Robot odkurzacz w dobrej cenie na rok 2021? Zobacz propozycje

2020-12-10
Robot odkurzacz w dobrej cenie na rok 2021? Zobacz propozycje

W Nowy Rok warto wejść z dobrą energią i ambitnymi, lecz możliwymi do zrealizowania planami. Jednym z nich powinno być takie zagospodarowanie czasu, aby starczało nam go na więcej przyjemności - aktywności na świeżym powietrzu czy wspólnych chwil z rodziną. Jeśli nam go brakuje, bo stale mamy obowiązki do wykonania, powinniśmy zainwestować w robota odkurzacza, żeby zwolnił nas z przykrego zadania, jakim jest sprzątanie podłóg. Jaki model warto kupić w 2021 roku? Oto nasze propozycje!

Nowoczesny odkurzacz na miarę 2021 roku!

Nim je przedstawimy, opisując najlepsze modele na rok 2021, zobaczmy, czym jakościowy, kompletny i nowoczesny robot odkurzacz powinien się charakteryzować.

Na pewno musi mieć zainstalowany dość rozbudowany system nawigacji oparty na inteligentnym algorytmie sterowania. Dzięki niemu robot odkurzacz wie dokładnie, gdzie ma sprzątać, w jakie miejsca się udać, doskonale też radzi sobie z omijaniem przeszkód. Decyduje też on o tym, że obsługa sprzętu jest prosta i intuicyjna. Wybierajmy robota pod kątem tego, jak dużą powierzchnię mamy do odkurzenia, aby czas pracy i ładowania był odpowiedni. To ważne, bo jeśli urządzenie działa zbyt krótko i co chwila musi posilać się energią, to podłogi będą sprzątane o wiele dłużej.

Niebagatelną rolę odgrywają też czujniki. Najczęściej spotykane są trzy - brudu, schodów, zbliżeniowy - i jak ich nazwa wskazuje, każdy odpowiada za inne zadania. Pamiętajmy też, że najlepsze modele zostały wyposażone w filtr HEPA, który skutecznie oczyszcza powietrze z różnych zanieczyszczeń - kurzu, bakterii oraz grzybów. Ma to ogromne znaczenie dla alergików. Jeśli chcemy spokojnie odpoczywać, podczas gdy robot odkurza, nie powinien hałasować. Ten poziom powinien być jak najniższy. Dobrze też, jak pojemnik jest odpowiednio duży, żeby nie było potrzeby często wyrzucać śmieci. Wszystkie poniższe modele cechują się wymienionymi parametrami. Poznajmy szczegóły.

Ecovacs DEEBOT U2 - niepozorna maszyna o wielkich możliwościach

Ecovacs DEEBOT U2 to sprzęt do zadań specjalnych, który jednocześnie - dzięki połączeniu funkcji ssania i wycierania - usuwa brud i plamy. Robi to bardzo dokładnie, skanując pomieszczenie zgodnie z systematycznym schematem czyszczenia, co zapewnia dokładne i szybkie porządkowanie podłogi. To robot sprzątający o ogromnej wydajności ssania - 2,5 raza większej niż standardowo. Tryb Max+ zapewnia, że nawet najbardziej wymagające zadania nie stanowią problemu dla Ecovacs DEEBOT U2.

Doskonale tu sprawdzają się też różne tryby czyszczenia - automatyczne (ogólne), czyszczenie krawędzi i czyszczenie punktowe, czyli do określonego obszaru. Robotem odkurzaczem bardzo łatwo sterować za pomocą aplikacji. Dzięki niej bez problemu wydamy najważniejsze polecenia, by sprzęt pracował w zgodzie z naszymi wymaganiami - ustawimy czasy i tryby czyszczenia, i będziemy je monitorować, kiedy tylko chcemy. To model w sam raz do inteligentnego domu. Wystarczy podłączyć go do asystenta domowego (na przykład Google Home lub Amazon Echo) i sterować nim bez użycia rąk. Nie musimy też martwić się o ładowanie, bo gdy poziom naładowania baterii będzie niski, robot automatycznie powróci do stacji ładującej.

iRobot Roomba i7 - kolejna odsłona kultowej serii

Każdy, kto interesuje się nowinkami technologicznymi na pewno zna firmę iRobot. To właśnie ta marka stworzyła pierwszego w historii robota sprzątającego, który wraz z kolejnymi odsłonami stawał się coraz bardziej nowoczesny i dopasowany do zmieniających się realiów. iRobot Roomba i7 to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń na rynku, charakteryzujący się inteligentnym algorytmem, jaki doskonale radzi sobie z tym, do czego został stworzony - oczyszczania różnego rodzaju powierzchni.

Poradzi sobie w każdych warunkach, umiejętnie omijając przeszkody i usuwając zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc, jak progi czy listwy przypodłogowe. Podobnie jak opisywany wcześniej robot odkurzacz Ecovacs DEEBOT U2, jest łatwy w obsłudze, co zapewnia dostępna wraz ze sprzętem dedykowana aplikacja na urządzenia mobilne.

Roborock S6 - niespodzianka od Xiaomi!

Chociaż marka Xiaomi kojarzy się głównie z wysokiej jakości smartfonami, to także w innych obszarach radzi sobie doskonale. Przykładem robot odkurzacz Roborock S6, który zachwyca nowoczesnymi rozwiązaniami, a jego cena nie jest wygórowana. Bez problemu odnajduje się w terenie, wiedząc, czy aktualnie przebywa w pokoju, kuchni czy salonie. To ważne, bo na tej podstawie urządzenie jest w stanie dopasować styl sprzątania do czyszczonej podłogi.

Robot sprzątający Xiaomi Roborock S6 działa bardzo szybko, sprawnie i zawsze podejmuje precyzyjne, mądre decyzje. Odpowiada za to potężny 32-bitowy czterordzeniowy procesor. Na uwagę zasługują też czujniki, dzięki którym robot umiejętnie porusza się po mieszkania, unikając różnych wypadków - upadków z dużej wysokości (np. ze schodów) czy zderzeniom z meblami.

Niech w 2021 roku będzie mniej żmudnego sprzątania podłóg, a więcej wolnego czasu. Z robotem odkurzaczem to na pewno się uda!

 

pixel