Nowoczesne maszyny do prasowania ubrań - czym się powinny cechować?

2020-09-09
Nowoczesne maszyny do prasowania ubrań - czym się powinny cechować?

Automatyzacja życia - współczesne, pożądane zjawisko

Współcześnie już nikogo nie dziwią urządzenia, które wyręczają z domowych obowiązków. To zresztą trend automatyzacji życia trwający od wielu dekad. Zaczęło się w kuchni, gdzie pojawiało się coraz więcej ciekawych urządzeń - ekspresów do kawy, mikrofalówek czy sokowirówek. Dzięki nim to, co dawniej zajmowało mnóstwo czasu, nagle dało się zrobić dosłownie w chwilę.

Prawdziwą rewolucją były też roboty sprzątające, które zwolniły nas z obowiązku odkurzania i mycia podłóg, nie tylko w mieszkaniach, ale i innych obiektach, np. użyteczności publicznej. Roboty dostępne w zdecydowanie niższych, niż dawniej cenach (szczególnie na samym początku, gdy te produkty debiutowały w sprzedaży), zachęcają do zakupu. To samo jest coraz bardziej zauważalne w przypadku nowoczesnych maszyn do prasowania ubrań.

Maszyna do prasowania - co to takiego? Jak działa?

Maszyna do prasowania ubrań to innowacyjne, nowoczesne, a jednocześnie proste w obsłudze rozwiązanie. Konstrukcja manekina została tak zaprojektowana, by nie było problemu z nałożeniem na niego wilgotnego ubrania i przypięcia go klipsami. Wystarczy tylko tyle, aby rozpocząć proces suszenia i prasowania za pomocą strumienia gorącego powietrza.

Robot do prasowania działa nie tylko skutecznie i szybko, ale również troszczy się o to, by nie zniszczyć tkaniny, minimalizując ryzyko wybłyszczenia tkaniny. Jak wiadomo, podczas tradycyjnego prasowania żelazkiem takie zdarzenia występowały. Maszyna do prasowania ubrań radzi sobie doskonale z prostowaniem włókien w trudno dostępnych miejscach, do jakich zaliczamy mankiety oraz kołnierzyki. Ale to nie wszystko, bo możliwości nowoczesnych robotów są dużo większe - służą jednocześnie do przewietrzania żakietów, kurtek i płaszczy, susząc je po przemoczeniu, bez ryzyka utraty fasonu. Co równie ważne, urządzenie tego rodzaju nie zajmuje dużo miejsca, więc bez problemu można znaleźć dla niego kąt w mieszkaniu, także tak małym jak kawalerka.

Maszyna do prasowania - dlaczego warto ją mieć?

Korzyści jest bardzo dużo - najważniejsza z nich dotyczy oczywiście oszczędności czasu. Możemy raz na zawsze zapomnieć o żmudnym, męczącym obowiązku ręcznego prasowania. W tym czasie, gdy robot prasuje ubrania, mamy możliwość, aby zająć się innymi, przyjemniejszymi zadaniami - relaksem, rozwijaniem hobby, spędzaniem czasu z rodziną. Co równie ważne, wyprasowane przez maszynę koszule prezentują się zdecydowanie lepiej, niż gdybyśmy to zadanie wykonywali w sposób tradycyjny.

Robot do prasowania nie ma chwil słabości, nie męczy się, a każde ubranie, które prasuje, finalnie prezentuje się doskonale. Pamiętać też powinniśmy o tym, że są modele, jakie poza prasowaniem wykonują też dużo więcej - odświeżają, dezynfekują i osuszają ubrania. Po takiej serii zabiegów pachną cudownie, utrzymując nienaganną kondycję przez długi czas. Nie ma też obaw, że podczas prasowania delikatne tkaniny ubrania zostaną zniszczone. Gorące powietrze i para wodna są optymalnie dobrane, działając z odpowiednią intensywnością, by wygładzić, a nie uszkodzić prasowany materiał.

Jakie modele są warte polecenia?

Jak widzimy, maszyny do prasowania ubrań nie tylko wyręczają z tego przykrego zadania, ale robią to jednocześnie efektywnie i bezpiecznie, nie szkodząc delikatnej strukturze materiału. Oferta różnych rynkowych rozwiązań zapewnia modele bardziej budżetowe, dostępne dla wszystkich, jak i droższe z większą ilością funkcjonalności.

Na każdą kieszeń są roboty do prasowania marki EOLO, na przykład model SA04RE. To nieskomplikowane i łatwe w obsłudze urządzenie prasująco-suszące, które bez problemu radzi sobie ze wszystkimi typami odzieży - różnymi koszulami, spodniami, bluzkami, dżinsami itp. I to niezależnie od rozmiaru ubrania, bo wszystkie - od XS do XXXL, po zabiegu wyglądają świetnie. Są prasowane w pozycji pionowej za pomocą żelazka i szczotki parowej.

Jeśli potrzebujemy czegoś bardziej zaawansowanego idealnym rozwiązaniem może być automat do prasowania LG Styler - profesjonalne, nowocześnie technologicznie urządzenie, które perfekcyjnie odświeża ubrania, wygładzając zagniecenia, a jednocześnie usuwając nieprzyjemne zapachy - dymu papierosowego, aromatów jedzenia itp. To nie tylko bardzo funkcjonalna maszyna do prasowania ubrań, bo zachwyca również jej designerski wygląd, więc świetnie uzupełnia wystrój mieszkania, nie stając się aranżacyjnym balastem, który trzeba chować przed wzrokiem. Maszyna jest niezwykle wygodna w użyciu, do działania nie potrzebuje ani wody, ani podłączania instalacji. Prasuje każdy rodzaj materiału, odświeża za pomocą delikatnej, w 100% czystej, bez chemikaliów, pary wodnej i delikatnie suszy. Dołączona do automatu aplikacja Smart ThinQ ułatwia jego obsługę.

Nowoczesne maszyny do prasowania ubrań to urządzenia, które wyręczają nas z przykrego obowiązku prasowania, robiąc to w sposób profesjonalny, nie powodując jednocześnie sytuacji, że materiał zostanie uszkodzony.

pixel