Jak szybko i skutecznie czyścić duże powierzchnie?

2019-07-09
Jak szybko i skutecznie czyścić duże powierzchnie?
Sprzątanie może i nie jest trudnym zajęciem, ale uciążliwym już na pewno. Przekonujemy się o tym za każdym razem, gdy musimy doprowadzić mieszkanie do porządku. Jeśli robimy to regularnie, nie staniemy na środku pokoju zrezygnowani, z rozłożonymi rękami, bo właściwie za każdym razem wykonujemy te same czynności - łatwo więc je zaplanować i zrobić w wyznaczonym czasie. Gorzej, jak sprzątamy od czasu do czasu, gdy domowy bałagan przekroczy poziom swoistej masy krytycznej. A co dopiero powiedzieć mają ci, co muszą czyścić duże powierzchnie w budynkach użyteczności publicznej, biurach i urzędach? Tutaj nie ma mowy o zaniedbaniach, lecz sama regularność może nie wystarczyć. Jakie więc sposoby mają osoby zajmujące się tym zawodowo? Jak udaje im się szybko i skutecznie czyścić duże powierzchnie?

Roboty, które zmieniają życie

Miotła, mop z wiaderkiem, a może tradycyjny odkurzacz? A może coś bardziej nowoczesnego? Oczywiście te pierwsze z wymienionych, najbardziej tradycyjne pomoce sprzątające odchodzą do przeszłości. Są - co prawda - używane jeszcze w niedużych mieszkaniach, lecz zupełnie nie sprawdzają się w większych domach, a tym bardziej w wielkich obiektach.

Na szczęście technologia poszła bardzo do przodu, a wraz z nią pojawiły się sprzęty do zastosowań profesjonalnych: roboty sprzątające (nazywane też robotami odkurzaczami), odkurzacze parowe oraz roboty myjące podłogi. Wszystkie one wyręczają nas z uciążliwych porządkowych obowiązków, i choć w zastosowaniach domowych nie są jeszcze tak powszechne, to w przypadku największych powierzchni - już zdecydowanie tak. To samo zresztą powiemy o urządzeniach do zadań specjalnych - zamiatarkach i myjkach - które docierają do wszystkich zanieczyszczeń w ekspresowym tempie, a obsługa tego typu sprzętów jest niezwykle komfortowa. Co wybrać w naszym przypadku? W kolejnych akapitach postaramy się w tym pomóc!

Roomba - sprawdzona marka na duże zabrudzenia

Roboty sprzątające szturmem zdobywają serca, umysły i… portfele klientów. Wiadomo, kosztują więcej niż tradycyjne odkurzacze, choć stają się już na tyle powszechne, że cena wielu modeli spada. Doskonałym przykładem robot Roomba 606, którego możemy już kupić za około 1000 zł. Jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy utrzymać porządek w domu - sam sobie radzi ze wszystkimi zadaniami, a my w tym czasie błogo leniuchujemy. Do większych powierzchni oczywiście się nie nadaje, ale w ofercie robotów Roomba są odpowiednie do tych zastosowań mocne oraz wydajne urządzenia.

Na takie miano zasługuje zdecydowanie robot Roomba i7+ wykorzystujący 3-stopniowy system sprzątania z podwójnymi szczotkami gumowymi oraz ssanie z 10-krotnie większą mocą ssącą. Warty polecenia jest również model Roomba 981 wyposażony w rewolucyjny system inteligentnej nawigacji iAdapt 2.0 z wizualizacją przestrzeni. Bardzo mocny akumulator o pojemności 3500 mAh gwarantuje oczyszczenie do 185 m2 powierzchni w jednym cyklu odkurzania.

Najbardziej skuteczne są jednak zamiatarki i myjki, o jakich wspomnimy w dalszej części artykułu.

Pogromcy dużych powierzchni

Coraz częstszy obrazek: wielkie miasto zasypia, biurowce opustoszały, ale w oknach pali się światło. To ekipa sprzątająca robi porządki po całym dniu. Dawniej, gdy nie istniały tak nowoczesne urządzenia, ciężko było zachować regularność, bo poradzenie sobie z dużymi powierzchniami kosztuje dużo czasu i sił. Obecnie - nie tylko za sprawą robotów sprzątających, ale również zamiatarek oraz myjek te zadania są banalnie proste.

Świetnie spisują się zamiatarki marki EOLO jak profesjonalny, wyposażony w najnowocześniejsze funkcje model LPS06 B. Zapewnia łatwe i błyskawiczne sprzątanie w każdym miejscu - niezależnie czy to siłownia, sklep, centrum handlowe, magazyn, plac budowy, lotnisko itd. Długo by wymieniać, a wniosek jest jeden: zamiatarka EOLO LPS06 B poradzi sobie we wszystkich sytuacjach, efektem zaś będzie nieskazitelnie czysta powierzchnia. Łatwa w konserwacji, wydajna o maksymalnym czasie pracy 3,5 godziny podczas jednego cyklu!

To samo dobrego powiemy o myjkach z serii IDROBASE EOLO, które są idealne do zastosowania we wszelkich sytuacjach, zarówno w domu, jak i miejscach, gdzie na co dzień przebywa dużo ludzi, przez co ślady butów i inne zanieczyszczenia pojawiają się szybko i muszą być regularnie usuwane (warsztaty, place budowy, sklepy, przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolne, placówki przemysłowe itp.).

Efektem używania wymienionych urządzeń lśniąca, wolna od zabrudzeń, podłoga, na co - dzięki nowoczesnej technologii - ani nie straciliśmy dużo czasu, ani siły. Najlepsze firmy na rynku, czyli te, które nie narzekają na brak zleceń, mają do dyspozycji wydajne roboty, zamiatarki oraz myjki, dzięki czemu mogą obsługiwać różnych klientów - niezależnie od tego, z jak wielkim wyzwaniem mają się zmierzyć.
pixel