Oryginalne pomysły na Dzień Matki - techniczna pomoc w codziennym sprzątaniu

2022-04-19
Oryginalne pomysły na Dzień Matki - techniczna pomoc w codziennym sprzątaniu

Gdy zbliża Dzień Matki, trzeba pomyśleć nad wyjątkowym prezentem, który ją naprawdę ucieszy. Warto postawić na praktyczny prezent, pomagający w codziennym funkcjonowaniu, pozwalający jej na to, by mieć więcej czasu dla siebie. Polecamy pomoc w sprzątaniu - intuicyjnego robota odkurzacza. Te niepozorne urządzenie to wspaniały prezent na Dzień Matki, który posłuży przez lata!

Co to jest robot sprzątający i myjący?

Od kiedy roboty sprzątające stały się powszechnie dostępne, radzenie sobie z codziennymi obowiązkami stało się łatwiejsze. Należy jednak pamiętać, że na rynku można wyróżnić trzy typy robotów sprzątających podłogi.

  • Pierwsze z nich to roboty odkurzacze, które jak sama nazwa wskazuje - zastępują tradycyjne odkurzacze, samodzielnie radząc sobie z usuwaniem wszelkich resztek.
  • Kolejne roboty z funkcją odkurzania i mopowania - poza odkurzaniem zapewniają też mycie podłóg. Zyskujemy więc tym samym kompleksową usługę czyszczącą każdy rodzaj powierzchni.
  • Trzeci typ to modele mopujące, czyli roboty myjące podłogi.
  • Osobnym typem są też odkurzacze parowe, które skutecznie czyszczą powierzchnie przy pomocy pary.

Niezależnie od tego, na jaki sprzęt się zdecydujemy, możemy być pewni, że zyskamy na tej inwestycji, oszczędzając siły i czas, mając jednocześnie pewność, że robot dokładnie oczyści podłogi, bo dzięki intuicyjnym czujnikom skutecznie dociera do każdego zabrudzenia. Taki pomysł na Dzień Matki na pewno ucieszy każdą mamę!

Dlaczego opłaca się kupić robota sprzątającego?

Kupno robota sprzątającego opłaca się pod wieloma względami. Jedną z ważniejszych zalet jest oszczędność czasu i siły. Zamiast tracić je na sprzątanie, robot wykona za nas żmudną pracę, dzięki czemu możemy zająć się czymś innym, zdecydowanie przyjemniejszym. W czasie gdy robot jeździ po mieszkaniu, zbierając kurz i inne śmieci, możemy zajmować się ciekawszymi rzeczami lub obowiązkami. A za sprawą aplikacji mobilnej bez problemu można ustalić harmonogram sprzątania, planując odkurzanie i mycie podłóg z odpowiednim wyprzedzeniem.

Odkurzacze wysokiej klasy, zwłaszcza robot Roomba, radzą sobie z czyszczeniem każdego rodzaju powierzchni - nie tylko podłóg twardych, jak parkiet, panele, kafelki, płytki, ale też miękkie powierzchnie, jak dywany czy wykładziny. Co równie ważne, roboty sprzątające, niezależnie czy mowa o odkurzaczach, modelach mopujących, czy hybryd 2w1 - są małe i lekkie, co sprawia, że nie ma problemu z ich umiejscowieniem i przechowywaniem. Są też łatwe w przenoszeniu, jak zajdzie taka potrzeba.

Są też niezwykle ciche, zwłaszcza gdy porównamy je do tradycyjnego odkurzacza. Hałas jest dobrze stłumiony i jednolity, co sprawia, że nawet gdy on pracuje, możemy odpoczywać czy nawet uciąć sobie drzemkę.

Praktyczny prezent dla mamy - robot myjący

Każda mama ucieszy się z robota myjącego, bo to urządzenie o niewielkich rozmiarach potrafi naprawdę wiele! Niestraszne mu mycie różnych powierzchni płaskich, jak kafelki, panele, drewniane podłogi. Robot myjący ma o wiele mniejsze gabaryty od tradycyjnego odkurzacza, więc łatwo go przechowywać. Nie ma problemu, by zmieścić go pod łóżkiem lub w szafie. Roboty mopujące działają tak samo jak inne urządzenia sprzątające nowej generacji, nie potrzebują naszej pomocy, by się przemieszczać i pozostawić po sobie idealną czystość. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu poruszają się samoczynnie i świetnie orientują się w przestrzeni. Nie ma kłopotu z tym, by z łatwością omijać meble i inne przeszkody. Co równie ważne - mocny akumulator zapewnia, że urządzenie może pracować średnio od 1 do 4 godzin na jednym ładowaniu. Jeśli zaś poziom energii spadnie, robot potrafi samoczynnie wrócić do stacji dokującej, by naładować baterie. Warto też wiedzieć, że niektóre modele są w stanie automatycznie opróżnić pojemnik ze śmieciami.

Jak używać robota sprzątającego i myjącego?

Jak widać, roboty sprzątające, zarówno gdy mowa o odkurzaniu, jak i myciu, to w pełni zautomatyzowane urządzenia, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Żeby jednak mogły one zawsze nam dobrze służyć, powinniśmy wiedzieć, jak ich używać - przygotować do pracy i konserwować. Oto najważniejsze wskazówki.

Niezwykle istotne, by zatroszczyć się o czystość robota, bowiem to sprzęt mający stały kontakt z zabrudzeniami. Kluczowe więc, by regularnie opróżniać pojemnik na zanieczyszczenia oraz okresowo umyć urządzenie pod bieżącą wodą. Trzeba też na bieżąco oczyszczać filtry. Ważne też, by zadbać o dobry stan czujników, które mają niebagatelny wpływ na dobrą pracę robota. Wystarczy, że przetrzemy je suchą szmatką do kurzu. Dobrze też jak wcześniej, jeszcze nim robot zacznie pracować, przygotować mu odpowiednio pomieszczenie. Wystarczy niewiele, by w dużym stopniu ułatwić mu czynienie swoich powinności. Po prostu należy usunąć z podłogi luźno leżące materiały, ale też kable i inne przewody elektryczne.

Bez dwóch zdań - robot sprzątający to rewelacyjne urządzenie ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Warto go kupić nie tylko sobie, ale i najbliższym. Idealnym momentem są różne okazje, jak Dzień Matki!

pixel