Który model iRobot Roomba jest faktycznie najlepszy?

2022-11-16
Który model iRobot Roomba jest faktycznie najlepszy?

Sprzątanie nie jest niczyją ulubioną czynnością w domu (choć pewnie zdarzają się wyjątki), ale jest konieczne dla Twojego komfortu i zdrowia. Producenci urządzeń robią więc wszystko, aby sprzątanie było jeszcze łatwiejsze. Jednym z ułatwień jest iRobot Roomba.

Roboty sprzątające iRobot Roomba to nieoceniona pomoc w sprzątaniu dla zabieganych. Sprzątają praktycznie same. Niekiedy można je uruchomić nawet wtedy, gdy nie ma nikogo w domu, bo mogą być sterowane poprzez aplikację w telefonie. Potrafią sprzątać różnego rodzaju zabrudzenia. Zobacz, który model iRobot Roomba będzie najlepszy dla Ciebie.

Czym się kierować kupując iRobot Roomba?

Poszczególne modele iRobotów różnią się swoimi funkcjami. Jedne poza funkcją ssania mają też funkcję mopowania, a inne umożliwiają sprzątnięcie nawet nietypowych zabrudzeń. Wybierając iRobota dla siebie, powinieneś kierować się funkcjami, na których Ci zależy.

Poza tym, jeśli masz zwierzę, musisz uwzględnić możliwość sprzątania sierści przez iRobota. Wybierając iRobota należy zwrócić uwagę, aby posiadał czujnik rozpoznający sprzątaną powierzchnię i sprawiający, że robot omija swobodnie meble i przeszkody, a także nie spadnie ze schodów.

Najlepiej wybrać takiego robota, który poradzi sobie zarówno z dywanem, jak i parkietem. Jeśli w drzwiach są progi, trzeba wybrać urządzenie, które będzie je sprawnie pokonywało. Ważnym parametrem jest również pojemność akumulatora. Najlepiej, aby działał co najmniej godzinę, bo w takim czasie powinien sprzątnąć dużą powierzchnię i wrócić do stacji ładującej.

Do jakich pomieszczeń najlepiej nada się iRobot Roomba?

Robotów sprzątających iRobot Roomba można używać swobodnie w różnych pomieszczeniach. Mogą sprzątać nie tylko podłogi, ale też dywany czy schody. Wszystko oczywiście zależy od wybranego modelu. Na pewno Roomba przyda się w salonie, gdzie przebywasz z całą rodziną w ciągu dnia, a nawet jesz posiłki, więc zanieczyszczenia są codziennością. Przyda się też do przedpokoju, gdzie codziennie wchodzimy z zewnątrz i wnosimy błoto i piasek na butach. Podobnie przyda się do kuchni, gdzie podczas gotowania zawsze się nabałagani, a robocik będzie sprzątał na bieżąco. Przy funkcji czyszczenia dywanów można używać robota w każdym pokoju i sypialni.

Który jest najlepszy i czym się różnią? - Zestawienie 7 najlepszych modeli

Jaki robot sprzątający będzie najlepszy? Oto nasze zestawienie 7 najlepszych modeli iRobot Roomba. Który wybrać? To zależy od Twoich potrzeb i preferencji, a także możliwości cenowych.

1. iRobot Roomba seria 600

Ten robot sprzątający można zaprogramować zgodnie ze swoim trybem życia. Sam wybiera najbardziej zabrudzone miejsca i wraca do bazy, kiedy skończy sprzątać lub potrzebuje ładowania. Jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików i przy dzieciach oraz zwierzętach. Przede wszystkim ma funkcję trzystopniowego czyszczenia, która sprawdza się i na miękkich i twardych podłogach. Zaś technologia Aerovac i specjalne szczotki pozwalają sprzątać nawet trudno dostępne miejsca.

2. iRobot Roomba seria 700

Ten robot pozwala na zaprogramowanie całego cyklu sprzątania na określony czas. Także można używać go na miękkich i twardych podłogach, a do tego nie spadnie ze schodów i nie zaplątuje się w kable, a także jest idealny dla alergików. Twoim obowiązkiem będzie tylko wyrzucanie nieczystości co jakiś czas. Do tego jeszcze pojemny akumulator.

3. iRobot Roomba seria 800

Roboty z serii 800 są wyposażone w nowoczesne technologie pozwalające na sprzątanie w trudno dostępnych zakamarkach. Roboty same wybierają miejsca, które trzeba sprzątnąć, omijają przeszkody i są obsługiwane za pomocą aplikacji. Do tego ma też ciekawe rozwiązanie w postaci wirtualnej ściany ograniczającej przestrzeń do sprzątania.

4. iRobot Roomba seria E

iRobot Roomba E5 to jeden z najpopularniejszych modeli na rynku. Gumowe szczotki pozwalają robotowi na sprzątanie w trudno dostępnych miejscach, a także zapobiegają zaplątaniu się kabli, sierści czy włosów. Jest idealny dla alergików i posiadaczy zwierząt, dzięki czujnikom, które pozwalają na naprawdę precyzyjne sprzątanie.

5. iRobot Roomba i7+

To model całkowicie bezobsługowy, który nawet sam opróżnia się z zanieczyszczeń. Robi też mapę domu, odróżnia pomieszczenia i sporządza nawet raport ze sprzątania, wskazując, co już posprzątał.

6. Robot odkurzająco – mopujący Roomba Combo

Ten robot nie tylko odkurzy, ale też umyje podłogę i domyje trudniejsze, lepkie plamy specjalną nawilżoną nakładką. Chcąc tylko odkurzać lub mopować wystarczy wybrać odpowiedni tryb pracy.

7. iRobot Roomba s9+

Ten model jest specjalnie stworzony z myślą o sprzątaniu wszędobylskiej sierści w domach z czworonogami. Za sprawą technologii PowerBoost może jeszcze dokładniej sprzątać dywany, z których trudno wydobyć włosy czy sierść. Polega to na tym, że robot sam zwiększa moc, kiedy znajdzie taką powierzchnię na swojej drodze.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który robot jest najlepszy. Wszystkie roboty mają swoje unikalne funkcje. Wybór zależy od tego, czego oczekujesz od swojego robota.

pixel