Jaki praktyczny prezent na święta w 2022 roku?

2022-11-29
Jaki praktyczny prezent na święta w 2022 roku?

Święta to czas, który kocha każdy, zwłaszcza ze względu na prezenty. Jednak ich kupowanie może okazać się nie lada wyzwaniem. Nie zawsze wiemy, co komuś kupić, a nikt nie chce podarować komuś nietrafionego prezentu. Co więc kupić?

Wybierając prezenty, należy zwrócić uwagę na to, jak dobrze zna się osoby, które chce się podarować. Czy na pewno wiesz, co przydałoby się Twoim rodzicom, siostrze czy kuzynce? Najważniejsze, aby prezenty świąteczne były praktyczne. Co to znaczy? I co wybrać dla swoich bliskich?

Co oznacza termin praktyczny prezent?

Zanim zaczniesz szukać prezentów, musisz wiedzieć, co to znaczy praktyczny prezent. Jest to taki prezent, o którym wiesz, że na pewno przyda się obdarowanemu. To coś, z czego bliska osoba na pewno się ucieszy, bo w jakiś sposób ułatwi jej życie. To też prezent uniwersalny, czyli taki, który można podarować każdemu. Taki prezent cieszy najbardziej, bo przydaje się w domu i jest bardzo pomocny.

Podarowując komuś taką przydatną rzecz zyskasz uznanie tej osoby i jej wdzięczność. Prezent zawsze musi być dobrze przemyślany, aby przyniósł obdarowanemu jakieś korzyści. Sam też przecież nie lubisz dostawać czegoś, co nie jest dla Ciebie przydatne.

Jakie uniwersalne prezenty wybrać na święta w 2022 roku?

Uniwersalny prezent świąteczny to coś, co możesz dać każdemu i mieć pewność, że nigdy nie będzie nietrafiony. Oczywiście wybór zależy od płci czy upodobań, ale są rzeczy uniwersalne, które można podarować każdemu. Najbardziej uniwersalnym prezentem jest książka, o ile wie się, że obdarowywana osoba lubi czytać. Oprócz książek takim prezentem mogą być też kosmetyki.

Uniwersalnym prezentem dla kobiet jest też na przykład biżuteria. Dla mężczyzny uniwersalnym prezentem będzie np. zegarek, ale w dzisiejszych czasach nie zwykły, a smartwatch. Jeśli nie masz ograniczonego budżetu, możesz sięgnąć po elektronikę i inne urządzenia.

Doskonałym rozwiązaniem dla każdego są roboty-odkurzacze, służące do zmywania podłóg, prasowania, a nawet koszenia. Czy jest bardziej uniwersalny prezent niż ten, który pozwoli Ci zaoszczędzić tak dużo Twojego czasu i sił? Z pewnością nie! Co, jeśli to wszystko mogą za Ciebie zrobić roboty sprzątające nowej generacji?

Bardzo dobrym pomysłem na prezenty są także bilety, vouchery na jakieś ciekawe atrakcje (film do kina, koncert, spektakl, SPA czy bardziej ekstremalnie, np. lot balonem). Warto też pomyśleć o karcie podarunkowej na jakąś porządną kwotę. Wtedy obdarowani będą mogli pojechać do sklepu i kupić sobie co zechcą i co potrzebują. Karta podarunkowa nigdy nie będzie nietrafionym prezentem.

Jakie praktyczne prezenty dla niej wybrać?

Masz problem z wyborem prezentu dla kobiety? Praktyczny prezent dla mamy, babci czy żony to wcale nie takie wyzwanie, jakie by się wydawało. Przede wszystkim znakomitym pomysłem będzie coś, co pomoże w kuchni albo przy sprzątaniu. Narzędzia kuchenne, nowa brytfanka, garnki, patelnie. Może to też być mikser, blender, ekspres do kawy. Praktyczny prezent dla żony to też akcesorium lub urządzenie do sprzątania. Warto pomyśleć o nowoczesnych urządzeniach, takich, jak robot prasujący EOLO, odkurzacz parowyrobot sprzątający albo robot myjący podłogi. Oczywiście poza tym dla kobiet znakomitym pomysłem na prezent są kosmetyki czy biżuteria. Można też postawić na skórzany portfel albo torebkę. Wybór prezentów dla kobiet jest naprawdę duży.

Jaki praktyczny prezent dla mężczyzny wybrać?

Skarpety, krawat czy maszynki do golenia to już tak oklepane pomysły, że lepiej o nich zapomnieć. Jaki natomiast praktyczny prezent dla taty, brata czy dziadka wybrać? Dla taty, brata czy kuzyna super pomysłem będzie zestaw narzędzi, zwłaszcza jeśli wiesz, że lubią majsterkować. Jeśli ktoś mieszka na wsi albo ma działkę, warto pomyśleć o jakimś prezencie do ogrodu, jak np. sekator, kosiarka, piła.

Dobrym pomysłem będzie też urządzenie elektroniczne, np. telefon, smartwatch czy tablet, a już z pewnością robot sprzątający nowej generacji, rewolucyjny iRobot Roomba z systemem automatycznego wykrywania brudu. Zaawansowane rozwiązania techniczne pozwolą zadbać o czystość w domu każdego mężczyzny.

Akcesoria do samochodu czy roweru to też znakomity pomysł na prezent świąteczny dla mężczyzny. Skórzany portfel albo pasek do spodni też na pewno się przyda.

Jakie praktyczne prezenty dla pary wybrać?

Wybór prezentu dla pary może sprawić niemały problem. Tu trzeba wybrać coś, co przyda się obojgu, a przecież są to osoby różnej płci. Tutaj najlepiej sprawdzą się akcesoria do domu, takie, jak np. komplet pościeli, ręczników, naczyń, garnków, urządzenia lub akcesoria do sprzątania albo do samochodu. Przede wszystkim roboty do mycia podłóg, np. takie jak Ecovacs, które usuną nie tylko kurz, piasek, okruchy czy sierść zwierząt z dywanów, ale również wyczyszczą twarde podłogi na mokro.

Uniwersalnym prezentem będzie także voucher dla dwojga na jakąś fajną atrakcję. Wybór uniwersalnych prezentów jest naprawdę ogromny i na pewno w końcu znajdziesz coś, co ucieszy każdego z bliskich. Parze w prezencie można też kupić torbę podróżną lub walizkę.

Praktyczny prezent dla starszej osoby – co kupić?

Chcąc kupić praktyczny prezent dla babci czy dziadka, warto postawić przede wszystkim na coś, co pomoże im zadbać o zdrowie i zaoszczędzi czas podczas wykonywania codziennych obowiązków domowych. Takim rozwiązaniem jest przykładowo iRobot Roomba seria 900, czyli lider wśród odkurzaczy automatycznych, dzięki czemu osoba starsza nie musi samodzielnie odkurzać czy mopować podłogi. Warto zwrócić uwagę także na roboty do koszenia trawy, co pomoże zaoszczędzić czas podczas koszenia trawnika.

Kolejnymi propozycjami może być nowoczesny i łatwy ciśnieniomierz albo glukometr. Właściwym wyborem może być też szkatułka lub pudełko na leki. Babci, która lubi szyć czy robić na drutach, warto kupić komplet nici lub włóczek. Nowy portfel lub torebeczka na drobiazgi też może być świetnym pomysłem na prezent.

Wymyślanie prezentów dla bliskich wcale nie jest takie trudne. Wystarczy wytężyć wyobraźnię i na pewno wpadnie do głowy świetny pomysł.

pixel