Top 3 roboty do mycia okien, które zachwycają skutecznością!

2020-08-11
Top 3 roboty do mycia okien, które zachwycają skutecznością!

Robot do mycia okien - krótka charakterystyka

I znów to samo - tak myśli wiele osób, podchodząc do brudnego okna z myjką bądź nawilżoną szmatką. Długa gimnastyka, raz to ręce do góry, raz w dół, duże zmęczenie, a to tylko jedno okno, a czekają przecież kolejne. Mycie okien, zwłaszcza gdy mowa o dużych powierzchniach szyb, na przykład w firmach, halach produkcyjnych, sklepach czy galeriach handlowych, to nie lada wyzwanie, uciążliwa praca zajmująca mnóstwo czasu i kosztująca wiele sił.

Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć, jest zainwestowanie w nowoczesne urządzenie - w robota do mycia okien, który przeważnie cechuje się małymi rozmiarami i jest wyposażony w specjalne szybko rotujące się dyski, do jakich przyczepiono chłonne ściereczki (suche lub nawilżone specjalnym detergentem). Nie ma obaw, że robot odpadnie z szyby, bo dzięki technologii próżniowej stabilnie się na niej trzyma. Robot dokładnie wie, w jakim kierunku się poruszać, za co odpowiada specjalne oprogramowanie korzystające z różnych czujników zintegrowanych z urządzeniem.

Robot nie czyści tych samych miejsc, tracąc niepotrzebnie na tę czynność dużo energii, kieruje się zawsze tam, gdzie szyba jeszcze odpowiednio nie lśni. Wykrywa też precyzyjnie krawędzie okna, co zapewnia efektywną, szybką pracę. Można powiedzieć, że w robocie do mycia okien połączono dwie zaawansowane technologie - silnik próżniowy utrzymujący go na oknie i mechanizm polerowania, zapewniający idealne, precyzyjne czyszczenie. Ta doskonała symbioza gwarantuje, że robot sprawdzi się w każdym miejscu - w domu, firmie, wielkich galeriach handlowych, budynkach użyteczności publicznej itp.

Top 3 roboty do mycia okien - jakie polecamy?

  • Robot do mycia okien HOBOT 298

Hobot 298 bardzo skutecznie i szybko radzi sobie z czyszczeniem okien i innego rodzaju szklanych powierzchni. Można nim zarządzać za pomocą smartfona - wystarczy w tym celu pobrać dedykowaną aplikację. Inną opcją łatwego sterowania robotem jest użycie pilota dołączonego do zestawu. Maszyna porusza się liniowo, czyszczenie zaś odbywa się w dwóch kierunkach. System jednostronny sprawia, że Hobot 298 bez problemu wyczyści różne szklane, gładkie powierzchnie: podwójne okna, lustra, kabiny prysznicowe, płytki itd. Wbudowana w urządzenie bateria nie tylko dostarcza energii do pracy, ale też podtrzymuje go przed upadkiem w przypadku awarii zasilania. W modelu Hobot 298 zastosowano najnowsze rozwiązania: czujnik GYRO, czujniki laserowe oraz system nawigacyjny z AI-Technology S2.1 GYRO. Odpowiedzialny jest on za sterowanie robotem. Inny system odpowiedzialny konkretnie za mycie okien - Window Cleaner Hobot 298 myje je za pomocą 2 rodzajów ściereczek, co zapewnia jeszcze lepszy efekt.

Hobot 298 zapewnia, że okna będą lśniły, bo zastosowano tu unikalny liniowy systemu ruchu do precyzyjnego czyszczenia szkła. To możliwe za sprawą mocnego silnika ssącego i dużej ściereczki z mikrofibry. Hobot 298 czyści w dwóch fazach - najpierw w poziomie, a następnie w pionie, co gwarantuje doskonale rezulalty.

  • Symbo Weebot W130

W Symbo Weebot W130 zastosowano unikatową zrobotyzowaną myjkę z wibrującą podkładką, dzięki której czyszczenie okien, szkieł, płytek i innych podobnych powierzchni przebiega w sposób perfekcyjny i niezakłócony. Ociera ona powierzchnię, usuwając brud, a duża szmatka zbiera pozostałe nieczystości. Specjalna technologia pozwala efektywnie usuwać brud z powierzchni pionowych i poziomych. Robot wykrywa krawędzie, więc może też czyścić okna bezramowe. Podobnie też jak w poprzednim modelu - awaria zasilania nie grozi upadkiem maszyny, bo bateria podtrzymująca podtrzyma go w bezpiecznej pozycji.

Gdzie sprawdza się robot? Jest wręcz stworzony do mycia okien o minimalnych rozmiarach 50x50 cm, więc stanie się idealnym rozwiązaniem dla właścicieli domów z dużymi oknami lub apartamentowców z przeszklonymi balkonami.

  • Ecovacs Winbot W950

Ecovacs Winbot W950 został “naszpikowany” całym bogactwem zaawansowanych technologii myjących, w tym SMART DRIVE, co gwarantuje automatyczne, skuteczne i dokładnie czyszczenie okien. Jego kwadratowy kształt został specjalnie tak zaprojektowany, aby mycie narożników i krawędzi nie stanowiło żadnego problemu. SMART DRIVE to ogrom możliwości - dzięki niej robot może się obracać niezależnie od kółek prowadzących, co znacznie ułatwia czyszczenie, sprawiając, że przebiega ono bez zakłóceń.

Ecovacs Winbot W950 czyści okna, wykorzystując 4-stopniowy program. Najpierw myje i zbiera wodę, a następnie suszy oraz wyciera okna w każdym kierunku. To gwarancja, że okna pozostaną lśniące, bez żadnych smug i pozostałości płynu czyszczącego. Radzi sobie ze wszelkimi rodzajami zabrudzeniami, błyskawicznie się uruchamia (za dotknięciem jednego przycisku), a przy tym pracuje bardzo cicho i dyskretnie.

Każdy z wymienionych robotów wykona swoje zadanie doskonale - okna będę czyste jak nigdy wcześniej, a my w tym czasie możemy odpocząć lub zająć się innymi pilnymi sprawami.

pixel