Robot z funkcją mopowania od Roidmi. Dlaczego warto?

2021-02-02
Robot z funkcją mopowania od Roidmi. Dlaczego warto?

Trudno znaleźć dziedzinę życia, w której nie wyręczają nas inteligentne roboty. Wystarczy zajrzeć do nowocześnie urządzonej kuchni, by szybko się o tym przekonać. Pełno w niej sprzętów do zadań, na jakie dawniej musielibyśmy poświęcić mnóstwo czasu. Dzięki temu przygotowywanie posiłków jest szybsze i mniej kłopotliwe. To samo powiemy o innych domowych zadaniach, zwłaszcza dotyczących sprzątania. Prawdziwą popularnością cieszą się w ostatnich latach urządzenia, które wyręczają nas w tych przykrych obowiązkach. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w taki sprzęt, rekomendujemy robota z funkcją mopowania od Roidmi. Dlaczego warto?

Roidmi od Xiaomi

Roboty sprzątające są z każdym rokiem coraz bardziej popularne, bo nie tylko zwalniają z nielubianych, męczących domowych zadań, ale czyszczą podłogi o wiele dokładniej, niż byśmy to mieli robić ręcznie. Są bowiem tak zaprojektowane, aby wyczyścić podłogę na błysk, docierają w każde, nawet najtrudniej dostępne, miejsca.

Osoby interesujące się nowymi technologiami, mogą być zaskoczone, słysząc pierwszy raz nazwę Roidmi. Nie jest to dziwne, bo marka powstała niedawno - dokładnie w 2015, lecz stworzyła ją znana i ceniona firma Xiaomi. Ten chiński producent ma na swoim koncie wiele sprzętu elektronicznego, w tym roboty sprzątające Roborock. Roidmi to rozszerzenie tej oferty, zwłaszcza model Eve Plus - zaawansowany odkurzacz z automatyczną stacją dokującą. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Roidmi Eve Plus - co to za sprzęt?

Marka Xiaomi przyzwyczaiła już użytkowników do tego, że oferuje doskonały sprzęt po cenie niższej niż konkurencja. Tak samo jest w przypadku robota odkurzacza Roidmi Eve Plus. Nieprzypadkowo ten sprzęt porównywany jest czasem z iRobotem Roomba i7+, gdyż tak samo jak ten robot, cechuje się wyjątkowymi parametrami. Na uwagę zasługuje szczególnie czwarta generacja radaru LDS SLAM. Jest on (według producenta) aż o 40% dokładniejszy niż radar trzeciej generacji. Współpracuje znakomicie z nowoczesnym oprogramowaniem i 18 czujnikami.

Robot ma piękny, smukły, kompaktowy wygląd. Ważny 3,6 kg i ma wysokość 98 mm, dzięki czemu dostanie się praktycznie w każde miejsce - pod większość łóżek i kanap. Nie ma też problemu, żeby wspiął się na 2-centymetrowe przeszkody. Pojemność zbiornika wynosi 300 ml, ale najważniejsze jest to, że robot został wyposażony w automatyczną stację czyszczącą. Nieważna więc jest wielkość zbiornika, gdyż robot za każdym razem, gdy napełni się pojemnik, przerywa sprzątanie i podjeżdża do stacji, by opróżnić jego zawartość. Kiedy już to zrobi, wraca do miejsca, w którym przerwał pracę. Zachwyca też jego moc - 850 W, co oznacza, że bardzo szybko pozbywa się zabrudzeń ze zbiornika, na co potrzebuje ledwie 14 sekund. Łatwo się do niego dostać - wystarczy otworzyć od góry. To samo powiemy o bezproblemowym montażu worka.

Niezwykła moc odkurzania

Robot odkurzacz Roidmi Eve Plus posiada silnik o mocy znamionowej 50 W, co zapewnia bardzo dużą moc ssania - na poziomie 2700 Pa. To jeden z lepszych wyników na rynku, a już na pewno to największa siła ssania wśród robotów Xiaomi! Co to w praktyce oznacza? To, że robot bez wielkiego wysiłku radzi sobie z zabrudzeniami na panelach i deskach, do czego wystarczy już drugi poziom mocy ssania. W przypadku kafelek z fugami trzeba ją trochę zwiększyć - na trzeci poziom. Najwyższy - czwarty używa się tylko w przypadku dywanów. Bateria o pojemności 5200 mAh wystarczy, by wysprzątać 250 m2 podłóg.

O czym dodatkowo pamiętać?

Robot nie tylko odkurza, został również wyposażony w funkcję mopowania. W zbiorniku zmieści się 250 ml wody. Żeby mył podłogi, wystarczy zaczepić pod urządzenie specjalny uchwyt ze szmatką - może być jednorazowa lub z mikrofibry.

Jak wieloma innymi robotami, także i modelem Roidmi można zarządzać za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Znajdziemy ją w sklepie Play i App Store, ale warto pamiętać, że robot jest też kompatybilny z Mija (Xiaomi Home). Co ważne, robot reaguje też na polecenia głosowe obsługiwane przez Alexę lub Asystenta Google (w języku angielskim).

Najnowszy model Roidmi Eve Plus jest zdecydowanie warty polecenia, gdyż doskonale radzi sobie z tym, do czego został stworzony, a więc - dokładnego czyszczenia podłóg. Sprząta bezbłędnie, co zapewnione zostaje przez bardzo dużą moc ssania. Sam się opróżnia, robiąc to błyskawicznie. Oprogramowanie jest perfekcyjnie zaprojektowane, łatwo je skonfigurować do własnych potrzeb. Na uwagę zasługuje też jego niska cena. To jednak nie dziwi, bo marka Xiaomi nie pierwszy raz udowadnia, że potrafi stworzyć jakościowy sprzęt, oferując go w niższej cenie niż konkurencja.

pixel