Roboty zabawki dla fana Gwiezdnych Wojen!

2019-11-22
Roboty zabawki dla fana Gwiezdnych Wojen!
Po czym poznać, że społeczeństwo się bogaci, zarabia coraz więcej, dzięki czemu żyje na lepszym poziomie? Jest wiele czynników, które jasno to pokazują, zwłaszcza wykresy, gdzie czarno na białym widać, jak wzrastają dochody, pozwalając między innymi na zakup wielu - wcześniej niedostępnych - produktów. Nie będziemy tu jednak się do nich odnosić, lecz udowodnimy te zmiany na jednym, często niedocenianym przykładzie - prezentów, które kupujemy dzieciom. Wystarczy sobie przypomnieć, jak wyglądało to jeszcze niedawno (nie mówiąc już o odległych latach), a jak prezentuje się obecnie. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się nie tylko tablety, smartfony czy drony, ale też roboty zabawki dla małych fanów Gwiezdnych Wojen!

Bogactwo zabawek dla dzieci - jak się w tym odnaleźć?

Wysyp różnorodnych, nierzadko bardzo drogich prezentów, widać szczególnie podczas Pierwszej Komunii Świętej. To wtedy dzieci obdarowywane są coraz częściej urządzeniami elektrycznymi, którymi nie pogardziłaby nawet dorosła osoba. Już nie tylko smartfony, tablety i laptopy, ale tak samo intensywnie kupowane są najnowsze technologiczne cudeńka, zwłaszcza hit ostatnich lat - drony.

Wszystkie one mają swoją wartość, ale nie zapominajmy, że są inne ciekawe podarunki, nie tylko bardziej wartościowe edukacyjnie, ale też niezwykle atrakcyjne dla dzieci. A przecież połączenie zabawy i nauki to najlepsze, co możemy zaoferować młodzieńcowi, który szybko chłonie nową wiedzę i potrzebuje kolejnych bodźców. Ważne więc, aby w tym dziecięcym okresie zapewnić zabawkę, która będzie cieszyć i rozwijać. Wspaniale sprawdzają się tutaj roboty stylizowane na postaci z kultowego filmu Gwiezdne Wojny!

Roboty zabawki z odległej galaktyki Star Wars

Gwiezdne Wojny to bez wątpienia kultowa seria filmów, która stała się niemalże światowym popkulturowym fenomenem. Trylogia została zapoczątkowana w 1977 roku, a później na fali popularności pierwszej części Star Wars powstały kolejne - Imperium kontratakuje (1980) i Powrót Jedi (1983). Także we współczesnych czasach nie dane nam było zapomnieć o legendarnych Darth Vaderze oraz Han Solo, gdyż stworzono trylogię prequeli - Mroczne widmo (1999), Atak klonów (2002) i Zemsta Sithów.

Nie powinno dziwić, że powstały też bajki inspirowane przygodami rycerzy Jedi, jak i wiele gadżetów - dla dorosłych i dzieci - rodem z Gwiezdnych Wojen. Najmłodszym na pewno przypadną do gustu zdalnie sterowane roboty zabawki Star Wars. Jeśli nasza pociecha ma niedługo urodziny bądź zbliża się inna uroczystość - Boże Narodzenie, Pierwsza Komunia Święta itp., warto pomyśleć o takim prezencie. Dlaczego to dobra opcja? Wyjaśniamy!

Roboty, które bawią i uczą

Roboty zabawki to inteligentne, pełne nowoczesnych rozwiązań technologicznych urządzenia służące nie tylko rozrywce, ale i wpływające na kreatywność. To świetna alternatywa dla tradycyjnych puzzli czy klocków. Zdecydowanie bardziej odpowiadają na zapotrzebowanie współczesnych dzieci otoczonych zewsząd nowinkami, dzięki czemu łatwiej zaspokajają ciekawość, ucząc poprzez zabawę.

Jednym z polecanych robotów jest Sphero R2-Q5 Star Wars, który jest zdalnie sterowany za pomocą Bluetooth. Przy wsparciu aplikacji Star Wars Droids by Sphero (dostępną zarówno w App Store, jak i Google Play) można nim zarządzać jako samochodzikiem - obracać jego głową lub sprawić, by wykonywał inne ruchy. Co więcej, poprzez wspomnianą aplikację robot komunikuje się z innymi droidami. Świetnie reaguje na naszą obecność w pobliżu, bo został wyposażony w ulepszony, kamerowy system. A dzięki holograficznej symulacji nasza pociecha może poznać bogactwo galaktyki z poziomu ekranu tabletu lub smartfona. Robot jest wykonany z odpornego na uszkodzenia poliwęglanu.

Innym modelem prosto ze świata Star Wars jest Sphero R2-D2. Tak samo precyzyjnie robi to, czego sobie od niego zażyczymy, wykonując ruchy, na przykład wysuwając lub chowając trzecią nogę, czy kołysząc się na swoich gąsienicach. Wystarczy wytyczyć mu trasę, by ruszył w teren i zaczął go badać. Można razem z nim robić wiele rzeczy: oglądać filmy z sagi Gwiezdne Wojny, odkrywać holograficzne symulacje czy grać w gry.

Na sam początek zaś świetnie nada się niepozorny, ale o wielkich możliwościach robot zabawka WowWee Grip. Można sterować nim za pomocą pilota, ale też zbudować go, używając ruchomych ramion bądź przyczepiając ładunek do wyznaczonej lokalizacji. To świetna, wspierająca wyobraźnię dziecka rozrywka.

Patrząc na współczesne zabawki, można wpaść w zdumienie, z jakim bogactwem mamy do czynienia. Powoduje to mętlik w głowie, gdyż ciężko w tym wszystkim się rozeznać, przez co istnieje ryzyko, że wybrany przez nas gadżet będzie może i atrakcyjnie wyglądał, ale poza tym bez żadnych edukacyjnych wartości. Wybierając robota zabawkę, nie musimy mieć takich obaw, ponieważ - jak udowodniliśmy w artykule - zapewnia on radosną zabawę (także dla dorosłych!), ale i szereg rozwiązań wpływających na kreatywność. Co więcej, dzięki temu, że można nim sterować za pomocą smartfona lub tabletu, nasze dziecko przygotowuje się do funkcjonowania w coraz bardziej cyfrowym świecie. Lepiej, żeby jego kontakt z nowoczesnymi technologiami był pożyteczny, a nie stracony na inne, mało rozwijające aktywności.
pixel