Jaki wybrać odkurzacz gdy w domu jest pies?

2021-09-27
Jaki wybrać odkurzacz gdy w domu jest pies?

Najlepszy przyjaciel człowieka ma mnóstwo niezaprzeczalnych zalet. Pies korzystnie wpływa na nasze zdrowie, wyciąga nas na długie spacery i pomaga poznać nowych ludzi. Posiadanie czworonoga wiążę się jednak również z obowiązkami. Zwłaszcza konieczność sprzątania sierści bywa uciążliwa, głównie wtedy gdy pies przebywa razem z domownikami. Zamiast marnotrawić czas na żmudne sprzątanie, najlepiej będzie sięgnąć po jedno z inteligentnych urządzeń, które zachwyca innowacyjnością. Odkurzacz do sierści psa pomoże posprzątać po naszym ulubieńcu i uwolni nas od frustrującego powtarzania męczących czynności.

Odkurzacz do sierści – dlaczego warto?

Problem opadającej sierści nie dotyczy posiadaczy takich czworonogów, jak pudle, czy maltańczyki, które nie zostawiają sierści. Jeżeli jednak mamy w domu psa innej rasy, z pewnością dobrze znamy problem linienia i wszechobecnych kłębów. Zamiast schylać się, zbierać sierść ręcznie, zamiatać i myć podłogę, możemy wybrać robot sprzątający. Automatyczny odkurzacz działa bezprzewodowo i nie potrzebuje naszej ingerencji. Gdy wciśniemy start, porusza się sam po torze zleconym mu przez program. Odkurzacz do sierści psa zlokalizuje i zlikwiduje zabrudzone miejsca. Samodzielnie pokona progi. Inteligentny, zdalnie sterowany sprzęt potrafi również sam się naładować. Wystarczy zostawić w kontakcie port ładujący. Do uruchamiania poszczególnych programów służy poręczna aplikacja.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Sprzęt musi mieć odpowiednią moc, aby mógł poradzić sobie z kłębami sierści. To jedna z najważniejszych cech odkurzacza. Nie polecamy urządzeń tradycyjnych, bo nie zawsze radzą sobie z psim linieniem. W przypadku robotów moc jest zazwyczaj wysoka, natomiast istotny jest u nich poziom wydajności baterii. Jeżeli mamy duży dom, lepiej wybrać akumulator o wydłużonym czasie użytkowania. Podobnie z miejscem na brudy. Najlepszy będzie robot odkurzacz z komorą na śmieci o pojemności zwiększonej do 1 litra. Jak przy każdym odkurzaczu, warto wybrać urządzenie o niskim poziomie generowanego hałasu. Niemal każdy odkurzacz do sierści psa może poszczycić się bardzo cichym działaniem i to kolejna cecha, która pozytywnie wyróżnia te urządzenia na tle sprzętu tradycyjnego.

Filtry dla alergików

Kluczowe znaczenie dla alergików mają filtry obecne w wybranym urządzeniu. Mają rozmaite zadania. Zwykły zatrzyma większe fragmenty, a węglowy powstrzyma drażniące pyłki i zapachy. Najlepszy będzie odkurzacz do sierści psa z filtrem HEPA. Dzięki nim sprzątanie nie będzie męczące dla alergików. Filtry powinny zablokować większość pyłków, roztoczy obecnych w kurzu, a nawet bakterie. Niechciani goście nie uwolnią się nawet podczas opróżniania pojemnika z brudami. Sprzęt usuwa je automatycznie do specjalnego doku. Koniec z rozpylaniem roztoczy po mieszkaniu. Po zakupie robota odkurzającego, alergicy z pewnością odetchną z ulgą.

Robot sprzątający – niezbędny w domu

Nie jest to najtańszy sprzęt, ale w ostatnim czasie jego ceny znacząco spadły i są w zasięgu większości użytkowników. Dla nich najbardziej użyteczny okaże się taki odkurzacz do sierści, który zajmie się również standardowymi porządkami. Hybrydowy robot sprzątający to propozycja dla tych, którzy poszukują połączenia mocy ssącej odkurzacza i czyszczących właściwości mopa. Jednoczesne oczyszczanie i zmywanie gwarantuje, że na podłodze nie pozostaną żadne kłębki sierści. Połączenie miękkiej szczotki, siły ssącej i wilgotnej ściereczki z mikrofibry doprowadzi każdą posadzkę do nieskazitelnego stanu. Dobrym pomysłem będzie też robot do mycia podłóg.

Jaki odkurzacz do sierści?

Do zbierania sierści potrzeba sprzętu o dużej mocy ssącej. To np. robot Roomba, którego poszczególne elementy zostały specjalnie zaprojektowane do oczyszczania pomieszczeń z psiego włosia. Urządzenia z tej serii posiadają dedykowaną szczotkę do zbierania sierści. Są zdecydowanie najskuteczniejsze ze sprzętu dostępnego na rynku. Niekoniecznie sprawdzi się za to odkurzacz parowy. To urządzenie ma wiele zalet, ale zdecydowanie lepiej radzi sobie z czyszczeniem dywanów, firan, a nawet okien, niż zbieraniem kłębów włosia. Wszystko dlatego, że zastosowana technologia, działająca w oparciu o parę, pomyślana jest do niszczenia brudu i wciągania jego cząsteczek. Kłębki sierści mogą stać się problemem.

Ergonomia i ekologia

Automatyczny odkurzacz do sierści to bardzo nowoczesne urządzenie. Zastosowana technologia odpowiada za wszechstronność i wysoką wydajność robota. Sprzęt nie potrzebuje naszej uwagi, bo steruje nim aplikacja. Robot sprzątający sam wie, które miejsca właśnie wysprzątał, a jakie powinien dopiero odwiedzić. Z racji na niewielkie rozmiary i atrakcyjny design, to po prostu piękny przedmiot o bogatej funkcjonalności. Jeżeli w domu znajduje się wiele kątów i zakamarków, warto wybrać ergonomiczne modele o zaokrąglonych rogach. Dzięki możliwości mapowania pomieszczenia, taki odkurzacz z łatwością dotrze pod szafy, stoły i biurka. Niskie zużycie energii sprawia, że to bardziej ekologiczna propozycja od tradycyjnych odkurzaczy.

pixel