Przegląd najlepszych odkurzaczy w 2023 roku

2023-02-06
Przegląd najlepszych odkurzaczy w 2023 roku

Odkurzacz to niezwykle przydatne i potrzebne w domu urządzenie. Jaki jednak model odkurzacza powinieneś wybrać do swojego mieszkania?

Zapoznaj się z tym, jak wygląda tegoroczny ranking odkurzaczy, które najlepiej sprawdzają się podczas codziennego użytkowania. Dobrze wybrany sprzęt znacznie ułatwi i przyspieszy Ci pracę albo w ogóle wykona ją za Ciebie. Poznaj zatem najlepsze odkurzacze 2023.

Najlepsze odkurzacze dla domu w 2023 roku

Jakie są najlepsze odkurzacze w tym roku? Poniżej znajdziesz listę najlepszych i najpopularniejszych modeli odkurzaczy.

 1. Miele Blizzard CX1 Parquett Powerline – Miele to jedna z najbardziej renomowanych, ale i najdroższych firm na rynku produkująca sprzęt domowy najwyższej jakości;
 2. Electrolux Pure D82-ALRG Silence – to jednej z najcichszych odkurzaczy dostępnych na rynku;
 3. Amica Viento VI 2031 – to jeden z najtańszych i najprostszych dostępnych modeli;
 4. Xiaomi Roborock S7 – fantastyczny odkurzacz Xiaomi z serii inteligentnych robotów sprzątających, które pozwalają Ci mieć czysto przy minimalnym nakładzie pracy;
 5. Karcher VC 3 – firma Karcher bardziej znana jest z modeli odkurzaczy przemysłowych, ale produkuje też bardzo dobre wersje odkurzaczy do domowego użytku;
 6. Philips PowerPro Compact FC9333/09 – bardzo solidna propozycja znanej firmy Philips;
 7. Zelmer Kuba ZVC333 – workowy odkurzacz produkowany przez firmę Zelmer;
 8. Bosch BGLS2RD1 – porządny i tani model doświadczonej firmy Bosch;
 9. Dyson V8 Absolute – jeden z typowych dla tej marki modeli odkurzaczy pionowych;
 10. Tefal Power XXL TW3171 – solidny model marki Tefal z długi przewodem zapewniającym spory zasięg.

To są najlepsze modele odkurzaczy, jednak w Twojej konkretnej sytuacji musisz dokonać wyboru dopasowanego do Twoich preferencji oraz pomieszczeń, które będziesz sprzątać. Dlatego sprawdź również inne modele.

Porównanie najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych

Jeżeli nie lubisz trzymać w domu dużego odkurzacza lub po prostu nie masz na niego miejsca, zapoznaj się z propozycją, jaką są odkurzacze bezprzewodowe. W tej kategorii mieszczą się zarówno odkurzacze pionowe, jak i w pełni autonomiczne roboty odkurzające. W obu tych kategoriach masz duży wybór najróżniejszych producentów i wytwarzanych przez nich modeli. Przykładem mogą być tutaj takie modele jak:

 • Dyson v15 Detect – to jedne z topowych modeli tej firmy. Jest to odkurzacz pionowy, który podczas pracy trzymasz w ręku. Wyposażony jest on w akumulator pozwalający na 60 minut pracy. Zaletą takiego rozwiązania jest zajmowanie małej ilości miejsca w domu i natychmiastowa gotowość do pracy bez konieczności wyciągania kabla i podłączania go do gniazdka oraz możliwość dotarcie praktycznie do każdego zakątka domu. Minusem może być waga 3 kilogramy, które trzeba podczas całego sprzątania trzymać w ręku;
 • Roidimi EVE Plus – to przedstawiciel całej klasy robotów odkurzających, które wykonują tę pracę samodzielnie i nie musisz się sam tym zajmować. To wielka oszczędność czasu oraz pewność, że Twoje podłogi zawsze będą absolutnie pozbawione kurzu. W przypadku tak zaawansowanego sprzętu, jedyne, co musisz zrobić, to opróżnić zbiornik w stacji dokującej raz na miesiąc, o konieczności takiego działania poinformuje cię twój smartfon, z którego możesz sterować wszystkimi funkcjami odkurzacza.

Jakie funkcje powinien mieć dobry odkurzacz?

Co powinien mieć odkurzacz, aby można go było określić jako dobry model? Odkurzacze do domu muszą łączyć kilka cech istotnych dla każdego użytkownika. W przypadku tradycyjnych modeli odkurzaczy dużych najważniejszym parametrem jest siła ssania, wynika ona głównie z mocy zastosowanego silnika elektrycznego. Wśród modeli ręcznych pionowych odkurzaczy, najważniejsza jest moc i waga, gdyż trzeba taki odkurzać, trzymać w ręce przez cały czas sprzątania oraz czas działania na wbudowanym akumulatorze. Jeśli zdecydujesz się na przykład na odkurzacz Dyson w pełni autonomiczny, to możesz porównać jego możliwości z innymi, takimi jak roboty odkurzające ZACO i wybrać ten, który najbardziej Ci pasuje.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz dla swoich potrzeb?

Najlepsze odkurzacze to takie, które pasują do Twoich wymagań. Jeżeli więc potrzebujesz sprzątać małą powierzchnię i chcesz robić to szybko, wybierz jeden z odkurzaczy pionowych. W przypadku gdy decydującym czynnikiem jest cena, najlepszym rozwiązaniem będą tradycyjne odkurzacze z teleskopową rurą i wyciąganym kablem. Dla wszystkich, którzy chcą mieć po prostu czysto i nie przejmować się tym, kiedy mają sprzątać, idealne jest wykorzystanie urządzenia, jakim jest robot odkurzacz.

Jeżeli chcesz oprócz czyszczenia z kurzu, móc usunąć również zaschnięty brud i jednocześnie pozbyć się bakterii, czy grzybów, to powinieneś sprawdzić kategorię odkurzacz parowy. Takie urządzenia świetnie nadają się do czyszczenia zarówno różnego rodzaju podłóg, jak i innych powierzchni, czyli na przykład kaloryferów czy ram okiennych.

Zamów więc odkurzacz, który wybrałeś, jak najszybciej i korzystaj z niego jak najczęściej, aby utrzymać w domu wzorowy porządek.

pixel