Czy warto wybrać robot odkurzacz od Samsunga?

2020-11-16
Czy warto wybrać robot odkurzacz od Samsunga?

Odkurzanie i mycie podłóg to czynności, które nie należą do najprzyjemniejszych, ale są konieczne, by utrzymać porządek w domu. Znacznie łatwiej je wykonywać, mając do dyspozycji nowoczesne urządzenia. W przypadku tego typu prac idealnie nadają się roboty odkurzacze, które de facto wyręczają nas w tych zadaniach. Jeśli planujemy zakup takiego urządzenia, powinniśmy wybrać mądrze, decydując się na odkurzacz jakościowo wykonany, wydajny, wyposażony w nowoczesne funkcje. Czy roboty od Samsunga spełniają te kryteria?

Roboty odkurzacze - za co je pokochaliśmy? 

Roboty sprzątające wybierane są coraz częściej, co nie dziwi, bo bardzo ułatwiają życie, pomagając w codziennych obowiązkach. Oszczędzamy zarówno czas, który możemy przeznaczyć na inne działania, jak i energię. Wystarczy go uruchomić, by po określonym czasie (zależnym od tego, ile robot ma do wysprzątania) cieszyć się z idealnie czystej podłogi. Można używać go codziennie i zachować nienaganną higienę w każdym pomieszczeniu, bez obecności szkodliwych, psujących atmosferę zanieczyszczeń.

Roboty sprzątające nie tylko odkurzają podłogę, ale i ją myją, więc prezentuje się ona perfekcyjnie. Roboty odkurzacze to bardzo małe, kompaktowe urządzenia. Mimo że niepozornie się prezentują, to w ich wnętrzu drzemie ogromna moc możliwości. Wyposażone w zestaw sensorów, komputer pokładowy i oprogramowanie sterujące doskonale orientują się w przestrzeni, bez problemu radząc sobie z różnymi przeszkodami - omijając meble i inne przedmioty, zatrzymując się przed niebezpiecznymi uskokami, na przykład schodami, z których sprzęt mógłby spaść i się roztrzaskać.

Tego typu roboty odkurzacze są w stanie bardzo długo, nieprzerwanie pracować, za co odpowiada akumulatorowe zasilanie. A gdy tylko poziom energii spadnie, urządzenie nie zatrzyma się nagle, lecz samoczynnie skieruje się do stacji dokującej, gdzie naładuje baterie. Gdy już to zrobi, wróci do miejsca, w jakim wcześniej skończyło pracę. Co równie ważne, sterowanie robotem sprzątającym jest niezwykle łatwe, bo do tego zadania potrzebujemy jedynie smartfona z dedykowaną mobilną aplikacją. Dzięki niej mamy nie tylko pod kontrolą robota, ale też zyskujemy dostęp do kluczowych informacji, między innymi o stopniu naładowania akumulatora czy czasu, który pozostał do zakończenia sprzątania. Czy roboty od Samsunga cechują się tymi wszystkimi, wymienionymi powyżej, zaletami?

Roboty odkurzacze Samsung - dlaczego warto? 

Zdecydowanie tak, bo innowacyjne roboty odkurzające marki Samsung zostały zaprojektowane w ten sposób, by ułatwić codzienne życie, zapewniając wyjątkowo wysoką moc ssania i zdalne sterowanie. Skutecznie usuwają kurz i inne zabrudzenia, niezależnie, z jaką powierzchnią mają do czynienia - twardą lub miękką, np. dywan. Uwagę zwraca technologia CycloneForce, dzięki której odkurzacze Samsung nic nie tracą ze swojej mocy, nawet gdy pojemnik jest już cały zapełniony.

Robot został skonstruowany w ten sposób, by mógł jak najdłużej zachować pełną moc ssącą. Dzieje się tak za sprawą siły odśrodkowej oddzielającej zanieczyszczenia, które kierowane są do zewnętrznej komory. To w konsekwencji sprawia, że filtr pozostaje czysty przez dłuższy czas. Ogromną rolę odgrywają tu ulepszone czujniki pozwalające wykryć nawet najmniejsze przeszkody. To samo powiemy o zaawansowanym systemie nawigacji, który ułatwia ich omijanie.

Roboty odkurzające Samsung zapewniają szybsze, prostsze i maksymalnie efektywne sprzątanie. Nim podłoga nie będzie lśnić, urządzenia te nie spoczną. Co równie ważne, roboty odkurzacze Samsung świetnie, designersko się prezentują, więc są nie tylko w pełni funkcjonalne, ale i wyjątkowo pięknie, pomysłowo i z klasą wykonane.

Jaki model warto polecić? 

Wzorcowym przykładem robot odkurzacz Samsung VR10M702CUW/GE - bardzo niski, kompaktowy, łatwo dostaje się pod każdy mebel, a jednocześnie dysponujący ogromną mocą ssania, dzięki czemu z łatwością usuwa kurz z różnych powierzchni.

  • Zachwyca innowacyjny czujnik o wysokiej wydajności FullView Sensor 2.0 umożliwiający skanowanie bardzo wąskich przestrzeni. Precyzyjnie wykrywa krawędzie przy ścianach. Odkurza dokładnie wszędzie - także w kątach i wzdłuż ścian. Wystarczy tylko, że robot dotyka ściany, po czym automatycznie wysuwa się listwa zagarniająca. Tworząc specjalną dyszę ssącą, zapewnia większą skuteczność odkurzania.
  • Doskonale też sprawdza się inteligentna funkcja Power Control - określa, jaka powierzchnia jest odkurzana i na tej podstawie dostosowuje siłę ssącą. Przykładowo, gdy robot odkurza dywan, ta siła jest większa, by z gęstego włosia wyciągnąć zalegającym tam kurz i inne zanieczyszczenia.
  • O czym dodatkowo warto wspomnieć? Zdecydowanie o technologii CycloneForce. To duża siła odśrodkowa, oddzielająca pył i brud w komorze zewnętrznej. Zachowuje moc ssania, sprawiając, że filtr jest czysty, bez ryzyka zatkania.
  • Funkcja mapowania zapewnia, że robot zawsze - niezależnie od powierzchni, z jaką ma się zmierzyć - znajdzie najlepszy sposób, by podłogi stały się idealnie czyste, wykonując swoją pracę w sposób maksymalnie szybki. Gwarantują to czujniki o wysokiej wydajności wraz ze zintegrowaną kamerą cyfrową, która tworzy mapę całego domu, obliczając na tej podstawie najbardziej efektywną drogę do odkurzania.
  • A to wszystko ułatwiają koła East Pass radzące sobie z większością przeszkód. Korpus odkurzacza znajdujący się wysoko, bo aż 15 mm nad poziomem podłogi, sprawia, że nic go nie zablokuje.

Jeśli więc szukamy niezawodnego robota sprzątającego, warto zobaczyć, co Samsung ma do zaoferowania!

pixel