Xiaomi Roborock S6 - genialne czyszczenie w atrakcyjnej cenie

2020-09-15
Xiaomi Roborock S6 - genialne czyszczenie w atrakcyjnej cenie

Jak zawsze i bez wysiłku mieć czyste podłogi?

Odkurzanie i mycie podłóg to zadania, które wykonuje się w każdym domu. Niezależnie, czy mamy do dyspozycji przestronne wnętrza, czy raczej nieduży metraż, musimy zatroszczyć się o ty, by we wszystkich pomieszczeniach zapanował porządek. Zaniedbanie podstawowych zadań, do jakich bez wątpienia zaliczamy sprzątanie podłóg prowadzi do nieprzyjemnych następstw - unoszącego się wszędzie kurzu, który osiada na każdej napotkanej rzeczy. To szczególnie niebezpieczne dla alergików. Regularne odkurzanie i mycie powierzchni to więc podstawa, ale nie musimy być skazani na te żmudne obowiązki - wystarczy zainwestować w robota sprzątającego Xiaomi Roborock S6. Co to za model? Co takiego potrafi?

Xiaomi - nie tylko smartfony

Chińska marka Xiaomi znana jest zwłaszcza w obszarze produkcji solidnych i jednocześnie niedrogich smartfonów. Niewiele osób jednak wie, że te nowoczesne telefony to ledwie fragment tego, co oferuje ta firma z Państwa Środka. Roboty odkurzacze szturmem zdobyły rynek okupowany już przez tak znane marki jak iRobot, oferując konkurencyjną alternatywę dla droższych urządzeń do sprzątania. Mimo niższej ceny spełniają swoje funkcje doskonale, zapewniając to, co najważniejsze - dużą moc ssącą, łatwość obsługi za pomocą aplikacji i niebanalne rozwiązania, między innymi inteligentne czujniki skanujące powierzchnię do wyczyszczenia i sprawiające, że urządzenie bezbłędnie omija przeszkody, dzięki czemu nie ma ryzyka, że ulegnie uszkodzeniu.

Modele Roborock są najchętniej wybierane z całej rodziny robotów sprzątających Xiaomi, co nie dziwi, bo gwarantują perfekcyjne czyszczenie, a jednocześnie nie kosztują tak dużo, jak inne konkurencyjne urządzenia o podobnych możliwościach. Decydując się na pierwszego robota, warto zainteresować się modelem Roborock S6. Poznajmy jego najmocniejsze strony.

Roborock S6 - najważniejsze zalety

  • Roborock S6 ma doskonałą orientację, zdając sobie sprawę, w jakim aktualnie pomieszczeniu przebywa. Umie określić, czy jest akurat w sypialni, czy salonie, dopasowując styl sprzątania do czyszczonej podłogi. Ale co się dziwić, kiedy jego dokładny dalmierz laserowy obraca się z prędkością 300 obr./min, skanując pokoje. Uzyskane dane są błyskawiczne wysyłane do centrali systemu, na podstawie czego tworzona jest dokładna mapa podłogi.
  • Robot odkurzacz Xiaomi Roborock jest inteligentny i działa szybko. Odpowiada za to potężny 32-bitowy czterordzeniowy procesor (taki sam jak w smartfonach), umiejętnie i bez zbędnej zwłoki obliczając najlepszą i najszybszą trasę czyszczenia każdego pokoju. Robi to tak mądrze, aby wyczyścić każdy centymetr podłogi.
  • Zastosowano w nim szereg czujników (z akceleratorem, licznikiem kilometrów, czujnikami podczerwieni, kompasem i wiele innych), które wpływają na to, jak świetnie, inteligentnie i w przemyślany sposób porusza się po mieszkaniu, unikając zablokowania, zderzeniom z meblami i upadkiem z dużej wysokości, na przykład ze schodów.
  • Cechuje go niezwykle duża moc ssąca, jaka z łatwością wyciąga brud i sierść z różnego rodzaju podłóg, niezależnie, czy robot sprzątający porusza się po parkiecie, panelach czy dywanie. Odpowiada za to wentylator wirujący z prędkością 1500 obrotów na minutę, zapewniający stałą wydajność, także w sytuacji, gdy kosz na śmieci jest pełny.
  • Urządzenie zostało wyposażone w zupełnie nową szczotkę do czyszczenia o dużej gęstości. Włosie, wirujące z ogromną prędkością 1350 obr./min jest jednocześnie miękkie dla podłogi, nie niszcząc jej, ale i bezwzględne dla kurzu, likwidując go skutecznie.
  • Poza tym robot sprzątający pracuje bardzo cicho, co zapewnia zaawansowana konstrukcja tłumienia dźwięku, potrafi nie tylko odkurzać, ale i myć podłogę (wystarczy w tym celu włączyć Mop S6), automatycznie się ładuje - gdy tylko traci moc, kieruje się do stacji dokującej, by się posilić energią, a następnie powróci do miejsca, gdzie zakończył odkurzanie.

Jeśli więc poszukujemy prawdziwie nowoczesnego robota sprzątającego, który został wzbogacony w wiele inteligentnych czujników, jest łatwy w obsłudze, kompaktowy i wykonany z jakościowych materiałów, a jednocześnie nie kosztuje dużo, postawmy na Xiaomi Roborock S6. Jego ogromne możliwości zachwycają każdego, kto pierwszy raz się z nimi spotyka, nie dziwi więc, że używany jest zarówno w dużych, jak i małych mieszkaniach. Wszędzie sprawdzi się doskonale!

pixel