Najlepsze odkurzacze przemysłowe 2019

2019-07-12
Najlepsze odkurzacze przemysłowe 2019
Bez względu na to, jak i gdzie mieszkamy - w wielkim domu, apartamencie, a może małym mieszkaniu - jedna rzecz jest niezmienna, a dotyczy utrzymania porządku. Jeśli bowiem chcemy, aby miejsce, w którym żyjemy, było komfortowe, przyjemne i miłe dla oka, musimy regularnie o nie dbać, co oznacza wykonywanie szeregu czynności, wśród których odkurzanie i mycie zalicza się do najważniejszych. To samo zresztą powiedzą właściciele fabryk, zakładów i warsztatów, gdzie jeszcze szybciej niż w mieszkaniach zbiera się brud, co wymaga natychmiastowej i skutecznej reakcji. Właśnie dlatego zostały stworzone odkurzacze przemysłowe. Jeśli rozglądamy się za niezawodnym sprzętem, sprawdźmy jakie modele uważane są za najlepsze w 2019 roku.

Lata lecą, świat pędzi, a rzeczywistość, którą znamy, powoli odchodzi do przeszłości. Czasem ciężko to zaakceptować, na przykład, gdy zmiany są za szybkie, lecz w ostatecznym rozrachunku więcej jest korzyści niż strat. Bardzo dobrze obrazuje to rozwój technologiczny w obszarze urządzeń do sprzątania, czego dobitnym potwierdzeniem roboty sprzątające - roboty odkurzacze i roboty myjące podłogi. Zwalniają nas z przykrych domowych obowiązków, dzięki czemu zyskujemy mnóstwo wolnego czasu, który możemy przeznaczyć na przyjemniejsze i pożyteczniejsze sprawy. To samo powiemy o odkurzaczach przemysłowych - specjalnie do większych, bardziej uciążliwych zabrudzeń, z jakimi nie poradzą sobie ani tradycyjne odkurzacze, ani roboty sprzątające.

Odkurzacz przemysłowy - co to takiego?

To, wyglądem przypominający odkurzacz domowy, lecz gabarytowo większy i zdecydowanie bardziej odporny na różne zanieczyszczenia. Nadaje się wszędzie tam, gdzie inne urządzenia do porządkowania sobie nie poradzą, a więc w takich miejscach jak pomieszczenia warsztatowe czy zakłady produkcyjne. Idealne są również przy pracach remontowo-budowlanych, gdzie różnego rodzaju zabrudzeń (w tym mokrych odpadów) jest bardzo dużo, więc potrzeba skutecznej recepty, aby je usunąć.

Pamiętajmy jednak, że są różne typy odkurzaczy przemysłowych - dedykowane dla konkretnego rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli przykładowo szukamy sprzętu, który bezproblemowo będzie pochłaniał pyły, wybierzmy urządzenie z filtrem o klasie L. To idealne rozwiązanie, jeśli zajmuje się pracami stolarskimi. Podobnie spisują się odkurzacze o klasie M, gdyż skutecznie pozbywają się pyłów, kruszywa, ale również odpadów z farb i gipsu. Do zadań specjalnych przeznaczone są zaś urządzenia klasy H, bo likwidują największe niebezpieczeństwo, czyli takie związki jak azbest, pleśń, ołów czy kadm.

Wiemy już, czym charakteryzują się odkurzacze przemysłowe, warto więc przejść teraz do głównego zagadnienia - tematu artykułu, by zastanowić się, jakie modele są najlepsze w 2019 roku.

EOLO - odkurzacze przemysłowe o potężnej sile i wszechstronnym działaniu

W tej kategorii wszystkich deklasuje marka EOLO, czego przykładem kilka rewelacyjnych urządzeń.
  • Pierwszym z nich jest EOLO MOTOR VAPOR LP07 RA - wyposażony w pełni profesjonalny generator pary pozwalający na jej jednoczesne wytwarzanie oraz odkurzanie. Te dwa działania w tym samym czasie zwiększają moc sprzątania, dzięki czemu nawet bardzo zabrudzona powierzchnia nie stanowi problemu. W ten sposób można usuwać sypki brud i gromadzić go w specjalnym pojemniku ze stali nierdzewnej. Już po zakończeniu pracy sprawnie go opróżnimy. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze - posiada 5 kółek, co sprawia, że łatwo się nim steruje. Urządzenie zostało wyposażone w wysokiej jakości podzespoły: miedziany kocioł, energooszczędny, odporny na osad opornik i silnik z wysoką mocą ssania. Za sprawą szerokiego wyboru akcesoriów, odkurzaczem EOLO MOTOR VAPOR wyczyścimy dowolne powierzchnie: kuchni, sanitariatów, foteli, jak i zewnętrznych oraz wewnętrznych części samochodu.
  • Kolejny z odkurzaczy przemysłowych EOLO MOTOR VAPOR LP10 - tak samo jak poprzednik - charakteryzuje się najlepszymi, precyzyjnie dobranymi elementami, które składają się na urządzenie trwałe, wydajne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Mamy tu również możliwość zastosowania pary radzącej sobie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, także tymi najcięższymi do usunięcia, np. po tłuszczu, jak również bakterii, grzybów i pozostałych drobnoustrojów. Dwufazowy silnik ECOPOWER wytwarza potężną, ciągłą siłę ssącą, co jednocześnie nie przekłada się na wysokie rachunki za prąd, bo jedną z zalet modelu LP10 jest niskie zużycie energii elektrycznej. System filtracyjny został wzmocniony podwójną warstwą porowatą “Long Life Filter” pozwalając na bardzo długie użytkowanie - przynajmniej 1000 godzin, nim będzie potrzebna wymiana.
  • Ostatnią z propozycji jest specjalnie dedykowany do usuwania sadzy i gorącego popiołu - EOLO MOTOR ONE LP32. I tu znajdziemy najlepsze podzespoły, przede wszystkim silnik (typu by-pass) z wysokowydajnym systemem filtracyjnym (HEPA). Zachwyca prostota użytkowania, ale również wysoka trwałość i niskie zużycie energii. Mimo że urządzenie przeznaczone jest do zadań specjalnych (do których zaliczamy także usuwanie toksycznych substancji jak azbest), to równie dobrze radzi sobie z mniej niebezpiecznymi, acz uciążliwymi: pyłami, kurzem i innymi drobnymi zanieczyszczeniami.
Mając do regularnego sprzątania trudny - z racji pojawiających się tam zabrudzeń - teren, koniecznie zaopatrzmy się w odkurzacz przemysłowych. Polecane modele na pewno nas nie zawiodą!
pixel