5 świetnych robotów do mycia okien!

2021-11-09
5 świetnych robotów do mycia okien!

Nieskazitelnie czyste okna cieszą oko. Niestety osiągnięcie stanu czystości kosztuje zwykle mnóstwo wysiłku. Poświęcony czas, żmudne prace, walka z wiecznie powracającymi smugami. Wszyscy znamy to aż za dobrze. Jeżeli nie przepadamy za spędzaniem wielu godzin na myciu szyb, warto pomyśleć o profesjonalnym robocie do mycia okien. Inteligentne urządzenie może z łatwością zmienić żmudne czynności w relaks.

Robot sprzątający – dlaczego go potrzebujesz?

Wystarczy włączyć urządzenie i robot sprzątający wykona resztę za nas. Jak to działa? Umieszczamy robota na szybie, a wbudowany silnik próżniowy uczepi się tafli szkła. Za sprawą nowoczesnych czujników robot do mycia okien imponuje precyzją. Wbudowane oprogramowanie informuje urządzenie o przebytej trasie, dzięki czemu nie marnuje energii i szybko radzi sobie z całym oknem. Jest dużo dokładniejszy w czyszczeniu niż ludzie. Wszystko za sprawą ruchu ściereczek umieszczonych w maszynie. Mikrofibra pokryta jest detergentem, ale może pracować również na sucho. Szybkie polerowanie gwarantuje, że nie pojawią się żadne smugi. Użyteczność urządzenia jest bezdyskusyjna. Można go używać w domu, na przeszklonym balkonie, w szklarni, w biurze, w sklepie i wielu innych miejscach. Automatyzacja pracy oszczędza energię i czas. Obsługa jest zupełnie nieskomplikowana. Całość załatwia technologia. Mycie okien? Roboty robią to lepiej.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Szeroka oferta robotów dostępnych na rynku powinna zadowolić najbardziej wymagające osoby. Jednak istnieje zbiór cech, na które najbardziej należy zwrócić uwagę. Robot myjący podłogi i okna powinien mieć wydajną baterię, aby podczas jednego cyklu umyć jak największą powierzchnię. Najwygodniejsze są urządzenia bezprzewodowe, te jednak są zwykle wyposażone w baterie o mniejszej pojemności, które trzeba częściej ładować. Z pewnością wystarczą do mieszkania średniej wielkości, ale przeszklony dom będzie wymagał potężniej wyposażonego urządzenia. Istotne parametry to oczywiście moc silnika i związany z nim poziom hałasu. Roboty różnią się również ze względu na ergonomię i stopień zaawansowania użytej technologii. Przeczytaj, które roboty do mycia okien warto wybrać.

Do mieszkania: robot sprzątający do okien myjka WS-1080

Jeżeli w Twoim mieszkaniu na umycie czeka kilka okien lustra i stoły, to kwadratowe urządzenie produkcji Mamibot sprawi się idealnie. Dla zwyczajnych, domowych potrzeb wystarczy ten niewielki, kwadratowy robot. Jest wyposażony w antypoślizgowe paski z silikonu oraz zdalne sterowanie przy użyciu smartfona poprzez łącze Bluetooth. Wyposażony jest w dwa rodzaje czujników, które wskazują krawędzie. Przed odpadnięciem od powierzchni chroni go dedykowana linka, która łączy sprzęt z podłożem. Robot sprzątający Mamibot jest zasilany przewodowo. Jego wielką zaletą jest cichy silnik. Kompaktowe rozmiary decydują o jego funkcjonalności w warunkach domowych. To inteligentne urządzenie posprząta Twój dom za Ciebie.

Do domu: robot do mycia okien Window Cleaner MIJIA HUTT W66

Wystarczy jeden przycisk, by urządzenie zaczęło myć okna. Robot firmy Xiaomi umyje za jednym razem nawet do 80 metrów kwadratowych szkła. Nie ma mowy o smugach i zarysowaniach, bo specjalnie zaprojektowany system bezustannie zrasza szkło wodą i utrzymuje wilgotność mikrofibry. Robot pracuje w oparciu o wcześniej zaplanowaną trasę. W razie potrzeby zwiększa ciśnienie, by usunąć nawet stwardniałe zabrudzenia. Urządzenie posiada dedykowaną ochronę przed awarią sieci. Nawet w przypadku braku dopływu prądu będzie działać jeszcze przez 20 minut. Lekki robot będzie znakomitym wyborem zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych.

Do wielkich okien: robot Symbo Weebot W130

Oto sprzęt dedykowany posiadaczom okien od podłogi do sufitu. Robot Symbo umyje okna wielkie i średnie, również te pozbawione ram. Zaprogramowano dwa tryby ruchu, które sprawią że znakomicie odnajdzie się zarówno na oknach szerokich, jak i wysokich. Dzięki temu może być też stosowany do czyszczenia szklanych powierzchni balkonów w apartamentowcach. Sprawnie pokona brud na lustrach, kafelkach i innych powierzchniach. Urządzenie może czyścić zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dodatkowa podkładka wibracyjna, po której przejeżdża później wilgotna ściereczka, zapewnia nienaganną czystość.

Bezprzewodowy: robot do mycia okien Ecovacs WINBOT X

Roboty do mycia okien Ecovacs są wszechstronne i odznaczają się aż poczwórnym cyklem czyszczenia. Oznacza to, że jednocześnie robot myje, pobiera wodę, suszy powierzchnię oraz przeciera okna. Bezprzewodowe zasilanie gwarantuje pełną swobodę pracy i znakomite rezultaty. Bateria gwarantuje 50 minut dynamicznej pracy. W razie napotkania silnie przylegającego brudu przełącza się na tryb intensywnego czyszczenia. To wspaniały sprzęt do pomocy w codziennych pracach domowych.

Do grubego szkła: Robot Hobot 288 WIFI

Zdalnie sterowanie poprzez aplikację gwarantuje nieskomplikowane użytkowanie. Robot myjący okna Hobot posiada potężny moment obrotowy, który gwarantuje uzyskanie zachwycającej czystości. Podwójny cykl mycia usuwa nawet najmniejsze drobinki brudu. Laserowe czujniki wykryją krawędzie powierzchni roboczej. Estetyczny, nowoczesny design sprawia, że to znakomity pomysł na funkcjonalne urządzenie i piękny przedmiot, który doda blasku każdemu pomieszczeniu.

pixel