Najlepsze odkurzacze basenowe 2020

2020-08-28
Najlepsze odkurzacze basenowe 2020

Co z tym klimatem?

Z każdym rokiem to widać i czuć coraz mocniej - klimat w naszym kraju się ociepla. Okresy ciepłej pogody stają się dłuższe. Zimy są krótkie i bezśnieżne, bardziej przypominają jesień, wiosną zaś czasem już jest jak latem, bo upały potrafią pojawić się już maju, a nawet kwietniu. Czerwiec, lipiec i sierpień to już apogeum żaru, który wylewa się na jesienne już miesiące - wrzesień i październik. Zamiast babiego, które cechuje się dużą ilością słońca, lecz i umiarkowanymi temperaturami, mamy raczej przedłużenie afrykańskich klimatów, gdy temperatura często przekracza 30 stopni.

Nie dziwi więc, że coraz więcej osób decyduje się na klimatyzację, ale i bardziej ambitne realizację - przydomowy basen. To poważna inwestycja, zarówno gdy mowa o koszcie budowy, jak i późniejszych pracach, na czele z czyszczeniem niecki basenowej. Chcąc wybudować taki akwen u siebie, pomyślmy o zakupie porządnego, wydajnego odkurzacza basenowego. Podpowiadamy, jakie modele są warte uwagi w 2020 roku!

Odkurzacz basenowy - ogromny komfort

Żeby korzystanie z basenu było prawdziwą przyjemnością, musimy zatroszczyć się o czystość wody. Pomagają w tym preparaty do dezynfekcji i uzdatniania wody. Tak samo istotne są filtry, które odpowiadają za filtrowanie drobnych zanieczyszczeń. Z usuwaniem odpadków pływających w basenie poradzi sobie jednak tylko profesjonalny odkurzacz basenowy. Dzięki niemu, aby oczyścić basen - dno oraz ściany niecki, nie musimy spuszczać wody. To niesamowita wygoda, gdyż zamiast ręcznie szorować nieckę basenową, wykona to za nas - i to o wiele lepiej - nowoczesny odkurzacz.

Jakie modele w 2020 roku warto polecić?

  • Dolphin PoolBot PB20 - idealny do przydomowych basenów

Dolphin PoolBot PB20 doskonale radzi sobie z oczyszczeniem dna i ścian basenu o rozmiarze 50 m2. Usuwa zabrudzenia niezależnie od tego, z jakiego materiału została wyłożona niecka - betonu czy PCV. Porusza się na dwóch gąsienicach, co zapewnia jego stabilną pozycję pod wodą. Wyposażony został w podwójnie obracającą się szczotkę, która dokładnie usuwa zanieczyszczenia: zawieszone cząsteczki, glony i bakterie. Dolphin PoolBot PB20 może usuwać zabrudzenia na dwa sposoby - przesuwając się po czyszczonej powierzchni systemem losowym lub wspinać się po ścianach. Cykl czyszczenia trwa dwie godziny, a po skończonej pracy robot samoistnie się wyłącza.

Na uwagę zasługuje świetnie zaprojektowany system filtracyjny radzący sobie zarówno z drobnymi cząstkami, jak i uporczywymi pozostałościami. Wszystkie zanieczyszczenia lądują w pojemniku, który jest bardzo łatwy do wyjęcia (zrobimy to jedną ręką) i oczyszczenia (wystarczy spłukać go wężem ogrodowym). Robot jest lekki (ważny tylko 6,3 kg), więc i niezwykle komfortowy w obsłudze.

  • Dolphin Supreme M6/M600

Jeśli potrzebujemy robota do większego basenu, to świetnie sprawdzi się model Dolphin Supreme M6/M600 z inteligentnym skanowaniem. Skutecznie czyści dno, ściany basenu i linię wody. Zachwyca bardzo wydajna (17m3/h) pompa filtrująca, podwójna filtracja (filtr wstępny do największych zanieczyszczeń i filtr precyzyjny do oczyszczania wody), a przede wszystkim łatwość obsługi i konserwacji urządzenia, Co równie ważne - Dolphin Supreme M6/M600 jest bezproblemowy w użyciu, gdyż do tego celu można wykorzystać dedykowaną aplikację zainstalowaną na smartfonie lub tablecie.

Za sprawą wbudowanego mikroprocesora ze zdolnością samodzielnego programowania robot zawsze dostosowuje sposób czyszczenia do konkretnego kształtu i wielkości basenu, radząc sobie nie tylko z płaskimi powierzchniami, ale równie efektownie doprowadzając do porządku ściany. Wystarczy włożyć go do basenu, włączyć i to wszystko. Gdy skończy pracę, po prostu się wyłączy!

  • Zodiac RC4401 CyclonX

Zodiac RC4401 CyclonX jest doskonały do basenów o rozmiarach 12 x 6 m. Jak wcześniej omówione modele, czyści dno, ściany i linie wody. Zastosowano w nim nowatorską technologię Cyclonic, która gwarantuje, że podczas czyszczenia nie traci mocy ssania. Sprawdza się zarówno do nadziemnych, jak i wpuszczonych basenów. Na uwagę zasługuje bardzo łatwy w czyszczeniu kosz filtracyjny. Wystarczy go wyciągnąć, umyć i pozostawić do wyschnięcia. Co więcej, do zestawu z odkurzaczem Zodiac RC4401 CyclonX dołączono wózek transportowy. Dzięki niemu obsługa urządzenia jest naprawdę prosta. Wózek został wyposażony w uchwyt na transformator i na kabel zasilających urządzenie. Idealny nie tylko do przewozu, ale i do przechowywania.

Odkurzacz basenowy to świetna inwestycja, której opłacalność zwraca się bardzo szybko. Nie jesteśmy skazani na ręczną, żmudną pracę, jaką jest ręczne czyszczenie niecki basenowej - zrobi to za nas robot. Nie musimy też ponosić dużych kosztów, wynajmując do tego zadania firmę. Polecane modele są sprawdzone i warte polecenia!

pixel