Top 5 najskuteczniejszych odkurzaczy hybrydowych

2019-03-26
Top 5 najskuteczniejszych odkurzaczy hybrydowych
Otaczamy się coraz większą ilością przeróżnych sprzętów. Jedne z nich służą rozrywce, czego przykładem są konsole do gier czy okulary VR, inne zaś mają zastosowanie bardziej użytkowe, pomagające w codziennym życiu. Do tej drugiej grupy zdecydowanie zaliczymy odkurzacze hybrydowe, dzięki którym nie musimy się martwić o ręczne sprzątanie podłóg. Chociaż takie maszyny zadebiutowały na naszym rynku dość niedawno, to wybór różnych modeli jest spory, więc nie do końca wiadomo, na co się zdecydować. Postaramy się w tym pomóc, prezentując top 5 najskuteczniejszych odkurzaczy hybrydowych! Zapraszamy do lektury!

Robot hybrydowy - charakterystyka

Robot hybrydowy to sprzęt łączy dwie lub więcej funkcji, żeby sprzątanie mieszkania było jeszcze łatwiejsze i efektywniejsze. Można go używać w wielu miejscach, nie tylko w domu, ale również w pomieszczeniach służbowych, biurowych, halach produkcyjnych czy korytarzach galerii handlowej. We wszystkich hybrydowych modelach dostępne są różne tryby, między innymi odpowiedzialne za odkurzanie (za pomocą szczotek i mechanizmu zasysającego z dużą mocą) oraz mopowanie (dzięki zwilżonym ściereczkom z mikrofibry). To właśnie te specjalne włókna sprawiają, że zabrudzenia są wchłanianie i nie rozmazują się na czyszczonej powierzchni. Robot hybrydowy ma ładny, kompaktowy wygląd, nie zajmuje dużo miejsca, więc łatwo go przechowywać. A teraz po tym ogólnym wprowadzeniu, przechodzimy do konkretów, prezentując roboty hybrydowe w 5 najlepszych odsłonach!

Ecovacs DEEBOT OZMO 930

Ten niepozorny robot kryje w sobie wielką moc - technologię SMART NAVI, która zapewnia bezpieczne skanowanie, mapowanie i planowanie ścieżki czyszczenia. Szybko zostaje dopasowana do każdej powierzchni, zapewniając efektywne sprzątanie. Na tej podstawie tworzona jest kompletna mapa wizualna domu, z której możemy korzystać, by sprawdzić na przykład status czyszczenia. Zaprogramujmy robota dokładnie tak, jak chcemy, ustawiając czas, miejsce i sposób sprzątania. Zdefiniujmy dowolne granice, w których chcemy zrobić porządek, a Ecovacs dostosuje się do naszych wymagań, czyszcząc dokładnie wskazany przez nasz obszar. DEEBOT OZMO 930 został wyposażony w funkcję identyfikacji dywanu, co pozwala mu dobrać odpowiednią moc i intensywność ssania, by dopasować się do konkretnej nawierzchni. Zainstalowano w nim sterowaną elektronicznie pompę wodną, która regularnie, gdy zajdzie taka potrzeba, pobiera wodę z dużego zbiornika, co umożliwia mycie podłogi na mokro. Poza tym robot posiada czujniki reagujące na stan podłoża, więc jeśli trzeba, następuje przełączenie w tryb mycia lub zatrzymanie zwilżenia. Zapewnia to optymalne i bezpieczne sprzątanie całego domu.

Xiaomi Roborock S55 V2 Sweep One

To robot sprzątający drugiej generacji, który został wyposażony w funkcję odkurzania i mopowania. Zastosowany system bioniki roślinnej oznacza, że mop może automatycznie wchłaniać wodę, jak również - w zależności od potrzeby - podawać jej wystarczającą ilość. Dzięki funkcji automatycznego czyszczenia powierzchni - precyzyjnego czujnika LDS, robot dokładnie skanuje pomieszczenie. Pomaga też algorytm SLA odpowiedzialny za mapowanie optymalnej ścieżki czyszczenia wokół pomieszczenia. Zastosowana w urządzeniu szczotka pływająca dostosowuje się do każdego podłoża, doskonale współpracując z pozostałymi szczotkami: boczną i walcową, co zapewnia maksymalne efekty sprzątania. Robot dysponuje pojemną baterią o pojemności 5200mAh, co gwarantuje około 1,5 godzin pracy na baterii (w trybie standardowym).

Symbo LASERBOT 750

W tym doskonale zaprojektowanym, pięknym robocie sprzątającym, zastosowano niezawodną, precyzyjną laserową nawigację oraz wysokiej jakości silnik indukcyjny NIDEC. Wysoka siła ssąca - 1800 Pa radzi sobie z różnorodnymi zabrudzeniami i to na każdym rodzaju podłogi, niezależnie czy są to płytki, panele, linoleum czy dywany z krótkim włosiem. W urządzeniu znajduje się parę długich szczotek bocznych do wymiatania narożników, co pozwala maszynie dostać się we wszystkie zakamarki, czyszcząc precyzyjnie i bezbłędnie. Specjalnie zaprojektowany filtr HEPA wychwytuje wszystkie, nawet najmniejsze cząsteczki kurzu i pyłu, co ma ogromne znaczenie dla alergików. Symbo LASERBOT to również czyszczenie podłogi za pomocą mopa z mikrofibry, który stale jest nawilżany ze zbiornika wody. Bardzo pojemny akumulator o pojemności 5200 mAh Li-lon pozwala maszynie na długą pracę. Za sprawa specjalnej aplikacji na smartfona możemy zdalnie, nie ruszając się z kanapy, sterować robotem.

Robot odkurzacz Symbo LASERBOT 750

ILife A9s

Modele iLife są bardzo cenione przez klientów, bo jakością dorównują popularnym robotom Roomba, a przy tym mniej kosztują. Tak samo jest w urządzeniu iLife A9s, w którym twórcy skupili się w głównej mierze na udoskonaleniu systemu mopowania - nasadka ze zwilżoną szmatką wibruje, co zapewnia jeszcze dokładniejsze mycie zabrudzonej podłogi. Jak na model z mopowaniem, sprzęt jest niski, dzięki czemu dostanie się w każde miejsce. Bateria o pojemności 2600 mAh pozwala na pracę do 2 godzin na jednym ładowaniu, a kiedy się wyczerpie, robot automatycznie powróci do stacji dokującej, aby się naładować. A jeśli przez brak zasilania nie skończył sprzątać całego mieszkania, to nic straconego, bo po wznowieniu pracy zacznie dokładnie w miejscu, w jakim ją przerwał.

ILife V5s Pro

Ostatnim jest niepozorny, ale bardzo funkcjonalny robot odkurzacz z funkcją mycia podłóg. Za sprawą szerokiego wlotu zapewnia dużą siłę ssania, bez problemu zbierając kurz, włosy, okruchy i inne zanieczyszczenia. Po zamontowaniu mopa zaś dokładnie myje wszystkie podłogi. Na uwagę zasługuje system i-Dropping, bo za jego sprawą roztwór czyszczący jest równomiernie rozprowadzony, co zapobiega rozlewaniu się wody, gdy robot stoi. To więc z jednej strony minimalizuje zużycie wody, z drugiej - chroni podłogę i mechanizm urządzenia. W opisywanym modelu zastosowano cztery tryby czyszczenia - automatyczny, wzdłuż krawędzi, zgodnie z ustawionym harmonogramem, w wyznaczonym miejscu (tzw. spot) - co daje dużo możliwości w zakresie programowania robota. Każdy warto polecić, ciężko za to wskazać ten jeden najlepszy - odpowiadający wszystkim. Musimy przeanalizować dostępne opcje i podjąć indywidualną decyzję.
pixel