Robot odkurzacz Hoover - sposób na czystą podłogę!

2020-05-13
Robot odkurzacz Hoover - sposób na czystą podłogę!Hoover - trochę historii

Hoover to amerykańskie przedsiębiorstwo z tradycjami, sięgającymi początków XX wieku. Założone w 1908 roku w miejscowości New Berlin (North Canton), zaczynało skromnie od sprzedaży około 370 sztuk odkurzacza modelu “0”, ale już w 1912 roku urządzenia tej firmy trafiły do Europy. Intensywna sprzedaż na Starym Kontynencie zaczęła się po I wojnie światowej, aż w 1933 rozpoczęto w Europie produkcję odkurzaczy. Zyskały tak wielką popularność w niektórych krajach (na Wyspach i Irlandii), że marka Hoover stała się synonimem odkurzacza.

Kolejny duży rozwój przedsiębiorstwa nastąpił po II wojnie światowej, gdy bogacące się społeczeństwa Zachodu było stać na zakup kolejnych, jeszcze nowszych modeli odkurzaczy. Hoover - jako producent pierwszych odkurzaczy na świecie - z przytupem wkroczył w XXI wieku, oferując nie tylko swój pierwszy odkurzacz bezworkowy, ale niedługo potem także w pełni automatyczny. Dzisiaj w ofercie marki znajdziemy różne roboty sprzątające. Omówmy wybrane!

Hoover - bogactwo doskonale zaprojektowanych odkurzaczy robotów

Hoover Kyros RBT001

To robot odkurzacz na każdą kieszeń, kosztujący mniej niż 1000 zł! Jest jednym z najniższych na rynku, dzięki czemu zmieści się pod większość mebli, gdzie wyczyści każdy milimetr podłogi. Chociaż system czyszczenia jest losowy, to jego ruch jest w pełni kontrolowany przez algorytm AAI, który ustala najbardziej wydajną ścieżkę odkurzania. Za wykurzenie brudu odpowiada szczotka obrotowa z parą szczotek bocznych. Zapewnia różne tryby czyszczenia:

Tryb Zig Zag - podążając ścieżką, jak jego nazwa wskazuje, “zygzakowatą”;
Tryb kwadratu - porusza się w stopniowo powiększającym się kwadracie;
Tryb rogu - po krawędzi i w rogach pomieszczeń;
Tryb elipsy - w stopniowo powiększające się elipsie.

Hoover Kyros RBT001 - może i niepozorny, ale w jego skromnym wyglądzie drzemie prawdziwie inteligentne oprogramowanie, dzięki któremu robot może skupić się na szczególnie zanieczyszczonych obszarach. Trafiając na nie, zaczyna je intensywnie czyścić za pomocą elipsoidalnego ruchu spiralnego, wspomagając się w tym zadaniu detektorem pyłu.

Hoover RBC070

Podobnie jak poprzedni model Hoover RBC070 jest tak niski (Ultra Slim, wysokość ledwie 6,8 cm), że - niczym sprytny kot - wyślizgnie się wszędzie, czyszcząc najtrudniej dostępne powierzchnie pod meblami. Ten robot odkurzacz wspomagany jest funkcją wirtualnej ściany, jaka inteligentne oddziela miejsca, do których urządzenie nie pojedzie. Zastosowana w nim funkcja suchego mopa poleruje podłogi, sprawiając, że będą one lśnić. Na uwagę zasługuje także skuteczna filtracja zatrzymująca aż 85% wszystkich cząstek o wielkości 3 mikronów. To bardzo wytrzymały robot sprzątający, wyposażony w wydajny akumulator litowo-jonowy, zapewniający aktywność przez 120 minut. Czyści dokładnie każde miejsce, w czym wymiernie pomagają 2 boczne szczotki. W modelu Hoover RBC070 zastosowano aż 9 programów czyszczenia:

Trzy z nich to AUTO (czyszczenie całego pomieszczenia, wzdłuż ścian, zig zag przypadkowo);
SPOT (intensywne czyszczenie);
TURBO;
ELLIPTICAL (robot porusza się po spirali, a jego promień stopniowo się zwiększa);
SCHEDULING (program tygodniowy - wybieramy czyszczenie, ustalając dokładny czas rozpoczęcia);
FULL&GO (automatyczne rozpoczęcie i zakończenie sprzątania. Przed wyładowaniem się, odkurzacz wraca do stacji ładującej);
MANUAL (ustawienia manualne).

Hoover RBC090

Zgrabny, skuteczny, inteligentny - tak w trzech słowach można opisać robot odkurzacz Hoover RBC090. Dzięki swoim małym rozmiarom dostanie się wszędzie, skutecznie usuwając różne, nawet uporczywe, zabrudzenia. Za skuteczne czyszczenie odpowiadają specjalnie zaprojektowane szczotki - obrotowe (gumowo/szczecinowe) i jedna boczna. To model, który sprosta naprawdę dużej powierzchni domu, dokładnie usuwając zabrudzenia z nawet trzech pokojów.

Hoover RBC090 został wyposażony w funkcję suchego mopa, co pozwala mu delikatnie zbierać kurz z podłogi. Filtracja, za jaką odpowiada filtr HEPA E10, gwarantuje wychwycenie zdecydowanej większości (85%) cząstek o wielkości do 3 mikronów. Hoover RBC090 to bardzo nowoczesny robot sprzątający, gdyż dzięki wbudowanemu połączeniu Wi-Fi można nim zarządzać za pomocą smartfona. Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację, by sterować swoim sprzętem, co zapewnia duży komfort. Tak samo, jak w poprzednim modelu, dostępnych jest 9 programów odkurzania, co znacząco ułatwia dbanie o porządek w domu.

Jeśli marzymy o czystej podłodze bez wkładania w to wysiłku, warto zainwestować w robot odkurzacz. Urządzenia marki Hoover zdecydowanie zasługują na naszą uwagę!
pixel