Myjki ciśnieniowe - przepis na zadbane podwórko

2019-05-30
Myjki ciśnieniowe - przepis na zadbane podwórko

Nadejście wiosny jest jak początek nowego rozdziału w życiu, miły przełom, który zachęca do działania i różnych inicjatyw. Nareszcie robi się ciepło, więc można definitywnie zrzucić ciężkie ubrania i schować je w szafie do kolejnej zimy. Zamiast siedzieć w domu i wpatrywać się w okno, wyszukując choćby lekkich przejaśnień, delikatnych słonecznych mrugnięć, wychodzimy w końcu na zewnątrz, korzystając ze wspaniałej pogody. Nim jednak w pełni oddamy się relaksowi, czeka nas sporo pracy, bo podwórko po zimie wygląda - mówiąc delikatnie - niezbyt korzystnie. Sprawdzonym urządzeniem na szybkie posprzątanie jesienno-zimowych pozostałości jest myjka ciśnieniowa! Poznajmy jej możliwości!

Ogród po zimie jak pobojowisko

Domowy ogród może być piękną oazą, w której spędzamy każdą wolną chwilę. Zapraszamy tu rodzinę i znajomych, razem celebrujemy przyjemną aurę, bo wiemy, że to, co dobre szybko mija, szczególnie w naszym środkowoeuropejskim, kapryśnym klimacie. Początki wiosny nie będą nas jednak rozpieszczać i nie chodzi tu tylko o pogodę, która w tym okresie potrafi być nieprzewidywalna - gdzie trochę zimy, trochę lata - ale również o stan podwórka.

Nie stanie się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki bajecznym ogrodem, w którym miejsce szarzyzny zajmą kolory, cieszące oko niczym kwitnące krzewy i drzewka. Tutaj trzeba włożyć sporo pracy w to, żeby zobaczyć efekty, lecz zmniejszymy sobie to obciążenie, korzystając z myjki ciśnieniowej.

Myjka ciśnieniowa - dlaczego warto z niej korzystać?

Przy pomocy tego urządzenia bardzo szybko, niemal bez wysiłku usuniemy brud, szczególnie ten, który zalega po zimie i jest trudny do zlikwidowania. Dynamiczna energia strumienia wody nie pozostawia śladu po zanieczyszczeniach. Korzystanie z myjki ciśnieniowej jest komfortowe, bo ani nie musimy się schylać, by wyczyścić powierzchnię, ani wchodzić na drabinę (żeby np. umyć ścianę w wyżej położonym miejscu), bo za sprawą lancy o regulowanej długości, dotrzemy w każde miejsce bez wykonywania męczących ruchów.

To oczywiście nie wszystkie zalety, bo warto również wiedzieć, że myjka ciśnieniowa jak EOLO LPD02 zużywa wielokrotnie mniej wody, niż wąż podłączony do domowej sieci. Nie tylko więc oszczędzamy na rachunkach, ale działamy też proekologicznie. Ograniczamy jednocześnie ilość detergentów, bo woda pod ciśnieniem nie potrzebuje środków chemicznych - wystarczy niewielki dodatek odpowiedniego preparatu, by nie zostało śladu po brudzie.

Myjka ciśnieniowa - urządzenie do zadań specjalnych

Te wszystkie zalety sprawiają, że czyszczenie podwórka nie przysporzy specjalnych problemów, będzie szybkie, łatwe i przyjemne. I to niezależnie, o jakim miejscu mówimy, bo opisywany sprzęt sprawdza się tak samo dobrze w przypadku elewacji budynku, ogrodzeniach, podjazdach i ścieżkach.

Elewacja

Każdy właściciel domu to przyzna - ściany zewnętrzne brudzą się bardzo łatwo, a czyszczenie ich tradycyjnymi sposobami to wielogodzinna udręka. Nie tylko w mieście, gdzie panuje duży ruch samochodowy, elewacja jest podatna na zanieczyszczenia, bo również na obszarach wiejskich ten problem jest poważny. Wszystko przez pył, który zawiewany jest z pól i dróg. Za sprawą silnego strumienia wody z myjki ciśnieniowej pozbędziemy się tego brzydkiego, szpecącego nalotu, sprawiając, że budynek odzyska lepszy wygląd. W ten sposób umyjemy ściany wykończone różnymi materiałami, zarówno cegłą, tynkiem, deskami, jak i sidingiem.

Podjazdy i ścieżki

Na podjazdach i ścieżkach zbiera się praktycznie wszystko - nie tylko pozostałości po jesieni i zimie, ale różne plamy i zabrudzenia powstałe o każdej porze roku, które warto na bieżąco czyścić. Z myjką ciśnieniową, szczególnie taki modelem jak Eolo LP06 RA to niezwykle banalne, także wtedy, gdy do zlikwidowania będą starsze pozostałości, niezależnie czy mówimy o błocie wbitym w szczeliny, tłustych zaciekach czy uciążliwych do usunięcia porostach. Oczywiście, warto na bieżąco dbać o chodnik, usuwając z niego liście, piasek i inne świeżo pojawiające się zabrudzenia, by małym nakładem pracy, błyskawicznie odświeżyć to często uczęszczane miejsce.

Ogrodzenie

To samo powiemy o ogrodzeniach, które stoją na pierwszej linii frontu kurzu, błota i pyłu docierających z ulicy czy pola. To zwłaszcza problem w mieście, gdzie rozchlapywane przez koła samochodów brudne kałuży oblewają nasz płot. Ręczne szorowanie takich pozostałości jest nie tylko czasochłonne, ale i nieprzyjemne, dlatego myjka ciśnieniowa jest tu wręcz niezastąpiona.

Meble ogrodowe

Obowiązkowa jest również w przypadku mebli ogrodowych, które - co prawda - łatwiej wyczyścić niż ogrodzenie, elewację czy podjazd, ale po co tracić na to cenny czas, gdy można to zrobić i lepiej, i zdecydowanie szybciej.

I teraz, po tym, jak wysprzątaliśmy podwórko, korzystając z takiej myjki ciśnieniowej jak EOLO LPD01, możemy się zrelaksować i zaprosić gości, którzy nie zastaną jesienno-zimowego pobojowiska, lecz schludny, zadbany ogród. Kto raz spróbuje skorzystać z myjki ciśnieniowej, ten nie wróci do ścierki, szczotki i szorowania, bo te tradycyjne, uciążliwe metody są po prostu czasochłonne i mało efektywne.

 

Polecane
EOLO LPD01 EOLO LPD01
2 420,00 zł
EOLO LPD02EOLO LPD02
3 040,00 zł
pixel