Roboty CleanMate - idealne na sierść, okruchy, a także roztocza!

2020-07-28
Roboty CleanMate - idealne na sierść, okruchy, a także roztocza!

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi nasze przyzwyczajenia, czyli to jak między innymi spędzamy wolny czas, pracujemy czy zajmujemy się domem. Za sprawą rozwoju technologicznego odbywa się to inaczej niż dawniej, gdyż nowoczesne urządzenia sprawiają, że mamy więcej czasu dla siebie, a obowiązki pozostają w gestii nowoczesnych maszyn. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują roboty sprzątające CleanMate, które radzą sobie doskonale ze wszystkimi zabrudzeniami, w tym sierścią, okruchami i roztoczami.

Roboty CleanMate - czym się charakteryzują?

Roboty odkurzacze CleanMate to bardzo nowoczesne urządzenia sprzątające, które z wielką skutecznością radzą sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami, usuwając zwykły brud, ale też sierść i okruchy.

  • Jak wspomnieliśmy we wstępie - nie ma dla nich problemu, aby wychwytywać kurz i roztocza, za co odpowiada specjalny filtr wyjściowy;
  • W robotach odkurzaczach CleanMate zastosowano czujniki ultradźwiękowe, dzięki którym maszyna może bezkolizyjne, omijając różne przeszkody, poruszać się po całej powierzchni pomieszczenia;
  • Inny czujnik - schodów, zapobiega - jak jego nazwa wskazuje - przypadkowemu spadnięciu robota ze schodów, nie ma więc ryzyka, że się roztrzaska bądź uszkodzi, co wiązałoby się z kosztowną naprawą;
  • Na uwagę zasługuje też certyfikowana lampa do dezynfekcji UV odpowiedzialna za likwidację bakterii i wirusów;
  • Specjalny adaptacyjny moduł ssący wyposażony w system bezszczotkowy przywiera ściśle do podłogi podczas czyszczenia, co zapewnia dokładne wysprzątanie wszystkich rodzajów gładkich podłóg w domu;
  • Niewielkie rozmiary robotów odkurzaczy CleanMate to pewność, że zmieszczą się pod większością mebli, gdzie wyczyszczą podłogę do ostatniej drobinki kurzu;
  • Wielkim ułatwieniem jest też to, że sprzątanie można zaprogramować z wyprzedzeniem i sterować urządzenie za pomocą pilota;
  • Roboty sprzątające CleanMate zostały poza tym wyposażone w duży, ładnie się prezentujący pojemnik na zanieczyszczenia, który łatwo zdemontować i umyć.

Jaki robot CleanMate szczególnie warto polecić?

Wymieniliśmy najważniejsze cechy robotów sprzątających CleanMate, zyskując pewność, że mamy do czynienia z naprawdę wartymi uwagi urządzeniami, które sprawdzą się w każdym domu. Przyjrzyjmy się teraz niektórym z powyższych aspektów, opisując model CleanMate QQ-6.

Jest idealny dla alergików i osób mających w domu zwierzaki. Zastosowano w nim filtr HEPA zapobiegający przedostaniu się małych cząstek pyłu z powrotem do powietrza, jakie wywołują problemy natury zdrowotnej: katar, kaszel itp. Co odróżnia nowoczesne roboty odkurzacze od zwykłych tradycyjnych modeli? Praktycznie wszystko, ale ogromną różnicę stwarzają czujniki ultradźwiękowe, które śledzą przedmioty i meble przed robotem. Zastosowane w modelu CleanMate QQ-6 są niezawodne, pomagają poruszać się robotowi po pomieszczeniu, bez ryzyka, że coś uszkodzi bądź spadnie ze schodów.

Jest tu obecny skuteczny adaptacyjny moduł ssący z systemem bezszczotkowym. Jego konstrukcja sprawia, że idealnie przywiera do podłogi podczas pracy, czyszcząc dokładnie wszystkie rodzaje gładkich podłóg w gospodarstwie domowym. System gwarantuje nie tylko dokładne odkurzanie, ale też łatwą konserwację. Co równie ważne - mała wysokość maszyny (8 centymetrów) pozwala zmieścić się jej pod większością mebli (łóżka, szafki kuchenne itd.).

Robot CleanMate sam o siebie zadba, co oznacza, że nie potrzebuje naszej pomocy, aby naładować baterię, która zaczyna słabnąć. Po jej wyczerpaniu bądź po skończonej pracy, urządzenie automatycznie powraca do stacji ładującej. Nie musi spędzać tam wiele czasu, gdyż ładowanie odbywa się bardzo szybko - wystarczą 2,5 godziny, by robot znów miał pełnię sił do sprzątania.

Robot Cleanmate QQ-6 działa tak skutecznie, ponieważ został wyposażony w trzystopniowy system czyszczący, podczas który zarówno odkurza, szczotkuje, jak dezynfekuje światłem UV. Najpierw w ruch zostaje wprowadzona główna szczotka obrotowa i boczna, zbierając nie tylko kurz, ale wszelkie inne większe cząsteczki brudu, sierść zwierząt i włosy z czyszczonej powierzchni. Za sprawą optymalnej mocy ssania mamy pewność, że maszyna usunie każdą nieczystość z podłogi, umieszczając ją w plastikowym pojemniku. Inne zadanie ma światło dezynfekujące UV, które odpowiada za likwidowanie roztoczy i bakterii. Robi to skutecznie, nie pozostawiając na podłodze żadnego z tych niewidzialnych, niebezpiecznych dla zdrowia mikroustrojów.

Kilka słów jeszcze o pojemniku, który został zaprojektowany w ten sposób, by nie tylko zmieściło się w nim jak najwięcej zanieczyszczeń, ale też, żeby jego obsługa była bezproblemowa. Dzięki temu opróżnianie jest bardzo proste - wystarczy nacisnąć jeden przycisk i już zrobione!

Podsumowując, widzimy, że roboty CleanMate są niezawodną pomocą w każdym mieszkaniu, wszędzie tam, gdzie trzeba sobie poradzić nie tylko ze zwykłymi zabrudzeniami, ale też bardziej uciążliwymi jak sierść, czy roztocza. Zamiast męczyć się, odkurzając tradycyjnie, lepiej zdać się na to nowoczesne urządzenie, przeznaczając wolny czas na zajęcia, które naprawdę lubimy.

pixel