Superrobot Proponuje: 5 robotów sprzątających, na każdą kieszeń

2019-10-16
Superrobot Proponuje: 5 robotów sprzątających, na każdą kieszeń
Jak posprzątać dom, nie tracąc na to czasu i siły? Zatrudnić kogoś do tego celu? A może sprawić sobie pomocnika, który nie narzeka i zawsze perfekcyjnie wykonuje powierzone mu zadania? Zdecydowanie lepszą perspektywą jest ten drugi pomysł, a zrealizujemy go, kupując robota sprzątającego. To już nie te czasy, że na tego typu sprzęt stać było nielicznych - dzisiaj urządzenia odkurzające, myjące podłogi, okna, a nawet prasujące ubrania spotykane są w wielu domach. Jeśli jednak poszukujemy swojego pierwszego robota sprzątającego, możemy mieć nie lada problem, bo oferta dostępnych na rynku rozwiązań jest przebogata. Superrobot pomoże, proponując 5 robotów sprzątających na każdą kieszeń!

Jak ułatwiamy sobie życie?

Ostatnie lata to zmiana wielu przyzwyczajeń, głównie za sprawą nowoczesnych technologii. Z internetu korzystamy praktycznie każdego dnia, a smartfony są z nami wszędzie. Używamy przeróżnych aplikacji ułatwiających codzienne życie. Zamawiamy w ten sposób bilety, wytyczamy trasę dojazdu, robimy zakupy online itp. A to tylko ułamek możliwości. Oszczędzamy dzięki temu mnóstwo czasu.

Taki tryb życia przyzwyczaja nas do wygody, bo szybciej wykonane obowiązki, to więcej czasu wolnego. Poszukujemy więc takich rozwiązań również w innych obszarach, zwłaszcza tych przez większość nielubianych, czyli związanych ze sprzątaniem mieszkania. W tej nowej jakości życia należy między innymi upatrywać wzrastającą popularność robotów sprzątających, które zwalniając nas z przykrych obowiązków, odkurzając i myjąc podłogi lepiej, precyzyjniej niż niejeden człowiek. Nie kapryszą, nie mają tzw. trudnych dni, zawsze są gotowe do działania. Jeśli mamy w planach zakup takiego urządzenia, warto czytać dalej i skorzystać z naszego poradnika. Wybraliśmy dla państwa 5 robotów, które nie tylko nie obciążą mocno budżetu, ale też sprawdzą się doskonale, sprzątając dokładnie każdy kąt.

IRobot Roomba 980

Na początek przedstawiamy prawdziwy klasyk - jeden z najlepszych w historii robotów odkurzaczy Roomba 980. To idealne połączenie niewygórowanej ceny i wyjątkowej jakości, za co odpowiada zarówno potężny system sprzątania, jak i bogactwo inteligentnych czujników. Ta współpraca pozwala płynnie poruszać się urządzeniu po całym domu, adaptując się do każdego otoczenia, dzięki czemu podłogi są idealnie odkurzone. Robot podejmuje aż 60 decyzji na sekundę, wie dokładnie, w jakie miejsca się udać, sprawnie lawirując pod meblami i omijając przeszkody.

Robot odkurzacz Roomba został zaprogramowany w ten sposób, aby podczas każdego cyklu wykorzystywać niezawodny 3-stopniowy system sprzątania z wirującą szczotką boczną, która dociera wszędzie, także do zanieczyszczeń przy krawędziach, usuwając go ze wszystkich rodzajów podłóg. Obsługa tego robota jest bajecznie prosta, bo sterujemy nim za pomocą innowacyjnej aplikacji iRobot HOME. To właśnie dzięki niej ustawimy harmonogram pracy, rozpoczniemy lub przerwiemy sprzątanie, a także zakończymy cykl - niezależnie od czasu i miejsca, w którym aktualnie przebywamy.

IRobot Roomba 606

Firma iRobot to prekursor w dziedzinie urządzeń sprzątających, odpowiedzialna za powstanie pierwszego robota, który zwalnia nas z przykrego obowiązku odkurzania. Od 2002 roku, gdy powstał pierwszy model, pojawiło się wiele innych, coraz lepszych. Jednym z nich jest iRobot Roomba 606 oferujący niezwykłą łatwość użytkowania i skuteczność usuwania wszelkich zanieczyszczeń, w tym włosów. To możliwe za sprawą innowacyjnych, trwałych szczotek wychwytujących wszystko, co znajdzie się na ich drodze. Dodatkowo technologia AeroVac maksymalizuje przepływ powietrza przez głowicę czyszczącą, by ściągać zebrane nieczystości ze szczotek do pojemnego zbiornika na brud. Pracuje na wszystkich rodzajach podłóg, wielokrotnie odkurzając każdy fragment, by nic na nim nie pozostało. Na uwagę zasługuje też nowy akumulator iRobot Li-on, który umożliwia przeprowadzenie dwukrotnie większej ilości cykli sprzątania w porównaniu do wcześniejszych modeli.

Xiaomi Viomi V2 Pro

Xiaomi to ceniona chińska marka, zadająca kłam twierdzeniom, że produkty z Państwa Środka są liche i niewarte uwagi. To już nie te czasy, bo firmy z tego kraju zdecydowanie stawiają na jakość. Jedno się nie zmieniło - cena, która dalej pozostaje na atrakcyjnym dla konsumentów poziomie. Przykładem robot odkurzacz z funkcją mycia podłogi - Xiaomi Viomi V2 Pro - solidny, radzący sobie z dokładnym sprzątaniem każdej powierzchni. Bazuje na technologii lasera LDS, ma ogromną moc ssącą, zamiata i mopuje, a woda po skończonym myciu podłogi trafia do dużego pojemnika. Jej poziom w zbiorniku może być monitorowany dzięki aplikacji. Xiaomi Viomi V2 Pro to świetne rozwiązanie, zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do wydajności, zwłaszcza że zyskujemy urządzenie 2w1, które odkurzy i umyje podłogę.

Mamibot Grey

To kolejny polecany robot odkurzacz hybrydowy, czyli łączący w sobie dwa zastosowania - odkurzania i mycia podłogi. Mapuje pomieszczenia, które ma posprzątać, dzięki czemu dokładnie przygotowuje sobie trasę, po jakiej będzie się przemieszczać. To gwarantuje, że dotrze wszędzie, nie omijając żadnych zanieczyszczeń. Ten robot odkurzacz hybrydowy został wyposażony w czujniki przeciwupadkowe, więc nie ma obawy, że np. spadnie ze schodów, a jego niski, kompaktowy kształt zapewnia, że dostanie się pod każdy mebel. Za sprawą aplikacji jest niezwykle łatwy do zarządzania.

Ecovacs DEEBOT 901

DEEBOT 901 firmy Ecovacs to niezwykle funkcjonalny, wyposażony w wiele funkcji robot, którego z łatwością dostosujemy do specyfiki własnego domu. Tryb czyszczenia obszarowego zapewnia, że urządzenie skoncentruje się na wybranych strefach, dzięki czemu automatycznie wybierze rejony wymagające większej uwagi, gdzie np. znajduje się silne zabrudzenie. Uwagę zwraca również tryb niestandardowy, który pozwala wskazać na wybrane miejsca. W tym celu wystarczy narysować prostokąt na wirtualnej mapie przy użyciu aplikacji ECOVACS. Robot odkurzacz Ecovacs DEEBOT 901 poradzi się z każdym rodzajem brudu, niezależnie od jego intensywności. Wymienny wlot ssący oraz różne tryby czyszczenia gwarantują, że wszystkie typy zanieczyszczenia - włosy, śmieci, sierść - znikną z naszego pola widzenia.
Co z zaproponowanych rozwiązań najbardziej nas zainteresowało?
pixel