Jak działa robot do mycia okien?

2022-06-30
Jak działa robot do mycia okien?

Mycie okien to dość nielubiana czynność, bo jest żmudna, męcząca i niewygodna, a czasem i niebezpieczna, zwłaszcza jak mieszkamy na wysokim piętrze. Mimo że czyści się je rzadziej niż na przykład podłogi, to jednak raz na jakiś czas trzeba znów nalać wodę do wiadra lub miski, zamoczyć w niej gąbkę, ścierać brud i usuwać go ściągaczem. I trwa to przed długi czas, nim efekt będzie w pełni zadowalający. A co dopiero mają powiedzieć osoby, które mieszkają w dużych domach?! Na szczęście wystarczy zainwestować w niepozorne, a jakże genialne urządzenie - w robota do mycia okien, by raz na zawsze zapomnieć o tym przykrym obowiązku!

Jak działa robot do mycia okien?

Podobnie jak inne nowoczesne roboty hybrydowe, robot myjący okna zrewolucjonizował sposób, w jaki dba się o domy w XXI wieku. Już nie potrzeba siły fizycznej i dużej ilości czasu, żeby utrzymać mieszkanie w należytym porządku, bo za sprawą tych intuicyjnych urządzeń te nieprzyjemności odeszły w niepamięć. Mycie okien szczególnie mocno dawało się we znaki, ale to już przeszłość, bo teraz wystarczy zainwestować robota, który myje okna, a w tym czasie zająć się czymś innym. Pewnie się zastanawiasz, jak w ogóle działa ten sprzęt?

W swojej pracy wykorzystuje silnik próżniowy - ten po uruchomieniu robota i przyłożeniu go do okna, pozwala mu się do niego przyczepić. Tylko więc tyle musimy zrobić - przyłożyć go do szyby. Za czyszczenie odpowiadają specjalne ściereczki umieszczone na szybko rotujących dyskach. Maszyna sprzątająca do mycia okien jest bardzo precyzyjna, przesuwając się dokładnie po oknie - milimetr po milimetrze, nie odwiedzając miejsc, które już są umyte. Nowoczesne oprogramowanie zapewnia, że robot wykrywa krawędzie okien, zmieniając wtedy kierunek jazdy.

Robot myjący okna - do czego możesz go użyć?

Oczywiście, tak jak jego nazwa wskazuje - umyjemy nim każdego rodzaju okna, większe i mniejsze, panoramiczne, z ramkami i bez ramek. Dzięki swojej konstrukcji nie ma dla niego okna, z którego czyszczeniem sobie nie poradzi. Ale mimo że jego nazwa wskazuje na okna, to warto wiedzieć, że można go użyć także do czyszczenia innych powierzchni, zwłaszcza kafelek w łazience, luster, szyby prysznicowej czy witryn. Jak widać, przeznaczony jest do czyszczenia praktycznie każdej płaskiej, szklanej powierzchni. Mamy więc pewność, że posiadając ten sprzęt, przysłuży się on nam niejeden raz.

Jak wybrać robot do okien? Najważniejsze parametry

Nim jednak zdecydujemy się na konkretny model, warto byśmy ocenili jego najważniejsze parametry. Jednym z kluczowych jest moc silnika. Mówiąc wprost - im jest ona większa, tym lepiej, bo urządzenie jest po prostu silniejsze, szybsze i bardziej wydajne. Co więcej, tego rodzaju sprzęt ma większą siłę zasysania się do powierzchni okna, a to zapobiega ewentualnemu upadkowi z dużej wysokości. Sprawdźmy, jak głośno pracuje robot - ważne, by był w miarę cichy, gdyż przy dłuższym użytkowaniu odgłosy mogą być męczące dla domowników. Żeby to ocenić, zerknijmy do opisu produktu, by przekonać się, jaki jest poziom decybeli. Równie istotne jest to, z jaką szybkością pracuje robot. Wysokiej jakości urządzenia posiadają też różne tryby pracy, co zwiększa ich możliwości. Niezwykle ważnym aspektem jest także sposób zasilania robota. Przeważnie jest ono sieciowe lub akumulatorowe, czasem dostępne jest jedno, jak i drugie rozwiązanie. Liczy się też, jakiej marki jest robot do mycia okien, o czym napiszemy dokładniej w kolejnym akapicie.

Polecane roboty do mycia okien

Nie ma wątpliwości, że roboty sprzątające coraz bardziej dominują rynek nowoczesnych urządzeń. Wiele firm, które tworzą atrakcyjne roboty odkurzacze, czy roboty hybrydowe oferują też własne modele robotów do mycia okien. Prym w tej konkurencji wiedzie marka Ecovacs, tworząca urządzenia w pełni automatyczne, skuteczne i bardzo dokładne. Mają one nie tylko znakomite oprogramowanie, ale i kształt, dzięki czemu robot działa sprawnie, radząc sobie w każdej sytuacji. zbierając wodę, susząc i wycierając okna, nie pozostawiają nawet najmniejszych smug. Urządzenia Ecovacs są w stanie umyć nawet największe okna, co jest możliwe za sprawą długiego, sięgającego 5 metrów kabla. Roboty Ecovacs pracują na każdym rodzaju szyby, w tym oknach ośnieżonych, całoszklanych, szkle matowym czy foliowanym. Poznaj pełną ofertę robotów do mycia okien Ecovacs i ciesz się czystymi oknami bez zbędnego wysiłku!

Jak widać, roboty do mycia okien to obok innych nowoczesnych urządzeń sprzątających, sprzęty, w jakie zdecydowanie warto zainwestować. Są coraz tańsze i dostępne dla większej liczby konsumentów, zapewniają ogromną oszczędność czasu i perfekcyjne efekty porządkowe. Nie ma co się zastanawiać, czy kupno robota do mycia okien to dobre rozwiązanie - to inwestycja, która zwróci się pod każdym względem.

pixel