Czy odkurzacz parowy sprawdzi się do tapicerki w Twoim samochodzie?

2022-03-29
Czy odkurzacz parowy sprawdzi się do tapicerki w Twoim samochodzie?

Ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez własnego samochodu. Dzięki niemu można załatwić różne sprawy, wybrać się w podróż weekendową, przywieźć większy sprzęt zakupiony na przykład w markecie budowlanym itp. Możliwości jest od groma, ale im częściej wykorzystuje się samochód do różnych celów, tym bardziej trzeba zatroszczyć się o jego czystość. Dość mocno narażona na wszelkiego typu zabrudzenia i zniszczenia jest szczególnie tapicerka samochodowa. Jak się o nią zatroszczyć? Czy odkurzacz parowy się tu sprawdzi?

Jak brudzi się i niszczy samochodowa tapicerka?

Tapicerka jest narażona na plamy z różnych produktów spożywczych, potu, włosów i sierści. Przeciera się od ubrań, jej jakość szybko ulega zniszczeniu, zwłaszcza jak na bieżąco jej nie czyścimy. Zużywa się również na skutek działania słońca i promieniowania ultrafioletowego. Ma ono wpływ na oryginalny kolor, który blaknie. Jakby tego było mało, w tapicerkę mocno wnika też woń papierosów i stęchlizny. Palenie można ograniczyć lub w ogóle wyeliminować, ale ze stęchlizną ciężko sobie poradzić, zwłaszcza w starszych samochodach, gdyż przeważnie panuje wilgoć, powstający na skutek nieszczelności i dostawaniu się wody do środka.

Zabrudzenia mogą też powstać po wizycie pojazdu w warsztacie. Wystarczy, że mechanik usiądzie na fotelu kierowcy w brudnym kombinezonie, by na siedzeniu powstała trudna do usunięcia plama. W profesjonalnych warsztatach stosuje się pokrowce foliowe, warto więc o tym pamiętać, gdy oddajemy swój pojazd do mechanika.

Jak dbać o tapicerkę?

Warto zawsze pamiętać o tym, by wsiadać do samochodu w czystych i suchych ubraniach, co minimalizuje ryzyko farbowania na tapicerkę. Podstawą jest odkurzanie tapicerki, najlepiej robić to często, przynajmniej raz na dwa tygodnie, używając do tego celu domowego odkurzacza. Mały odkurzacz samochodowy nadaje się raczej do usuwania na bieżąco drobnych zabrudzeń. Takie zabiegi mogą jednak nie wystarczyć, jeśli chcemy utrzymać czystość tapicerki na dłużej, likwidując z niej nawet najtrwalsze zabrudzenia.

Żeby efektywnie je wyeliminować, najlepiej sięgnąć po odkurzacz parowy. Jak jego nazwa wskazuje - do czyszczenia tapicerki samochodowej wykorzystuje gorącą parę i nie potrzebuje żadnych środków chemicznych. Jest więc w pełni antyalergiczny i bezpieczny dla zdrowia. Gorąca para nie tylko skutecznie usuwa różne zabrudzenia, ale i trwale zabija drobnoustroje - bakterie, roztocze i inne czynniki powodujące różnego rodzaju infekcje. A co równie ważne, używanie pary to nie tylko ogromne korzyści w zakresie czyszczenia, higieny i estetyki, ale i inne zalety, zwłaszcza prawidłowe nawilżenie i poprawa struktury siedzisk ze skóry. W przypadku tapicerki materiałowej tkanina zostaje porządnie odświeżona, a kolory zyskują na ożywieniu.

Odkurzacz parowy - wyczyści i odświeży nie tylko tapicerkę!

Czysta tapicerka to jednak nie wszystko, co zapewniają odkurzacze parowe. Ich działanie jest w pełni kompleksowe, co oznacza, że pozwalają wyczyścić większość elementów pojazdu, jak wykładziny, szyby, przeszklenia, obręcze, karoserie, silnik itp. Inwestując w to rozwiązanie, zyskujemy więc uniwersalny i w pełni kompletny sprzęt przeznaczony do gruntownego dbania o pojazd. Profesjonalny system czyszczenia gorącą parą EOLO MOTOR VAPOR LP08 działa niezwykle skutecznie, docierając nawet w mikroszczeliny, gdzie dokładnie penetruje i oczyszcza, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych środkach przy zastosowaniu bardzo silnych detergentów.

Za jednym zamachem więc myjemy i dezynfekujemy samochód, nie tylko tapicerkę, ale i wszystkie inne elementy! Nieprzypadkowo coraz więcej kierowców decyduje się na zakup odkurzacza parowego, który jest łatwy w obsłudze, zapewnia dokładność czyszczenia, oszczędzając czas i pieniądze. To zdecydowanie najlepsza opcja dla alergików, ponieważ gorąca woda nie wydziela żadnych substancji uczulających. Jak już wspomnieliśmy, jest wolna od jakiejkolwiek chemii - to po prostu podgrzana woda do bardzo wysokiej temperatury.

Jakie model można polecić?

Spośród różnych dostępnych odkurzaczy parowych, na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza model odkurzacz parowy EOLO - Motor Vapor LP05. To profesjonalny sprzęt wyposażony w generator pary i funkcje odkurzania, dzięki czemu zapewnia nie tylko czyszczenie za pomocą pary, ale i usuwanie sypkiego brudu. Gromadzony w pojemniku wykonanym ze stali nierdzewnej łatwo usunąć po zakończeniu sprzątania. Urządzenia jest łatwe w przemieszczaniu, bo zostało wyposażone w pięć dużych kółek. Za sprawą szerokiego wyboru akcesoriów bez problemu można zwiększyć jego funkcjonalność, dzięki czemu poza zewnętrznymi i wewnętrznymi częściami samochodu, jesteśmy w stanie czyścić dowolne powierzchnie: sanitariaty, firany, fotele, kuchnie itp.

Odkurzacz parowy zdecydowanie sprawdzi się do tapicerki w samochodzie, ale - jak udowodniliśmy to w powyższym artykule - nie tylko, bo to sprzęt świetnie radzący sobie z brudem w innych miejscach. To tylko pokazuje, że warto w niego zainwestować!

pixel