Odkurzacze Xiaomi - prosty przepis na czyste podłogi

2019-09-07
Odkurzacze Xiaomi - prosty przepis na czyste podłogi
Xiaomi to doskonała alternatywa dla droższych urządzeń takich firm jak Apple czy Samsung. Niby zmieniło się wszystko, ale jedno pozostało takie samo - cena. Jest niższa niż u konkurencyjnych brandów, co widać również na przykład nowoczesnych odkurzaczy. Poznajmy najlepsze!

Xiaomi - chiński super brand

Chociaż Xiaomi zostało założone dość niedawno - w 2010 roku, to szybko zmieniło postrzeganie chińskiej elektroniki. Firma rozpoczęła nowy rozdział, w którym chińskie produkty, jak dawniej, nie kosztują dużo, ale to nie oznacza, że mamy do czynienia z kiepskiej jakości sprzętem. Xiaomi głównie utożsamiane jest ze smartfonami, bo to właśnie od tych mobilnych urządzeń marka zaczęła podbój świata. Fakty są takie, że już w trzy lata po debiucie (do lipca 2014 roku) Xiaomi sprzedało ponad 57 milionów telefonów, rozszerzając działalność na kolejne dziedziny: produkcję laptopów, tabletów, routerów, inteligentnych telewizorów i nowoczesnych robotów sprzątających, które omówimy w poniższym artykule.

Roboty odkurzacze Xiaomi - silna konkurencyjna dla innych renomowanych marek

Roboty odkurzacze Xiaomi to konkurencyjna alternatywa dla droższych marek jak IRobot Roomba. Niższa cena nie oznacza, że ustępują bardziej renomowanym, dłużej występującym na rynku, producentom, bo zapewniają tak samo niezawodną dużą moc ssącą, która radzi sobie nie tylko z małymi zanieczyszczeniami jak kurz, ale i znacznie większymi nieczystościami oraz odpadkami. Identycznie też, jak zaawansowane modele znanych marek, robotami Xiaomi sterować można zdalnie za pomocą smartfona. Są bogate w liczne czujniki laserowe, dzięki którym inteligentny system skanuje i analizuje układ pomieszczenia, docierając do każdego zakamarka, omijając jednocześnie przeszkody.

Jeśli szukamy wygodnego, kompaktowego i skutecznego w czyszczeniu podłóg urządzenia, roboty sprzątające Xiaomi doskonale się sprawdzą. Są pełne nowoczesnych technologii jak niezwykle popularne modele Roborock czy linia urządzeń Mi Robot. W portfolio Xiaomi znajdziemy ogromną ilość nowoczesnych sprzętów, więc decydując się na zakup jednego z nich, możemy mieć problem z wyborem. Właśnie z tą myślą wybraliśmy kilka najlepszych. Oto one.

• Xiaomi Roborock S6

Roborock S6 to odkurzacz nowej generacji - niezwykle inteligentny i szybki. Wie doskonale, w jakim miejscu się znajduje, odróżniając sypialnię od salonu czy pokój dziecięcy od kuchni. Błyskawicznie - za sprawą dalmierza laserowego obracającego się z prędkością 300 obrotów na minutę - skanuje pokoje, a uzyskane dane pozwalają mu stworzyć dokładną mapę podłogi. Zapewnia mu to precyzyjne wysprzątanie każdego, nawet trudno dostępnego, zakamarka. A co równie ważne, robi to bardzo szybko, wybierając najlepszą i najszybszą trasę.

• Xiaowa Robot

Xiaowa Robot to robot odkurzacz dla każdego, bardzo budżetowa opcja. Mimo że jego koszt nie jest duży, to zapewnia doskonałe parametry, czyli moc ssania równą 1600 Pa, która co prawda jest mniejsza niż w innych modelach Xiaomi, lecz podczas codziennego korzystania nie odczujemy tej różnicy. Szczególnie że system szczotek niczym nie ustępuje tym, który spotykany jest w droższych odkurzaczach. Świetnie to wygląda również pod kątem zewnętrznych czujników zaprojektowanych do współpracy z adaptacyjnym algorytmem. Pozwala to na mapowanie pomieszczeń i reagowanie ich na otoczenie, co umożliwia wybranie najlepszej możliwej ścieżki czyszczenia.

• Xiaomi Viomi

Ciekawe też prezentuje się kolejna marka Xiaomi - Viomi. W modelu V2 robot bazuje na nowatorskiej technologii lasera LDS, dzięki czemu cechuje go największa moc ssąca ze wszystkich urządzeń bezprzewodowych. Doskonale mopuje i zamiata jednocześnie, a co równie istotne - posiada jeden z bardziej pojemnych zbiorników na wodę. Jej poziom jest stale monitorowany za sprawą aplikacji.

• Xiaowa Robot Planning E20

Tyle samo dobrego powiemy o robocie myjącym podłogi Xiaowa Robot Planning E20. Efektywne realizuje zadania poprzez automatyczne planowanie i mopowanie w trakcie odkurzania, które jest połączone z bardzo mocnym ssaniem oraz kontrolą za pomocą aplikacji. Podczas gdy on pracuje, my możemy oddać się przyjemnościom. Podobnie jak w poprzednich modelach, niestraszne mu przeszkody, bo czujniki sprawiają, że z łatwością je omija.

• Xiaomi Mi Robot

Godny uwagi jest również Xiaomi Mi Robot, który inteligentnie w sposób przemyślany planuje ścieżkę pracy, używając do tego zadania 12 różnych czujników. Niezwykle pomocne są też trzy różne procesory, jakie śledzą jego ruchy w czasie rzeczywistym, obliczając błyskawicznie i precyzyjnie dane, dzięki czemu zawsze wybierane są najlepsze trasy czyszczenia.

Niezależnie, na jaki z podanych powyżej modeli się zdecydujemy, mamy pewność, że każdy z nich zapewni nam nie tylko wysoką efektywność sprzątania, ale i oszczędność czasu.
pixel