczywistości czy innych działań - urządzenia Xiaomi po prostu bronią się same, zapewniając wysoką funkcjonalność, wytrzymałość i stylową estetykę, dlatego też wybierane są przez klientów na całym świecie, także coraz chętnie w Polsce. Obecnie, oprócz telefonów, firma produkuje ogromną ilość sprzętu, między innymi tablety, kamerki sportowe, hulajnogi, drony, telewizory, smartwatche, inteligentne buty i to, co najbardziej nas interesuje - roboty sprzątające. Jakie produkty są szczególnie warte polecenia?

Xiaomi - nowoczesne, wydajne i kompaktowe roboty sprzątające

Roboty sprzątające to dość młode wynalazki, bo pierwszy z nich robot Roomba powstał w 2002 roku. Z drugiej strony rozwój technologiczny jest tak dynamiczny, że te 18 lat od pojawienia się na rynku robota Roomba zdają się okresem bardzo długim. Początek 21 wieku to jak zupełnie inna epoka, a obecnie oferowane produkty są nieporównywalnie bardziej ulepszone.

Przykładem inteligentny robot odkurzacz Xiaomi Mi Vacuum, który dokładnie wykonuje to, do czego został zaprojektowany, a kosztuje mniej niż 1500 złotych! Nieprzypadkowo jest wybierany często, gdyż w tym przedziale cenowym ciężko o tak zaawansowany, wydajny, a dodatkowo świetnie wyglądający sprzęt. Wyposażony w wiele różnych czujników (m.in. uskoku, kolizji, przyśpieszenia) oraz w trzy procesory, co zapewnia nie tylko skuteczne odkurzanie wszelkich pomieszczeń, ale i brak ryzyka, że ulegnie zniszczeniu, np. spadając ze schodów. Sam zresztą nie stwarza takiego zagrożenia dla znajdujących się w mieszkaniu mebli i innych przedmiotów. Robot odkurzacz Xiaomi buduje mapę sprzątania pomieszczenia, a dzięki rozbudowanemu algorytmowi nawigacji dociera w każdy zakamarek, pozostawiając go w nienagannej czystości. Co równie ważne, jest niezwykle łatwy w obsłudze - za sprawą intuicyjnej aplikacji mobilnej.

Xiaomi oferuje nie tylko nowoczesne, w pełni zautomatyzowane, inteligentne roboty odkurzające, ale również urządzenia myjące podłogi. Na uwagę zasługuje tu szczególnie seria robotów hybrydowych - Xiaomi Roborock, które skutecznie radzą sobie zarówno z odkurzaniem, jak i myciem różnych powierzchni. Za pomocą laserów do mapowania przestrzeni pomieszczenia oraz wysokiej precyzji sensorów LDS teren skanowany jest pięciokrotnie w ciągu jednej sekundy. Specjalnie zaprojektowany algorytm SLAM zawsze wybiera optymalną trasę sprzątania, dzięki czemu przebiega ono w pełni efektywnie i szybko. Skuteczność sprzątania zapewnia większą moc ssania. Niezawodny system tornado sprawia, że płaskie szczotki dopasowują się do podłoża, tak samo zresztą, jak boczne, docierając we wszystkie, nawet trudnodostępne zakamarki.

A może ręcznie?

Xiaomi to nie tylko roboty sprzątające, ale również ręczne odkurzacze i elektryczne mopy. Jednym z przykładów odkurzacz bezprzewodowy Jimmy JM52 przeznaczony do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni jak podłogi laminowane, płytki, dywany, meble tapicerowane, wnętrza samochodów itp. Ma bardzo ergonomiczną, modułową konstrukcję, co pozwala łatwo zmienić dysze i zainstalować rurę o pożądanej długości. Do tej samej kategorii zaliczają się inne modele Xiaomi, np. JV51, Roidmi V8 Cleaner.

Elektryczne mopy (na przykład modele: CC+ CORDLESS SPIN SPRAY MOP - DREAME, SWDK-D260 itp.) usuwają drobne cząsteczki pyłu oraz uporczywe plamy z powierzchni podłogi. Wyposażone są w wydajną baterię litowo-jonową zapewniającą długą nieprzerwaną pracę.

Xiaomi - bogactwo nowatorskich rozwiązań

Xiaomi to również inne elektroniczne wynalazki, które sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze i ciekawsze.

  • Bardzo interesująco prezentuje się inteligentna doniczka, która monitoruje stan rośliny - jej temperaturę, poziom wilgotności, światło i stan gleby. Dzięki niej zawsze będziemy wiedzieć, czy nasz zielony okaz rozwija się dobrze, czy jednak czegoś mu brakuje;
  • Bezdotykowy i automatyczny kosz na śmieci Xiaomi Townew T1. Jest niezwykle komfortowy w obsłudze - wystarczy po prostu się do niego zbliżyć (na odległość 30 cm), by sam się otworzył. Jest podświetlany od środka, sam wymienia worek, a stary tak zabezpiecza, aby nic z niego nie wypadło. Jednocześnie blokuje wydobywanie się z niego nieprzyjemnych zapachów. Bardzo pojemny - 15,5l, stabilny, nadający się do każdego rodzaju podłogi;
  • Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier zapewni najwyższą jakość powietrza w domu. Działa bardzo intuicyjne, inteligentnie, wykrywając nawet najmniejsze zanieczyszczenia powietrza. Pozbywa się z niego wszelkich szkodliwych bakterii i cząstek stałych. Doskonałe efekty oczyszczania zapewnia 3-warstwowa filtracja. Bardzo łatwy w obsłudze - steruje się nim za pomocą aplikacji;
  • W ofercie Xiaomi są również niezwykle popularne w ostatnim czasie drony. Model Mi z kamerą 1080p gwarantuje wysoką jakość nagrywania, a przy tym kosztuje mniej niż konkurencyjne o podobnych parametrach produkty. Obraz można rejestrować w 360 stopniach, co pozwala na spektakularne ujęcia. Wytrzymały akumulator o pojemności 5100 mAh umożliwia prawie 30 minut lotu na jednym ładowaniu;
  • Dostępne są też elektryczne hulajnogi jak Xiaomi Mi Electric Scooter Pro wyposażony w silnik o wysokiej wydajności, porządną baterię zapewniającą długość działania (do 45 km) i wbudowany wyświetlacz do wygodnego monitorowania.
Planując zakup nowoczesnego sprzętu - robota sprzątającego, oczyszczacza powietrza czy drona - nie zapominajmy, by zawsze sprawdzić, co ma do zaoferowania ten chiński producent. Warto śledzić rozwój Xiaomi, gdyż to jedna z lepiej rokujących marek na rynku.
pixel