Top 5 producentów robotów sprzątających

2021-11-25
Top 5 producentów robotów sprzątających

Inteligentne urządzenia pomocne w pracach domowych są coraz popularniejsze. Przystępne ceny, atrakcyjny design oraz funkcjonalność sprawiają, że klienci chętnie sięgają po roboty sprzątające. Zachęca do tego opcja zdalnego sterowania za pomocą aplikacji w smartfonie. Wbudowane czujniki i programy ułatwiają użytkowanie. Najważniejsza jest oczywiście chęć zaoszczędzenia czasu przez zapracowanych, wiecznie spieszących się właścicieli robotów. Polecamy 5 najlepszych producentów automatycznych odkurzaczy i myjek na rynku.

Robot sprzątający: wybierz Ecovacs

Dbałość o utrzymanie ładu i czystości w domu wymaga dużego zaangażowania. Najlepiej przekazać te obowiązki profesjonalnemu urządzeniu. Od konieczności ciągłego zamiatania uwolni nas robot sprzątający Ecovacs. Jego największe zalety wynikają z zastosowanych technologii. Urządzenie samo wie, co ma czyścić. Służy temu funkcja mapowania pomieszczenia oraz programy spersonalizowanego odkurzania. Robot sam rozróżnia rodzaj powierzchni, np. dywany. Sterowanie poprzez dedykowaną aplikację umożliwia uruchamianie rozmaitych trybów pracy i pozwala na układanie harmonogramu czyszczenia. Robot jest przeznaczony do wszystkich rodzajów podłóg, niezależnie od tego, czy są drewniane, ceramiczne, czy może lakierowane.

Robot do mycia podłóg: Hobot

Często zdarza się, że samo odkurzanie nie wystarczy. Jeżeli nie chcemy tracić czasu na ręczne mopowanie, najlepiej będzie sięgnąć po specjalny robot myjący podłogi od Hobot. Ich największą zaletą jest czteroetapowy system czyszczenia, składający się z odkurzania, suchego i mokrego mopowania oraz dozowania wody. Dzięki zwiększonej mocy ssania, robot do mycia podłóg dobrze poradzi sobie również z sierścią zwierząt domowych i kłębami włosów. Podwójny, rotujący mop znakomicie wyczyści nawet te bardziej uporczywe zabrudzenia. Inteligentne urządzenie samo wie, kiedy i gdzie ma się załadować. Wystarczy zostawić stację dokującą na poziomie działania robota. System czujników pozwala na bezproblemowe poruszanie się po powierzchni, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia mebli.

Robot odkurzacz: Xiaomi

Do mniejszego mieszkania polecamy robot odkurzacz Xiaomi. To sprytne urządzenie jest dostępne w przystępnej cenie, choć posiada cechy charakterystyczne dla sprzętu o wiele droższego. Podobnie jak modele wzmiankowane wyżej, odkurzacze Xiaomi posiadają czujniki laserowe pozwalające wyminąć przeszkody w mieszkaniu. Robot odkurzacz skutecznie wyczyści każde zabrudzenia, a zdalne sterowanie przez aplikację uwalnia od konieczności poświęcania czasu na sprzątanie. Z robotem sprzątającym Xiaomi nie tylko odkurzysz mieszkanie, ale również zmopujesz podłogę. Dzięki niewielkim rozmiarom, prostocie obsługi i dużej mocy ssącej, urządzenia Xiaomi są znakomitą propozycją do codziennego użytku w mieszkaniach. Łatwo je przechowywać, a z racji na użyte technologie wypełnią rolę kilku innych urządzeń. Tym samym oszczędzając czas i Twój portfel.

Robot sprzątający: Roomba

Nie są to urządzenia najtańsze, ale zastosowana technologia w pełni uzasadnia wydatek. Roboty Roomba wiedzą, co mają sprzątać. Wbudowany system wykrywania brudu sprawia, że jedyną czynnością jaką musimy wykonać przy sprzątaniu jest po prostu włączenie urządzenia. Pozostałe działania wykona za nas robot i to o wiele skuteczniej niż człowiek. Roboty marki iRobot rewelacyjnie wyczyści podłogi w domach, biurach, sklepach i innych miejscach. To wszechstronne urządzenie wie, jak poruszać się każdym pomieszczeniu. To efekt zastosowania systemu mapowania. Ułatwia odkurzanie nawet w najdalszych kątach i pod meblami. Z racji na ultranowoczesny design i zaawansowaną technologię jest polecanym wyborem zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i biznesowych.

Odkurzacz parowy: EOLO

O funkcjonalności robotów EOLO decyduje specjalny generator pary. Przy pomocy pary wodnej oraz większej niż zwykle mocy ssania, urządzenie z łatwością usuwa pył, grzyby, roztocza i bakterie, a nawet płyny. Brudy trafiają do szczelnego pojemnika ze stali nierdzewnej, a dodatkowe filtry zapobiegają ulatnianiu się pyłu. To znakomity sprzęt dla osób, które cierpią z powodu alergii. Zastosowana technologia umożliwia symultaniczne generowanie pary i odkurzanie. Wpływ pary znacząco poprawia usuwanie brudu, nawet najbardziej uporczywego. Kolejną zaskakującą funkcją jest możliwość działania w pionie. Dzięki temu odkurzacz parowy może posłużyć nie tylko do usuwania brudu z podłóg, ale również z firan, grzejników, a nawet okien. Urządzenie wspaniale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest sporo do czyszczenia, np. w dużych domach jednorodzinnych.

Roboty sprzątające – dlaczego warto wybrać?

Są niezawodne i wydajne. Ich pojawienie się w domu pozytywnie wpłynie na Twój styl życia. Nagle okaże się, że zautomatyzowane sprzątanie to czysta przyjemność. Będziesz mieć również więcej wolnego czasu do własnej dyspozycji. Czystszy dom, zadowolenie własne i domowników oraz obcowanie z nowinkami technologicznymi to najważniejsze powody, dla których warto wybrać roboty sprzątające.

pixel