Mieszkanie w bloku z ogródkiem — Czy robot do koszenia trawy to dobry pomysł?

2022-12-07
Mieszkanie w bloku z ogródkiem — Czy robot do koszenia trawy to dobry pomysł?

Koszenie ogródka to czynność, której chyba nikt nie lubi i nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli należysz do tej grupy, to z pewnością powinieneś przeczytać kilka poniższych akapitów, które pozwolą Ci uwolnić się od tego uciążliwego obowiązku. Niezależnie od tego, czy masz ogródek przy mieszkaniu na parterze w bloku, czy duży ogród otaczający własny domek, to robot koszący do trawy sprawdzi się w Twoim przypadku znakomicie. Dowiedz się zatem, jakie są główne zalety, które posiada każdy profesjonalny robot do trawnika.

Mały ogródek wśród blokowisk — Robot koszący czy kosiarka ogrodowa?

Co jest zatem lepsze: robot do koszenia czy zwykła kosiarka ogrodowa? To oczywiście zależy w dużej mierze od tego, czy lubisz kosić trawnik.

Jeżeli sprawia Ci to przyjemność, to dobrze jest kosić trawnik przy pomocy zwykłej kosiarki. Nie oznacza to jednak, że nie warto posiadać również robota, który będzie kosił trawę, gdy wyjedziesz czy wtedy, gdy nie będziesz mieć czasu na wykonanie tej, dość ciężkiej i czasochłonnej pracy.

Jeżeli jesteś wśród większości ludzi, która nie czerpie przyjemności z koszenia, to robot koszący trawę jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Automatyczna praca i minimalna konieczność obsługi to tylko niektóre z zalet, jakie posiada robot do koszenia trawy. Największą zaletą jest Twój spokój i brak obciążania pamięci. Ciągłe wracanie myślami do tego, że jeszcze trzeba coś zrobić w ogródku może być i zazwyczaj jest bardzo męczące. Nie mówiąc o tym, że osoby z tendencją do prokrastynacji – czyli odkładania wszystkiego na później – prawdopodobnie nie wykonają zaplanowanego koszenia w ogóle. W ten sposób posiadanie mieszkania w bloku z ogródkiem, zamiast przyjemności może stać się dodatkowym obciążeniem. Odpowiedni robot do trawnika rozwiąże ten problem raz na zawsze.

Jak działa robot koszący?

Jak zatem wygląda działanie robota koszącego do ogródka? To w pełni automatyczne urządzenie, które zajmie się koszeniem Twojego trawnika przy absolutnie minimalnym Twoim udziale. Dowodem dobrego działania takich urządzeń jest to, że ich sprzedaż przekracza w wielu krajach liczbę sprzedawanych tradycyjnych kosiarek.

Robot koszący do trawy posiada zazwyczaj wiele trybów działania. Robot będzie kosił trawnik sam i nie musisz w tej czynności uczestniczyć, jest to jednostka w pełni autonomiczna. W zależności od modelu istnieją różne metody, jakich używa on do ograniczenia swojego terenu działania. Najczęściej spotykany jest przewód ograniczający z niskim napięciem, który umieszcza się na krawędziach trawnika. Jest to sygnał dla robota wskazujący mu granice koszonego terenu, poza które nie będzie on się zapuszczał.

Bardziej zaawansowane modele nie potrzebują przewodu, tworząc sobie wirtualne mapy za pomocą pozycjonowania GPS oraz czujników wykrywających wysokość trawy. Drzewa czy inne masywne przedmioty zostaną przez robota ominięte po ich dotknięciu. Rabatki czy tym podobne urozmaicenia Twojego ogródka należy otoczyć przewodem lub wskazać na wirtualnej mapie terenu.

Jak wybrać robota koszącego w zależności od wielkości trawnika?

Jaki robot koszący będzie zatem najlepszy do ogródka, który posiadasz? Każdy model robota koszącego ma podane dane, z których dowiesz się, jak duży teren może on kosić. Jeżeli masz na przykład 200 metrów kwadratowych ogródka, to musisz zamówić robota mogącego obsługiwać teren o takim wymiarze lub oczywiście większy. Wtedy będziesz mieć pewność, że Twojemu urządzeniu wystarczy czasu pracy na bateriach na utrzymanie Twojego trawnika w idealnym stanie.

Jakie są zalety posiadania robota koszącego, mając ogródek wśród bloków?

Lista zalet robota koszącego, jakie będą przydatne, jeżeli posiadasz mieszkanie w bloku z ogródkiem, jest bardzo długa. Po pierwsze, o czym już było wspomniane, to całkowite uwolnienie się od konieczności koszenia trawnika oraz od pamiętania o tej czynności i zaprzątania sobie tym głowy.

Kolejną ważną zaletą, zwłaszcza w bloku, jest minimalne natężenie hałasu podczas działania autonomicznego robota koszącego. Tradycyjne kosiarki są zazwyczaj bardzo głośnymi urządzeniami i przeprowadzanie koszenia często prowadzi do różnego rodzaju sąsiedzkich konfliktów. Twój wolny czas na koszenie to zazwyczaj okresy, w których inni chcieliby odpocząć, a hałas kosiarki może im to skutecznie uniemożliwić.

Jakość Twojego trawnika także wydatnie wzrośnie, gdy jego koszeniem zajmie się robot. Nie ma chyba dużo ludzi, którzy gotowi są poświęcać codziennie czas na pielęgnację trawnika. Robot będzie to robił sam codziennie — zgodnie z narzuconym mu przez Ciebie harmonogramem. Trawnik, który będzie tak dobrze oporządzany, z pewnością odwdzięczy się pięknym wyglądem. Harmonogram pracy możesz kształtować, tak aby prace były wykonywane, gdy na przykład nie ma Cię w domu. Dzięki temu takie koszenie będzie dla Ciebie praktycznie niezauważalne, Twój trawnik po prostu w magiczny sposób zawsze będzie w idealnym stanie.

Jeżeli więc zastanawiasz się, jak oporządzić ogródek przy bloku zamów jak najszybciej Gardena do koszenia trawników. Doskonałym wyborem jest także robot do koszenia trawy Ambrogio - ten robot koszący do trawy uwolni Cię od konieczności wyciągania kosiarki i żmudnego zajmowania się trawnikiem w Twoim przydomowym ogródku.

pixel