Ranking najlepszych robotów odkurzaczy

2019-03-19
Ranking najlepszych robotów odkurzaczy
Nowoczesne urządzenia zmieniają codzienną rzeczywistość, sprawiając, że wykonywanie zadań staje się łatwiejsze, wymagające mniej zaangażowania. Niektóre z nich zapewniają dużo więcej, bo całkowicie zwalniają nas z przykrych obowiązków. Do takich na pewno zaliczymy sprzątanie domu. Żeby utrzymać go w należytym ładzie, trzeba bowiem poświęcić na to trochę czasu, a przecież liczy się regularność, o którą czasem trudno. Roboty odkurzacze, jakie pojawiły się na rynku kilka lat temu, stają się więc coraz popularniejsze, a jednocześnie oferta jest bogatsza, przez co ciężko zdecydować się na konkretny model. Jak więc znaleźć odpowiedni sprzęt? Przygotowany przez nas ranking najlepszych robotów odkurzaczy powinien pomóc w podjęciu decyzji!

Robot odkurzacz - jakie parametry są najważniejsze?

Może i są osoby, które lubią sprzątać, sprawia im to przyjemność, a przynajmniej poczucie dobrze wypełnionego obowiązku. Dla większości to jednak udręka, poświęcenie czasu, który można by przeznaczyć na coś ciekawszego. Roboty odkurzacze, choć nie potrafią wszystkiego, bo przecież nie umyją okien czy naczyń, w znaczący sposób wyręczają nas w obowiązkach domowych. Zadbają o czystość podłóg niezależnie, czy będą to panele, parkiet drewniany, płytki, chodniki, dywany strzyżone czy powierzchnie szklane.
Nim przejdziemy do rankingu najlepszych modeli, pamiętajmy, by zawsze zwracać uwagę na takie parametry jak:
  • System nawigacji, bo porządny, dobrej jakości sprzęt powinien mieć wbudowany nowoczesny algorytm sterowania, radzący sobie z różnymi zadaniami i przeszkodami; Obsługa - jak najprostsza i najbardziej intuicyjna;
  • Czasy pracy i ładowania, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych powierzchni;
  • Czujniki - przekonajmy się, jakie są dostępne. Najczęściej spotykane są trzy: czujniki brudu, schodów, zbliżeniowy;
  • Filtry - ważne, jak sprzęt został wyposażony w filtr HEPA, który dokładnie oczyszcza powietrze z kurzu, bakterii i grzybów, co jest szczególnie ważne dla alergików;
  • Hałas - chociaż roboty odkurzacze pracują dość cicho, to w przypadku tańszych modeli nie jest to takie oczywiste;
  • Pojemnik - im większy, tym lepiej.

Ranking, czyli jakie odkurzacze są warte polecenia?

Po tym wprowadzeniu możemy w końcu przedstawić najlepsze modele, które cechują się powyższymi parametrami, ale nie tylko, bo opracowane rozwiązania zapewniają dużo więcej!

iRobot Roomba i7

Firma iRobot (a dokładnie iRobot Corporation) to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży robotyki, a główną osią działalności jest tworzenie intuicyjnych, łatwych w obsłudze robotów domowych. Opisywany model charakteryzuje się inteligentnym algorytmem, który perfekcyjnie radzi sobie z pokryciem sprzątanej powierzchni - niezależnie od stopnia jej skomplikowania. Oznacza to w praktyce, że niestraszne mu dylatacje (szczeliny), progi czy listwy przypodłogowe. Ze sprzętem otrzymujemy również dopracowaną aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której możemy zdalnie zarządzać pracą robota.

odkurzacz Xiaomi Roborock S55 V2 Sweep One - czarny

IRobot Roomba i7

został wyposażony w funkcję wykrywania zabrudzeń, nie musimy się więc obawiać, że urządzenie ominie najmocniej zanieczyszczone zakamarki. Zapewnia to technologia Dirt Detect, w której zastosowano nowatorskie optyczne i akustyczne czujniki znajdujące najbardziej zabrudzone miejsca. Za sprawą inteligentnego mapowania Imprint, model i7 uczy się, mapuje i dostosowuje do każdego pomieszczenia. Żadne potencjalne przeszkody - meble, lampy czy rośliny - nie są dla robota żadnym utrudnieniem, gdyż z gracją je omija, nie powodując żadnych szkód. Podobnie nie zrobi sobie krzywdy, bo za sprawą czujników wysokości, iRobot Roomba i7 unika schodów i innych niebezpiecznych uskoków.

Xiaomi Roborock

Xiaomi to chińskie przedsiębiorstwo, które coraz mocniej zdobywa rynek i serca klientów. Zwłaszcza że oferowane modele robotów sprzątających jak Xiaomi Roborock to doskonałej jakości urządzenia wzbogacone o ciekawe rozwiązania. Przykładem system bioniki roślinnej pozwalającej na automatyczne pochłanianie wody przez mopa. Precyzyjny czujnik LDS zadba o dokładne skanowanie pomieszczenia, aby każde miejsce zostało odkurzone i umyte, a algorytm SLA zatroszczy się o mapowanie optymalnej ścieżki czyszczenia wokół pomieszczenia. Zastosowana w robocie szczotka pływające dopasowuje się idealnie do każdego podłoża, dzięki czemu do maksimum zwiększona jest skuteczność czyszczenia. W Xiaomi Roborock zadbano też o odpowiedniej jakości czujniki - ścienny, by robot zawsze zachował bezpieczną odległość od ściany (około 10 mm) oraz klifowy zapobiegający upadkowi, na przykład ze schodów.

Ecovacs Deebot OZMO 610

Podobnie jak wcześniej opisywane modele, prezentowany Ecovacs został zaprojektowany, by bez większych trudności poruszać się po wszystkich powierzchniach, wiedząc doskonale, gdzie ukrywają się największe zabrudzenia. To zresztą nie tylko odkurzacz, bo sprzęt jest również wyposażony w mopa radzącego sobie z trudnymi do usunięcia plamami. Świetnie zaprojektowana główna szczotka w kształcie litery “V” poradzi sobie ze wszystkimi dywanami, a ssanie bezpośrednie zbierze włosy i sierść. Wszystkie przedstawione przez nas roboty odkurzacze zwalniają nas z przykrych domowych obowiązków, czyszcząc podłogi starannie i tak długo, aż będą pewne, że wszystkie powierzchnie lśnią. Warto mieć tak niezawodnego pomocnika, co jest szczególnie kuszące, jeśli pomyślimy sobie, ile dzięki niemu oszczędzamy czasu! Gdy robot sprząta, my możemy oddać się błogiemu lenistwu!
pixel