Odkurzacze przemysłowe Eolo - dla kogo?

2020-01-28
Odkurzacze przemysłowe Eolo - dla kogo?
Gdy praca wre tak bardzo, że kurz unosi się pod sam sufit, to znak, że wszystkie powierzchnie zostaną przykryte grubą warstwą budowlanych zanieczyszczeń. Musimy się ich pozbyć, aby nie podtruwały naszych dróg oddechowych. Jak sobie poradzić z tym zadaniem? Najlepszym rozwiązaniem jest użycie odkurzacza przemysłowego Eolo. Kiedy szczególnie się przydaje? Dla kogo jest przeznaczony?

Każdy remont to te same przykre doznania związane z dezorganizacją życia, na który składają się zwłaszcza nieprzyjemne hałasy i wszędzie panoszący się brud. Od rana do nocy panuje istny chaos, a żadna rzecz nie ma swojego miejsca. Jakby tego było mało, w powietrzu unoszą się dziwne zapachy, które na dłuższą metę są szkodliwe. Niezwykle więc ważne, żeby zawsze po skończonej pracy usunąć je za pomocą odkurzacza. Niektórzy myślą, że wystarczy zwykły, czyli taki jakiego używamy do radzenia sobie z typowymi zanieczyszczeniami: brudem, kurzem czy sierścią zwierząt. Nic bardziej mylnego, do budowlanych pozostałości potrzeba specjalistycznego sprzętu - odkurzacza przemysłowego marki Eolo.

Odkurzacz przemysłowy Eolo - jak działa?

Zasada działania odkurzacza przemysłowego Eolo i domowego jest taka sama. Głównym zadaniem jednego, jak i drugiego modelu jest więc zasysanie napotkanych na swojej drodze zabrudzeń. Najważniejsza różnica jest jednak taka, że sprzęt specjalistyczny radzi sobie z zupełnie innymi zanieczyszczeniami, które dla standardowego urządzenia byłyby zabójcze - mogłyby go porządnie uszkodzić, a nawet zepsuć.

Odkurzaczem przemysłowym sprzątniemy specyficzny rodzaj brudu: pył budowlany, liczne, ostre drobinki, opiłki czy odpady po drewnie. Dzięki niemu usuniemy wszelkie farby, lakiery, a nawet pleśń. Odkurzacz przemysłowy od Eolo sprawdzi się wielu miejscach, gdzie maksymalnie się kurzy i pyli, jak i tam, gdzie wykorzystuje się substancje chemiczne. Koniecznie więc powinien znaleźć się w zakładach produkcyjnych, stolarskich, warsztatach samochodowych i fabrykach.

Jaką klasę odkurzacza wybrać?

  • Nie wiemy dokładnie, jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? To nic dziwnego, ponieważ różnią się one pod kątem zastosowania. Na szczęście istnieje prosty podział, który pokazuje, jaki model będzie idealny do danej branży. Do wyboru mamy następujące klasy:
  • L - tą literą oznaczane są modele zdolne pochłaniać pyły i drobne kruszywo, więc doskonale sprawdzą się w takich miejscach jak warsztaty stolarskie. Dobre są też do wszelkiego rodzaju prac zakładających obróbkę tworzyw sztucznych;
  • M - odkurzacze tej klasy są idealne do usuwania pyłów, drobnego kruszywa, odpadów z farb i gipsu, co oznacza, że szczególnie przydadzą się na wszelkiego rodzaju budowach;
  • H - to seria odkurzaczy przeznaczonych do zadań specjalnych, czyli w miejscach, gdzie panują największe i najniebezpieczniejsze zabrudzenia typu ołów, azbest, pleśń. Oczywiście, bez problemu pozbędą się mniej groźnych zanieczyszczeń. Montuje się w nich specjalne filtry oczyszczające powietrze.

Dla kogo odkurzacz Eolo o klasie L i M?

Opisaliśmy pokrótce, w jakich warunkach sprawdzają się różne typy odkurzaczy - teraz rozwiniemy ten temat, zaczynając od odkurzaczy o klasie L oraz M. Nadają się szczególnie do długotrwałej pracy, bo zapewniają stałą oraz wysoką wydajność odsysania, zwłaszcza podczas obróbki powierzchni drewnianych, lakierowanych, ceramicznych, jak i tworzyw sztucznych. Odkurzacze przemysłowe Eolo zostały wzbogacone w różne ważne funkcje, między innymi antystatyki, co zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrycznych w różnych miejscach - zarówno na narzędziach roboczych, jak i wężu ssącym. To w konsekwencji przeciwdziała osadzaniu się w tych miejscach zanieczyszczeń, ale też zapobiega pojawianiu się nieprzyjemnych wyładowań elektrostatycznych.

Na specjalną uwagę zasługuje tu model Eolo Motor Vapor LP09, który radzi sobie doskonale z odkurzaniem płynów i cząstek stałych. Urządzenie wyposażone zostało w profesjonalny generator pary, co zapewnia jednoczesne produkowanie pary oraz odkurzanie. Bardzo łatwo go przemieszczać, bo posiada 5 trwałych, wykonanych z solidnego materiału, kółek. Jeśli tylko chcemy, bez trudu rozłożymy go na dwie niezależne części - odkurzacza i generatora pary.

Odkurzacze klasy H - kiedy są niezbędne?

Odkurzacze z klasy H są - jak wspomnieliśmy wcześniej - przeznaczone do zniwelowania wszelkich zagrożeń rakotwórczych i chorobotwórczych, które wywołują takie zanieczyszczenia jak pleśń, azbest, kadm, pyły mineralne, ołów, nikiel i wiele, wiele innych. W takich urządzeniach znajduje się specjalny filtr zapewniający separację pyłów, ale też obróbkę powierzchni drewnianych, jakie np. zostały zaimpregnowane niebezpiecznymi środkami ochronnymi. Takie modele są też szczelnie zamykane, wyposażone w profesjonalny filtr oraz turbinę o wysokiej wydajności, dzięki której urządzenie cechuje się dużą mocą.

Zależnie od tego, do jakiego miejsca potrzebujemy odkurzacza przemysłowego, marka Eolo wychodzi nam naprzeciw, oferując urządzenia do usuwania zanieczyszczeń różnego rodzaju. Warto wybrać idealny model, który pozbędzie się wszelkich zabrudzeń.
Polecane
pixel