5 powodów dla których warto zainwestować we Ecovacs Deebot ze Smart Navi

2021-02-17
5 powodów dla których warto zainwestować we Ecovacs Deebot ze Smart Navi

Roboty odkurzacze wybierane są coraz chętniej, co raczej nie powinno dziwić, bo te sprytne urządzenia zapewniają ogrom zalet. Najważniejsze jest to, że oszczędzają wiele czasu, który zamiast na sprzątanie możemy przeznaczyć na coś zdecydowanie bardziej przyjemnego. Każdego roku powstają jeszcze lepsze modele, czego przykładem Ecovacs Deebot ze Smart Navi. Poznajmy go lepiej, wymieniając 5 powodów, dla których warto w niego zainwestować!

Najpierw jednak kilka słów o firmie Ecovacs, która została założona w 1998 roku. Nie od razu rozpoczęto tworzenie robotów sprzątających, stało się to kilka później - w 2006, wraz z powołaniem Ecovacs Robotics. Skupiono się tu całkowicie na robotach do użytku domowego, ale nie tylko na produkcji i sprzedaży, bo uruchomiono też dział badań i rozwoju. Linia produktów to cztery kategorie robotyki domowej - do czyszczenia podłóg, jak omawiany w tym artykule Deebot, czyszczenia szyb - Winbot, czyszczenia i nawilżania powietrza - Atmobot, ale też do rozrywki i bezpieczeństwa - Famibot.

Uniwersalność. Robot sprawdzi się w każdym domu

Ecovacs Deebot z niezawodną technologią Smart Navi to model, który oczyści każdy rodzaj podłóg, niezależnie, czy mamy do czynienia z parkietem, kafelkami czy dywanem. Dociera w trudno dostępne miejsca, wykorzystując do tego celu specjalnie zaprojektowany czujnik laserowy. Ten bardzo dokładnie mierzy odległości i na tej podstawie tworzy szczegółową mapę, która zapewnia perfekcyjne czyszczenie. Jego uniwersalna, kompaktowa konstrukcja umożliwia mu dotarcie w każde miejsce, także pod niskimi meblami. Nie jest więc ważne, czy mieszkamy w małym mieszkaniu, czy dużym domu, Ecovacs Deebot zagwarantuje ten sam poziom efektywności sprzątania.

Zachwycająca inteligencja

Ecovacs Deebot zachwyca inteligentnymi rozwiązaniami, co sprawia, że jego możliwości są wręcz nieograniczone. Tworzy mapę dla kilku pięter, dzięki czemu łatwiej i efektywniej porusza się po całym domu. Skorzystajmy z tej opcji, by powiedzieć robotowi, jakie miejsca w domu są szczególnie istotne pod kątem czystości. Na tej podstawie robot sprzątający będzie skupiał na nich uwagę, co zapewni ich nienaganny wygląd. Rozpoznaje dywany, dobierając w tym celu większą moc, żeby dokładnie je wyczyścić. W trakcie mopowania zaś je omija, wycierając tylko twardą podłogę.

Jak wspomnieliśmy, robot odkurzacz tworzy mapę obszaru, który ma wyczyścić w pierwszej kolejności. Sami też możemy to określić. To jednak nie wszystko, bo dostępna jest inna ciekawa opcja - wirtualnego ograniczenia wybranych obszarów. Jak nazwa wskazuje, można oznaczyć miejsca, które mają zostać wykluczone z odkurzania.

Robot sprzątający Ecovacs Deebot ciągle myśli, nigdy nie pozostaje nieuważny, co zapobiega upadkom ze schodów. Nie musimy więc się martwić, że to mu się przydarzy i dojdzie do uszkodzenia jego konstrukcji. Gdy tylko się do nich zbliża, reaguje czujnik “sensor cliff”, robot zmienia kierunek i oddala się od zagrożenia. Z łatwością wykrywa też przeszkody, co zapewniają czujniki antykolizyjne.

Wyjątkowa moc

Robot odkurzacz Ecovacs Deboot ze Smart Navi zapewnia dużą moc sprzątania, za co w ogromnej mierze odpowiadają trzy poziomy ssania. Zależnie od sytuacji i rodzaju podłogi, wybierzmy jeden z nich i cieszmy się z efektywności pracy urządzenia. Dostępny jest na przykład tryb intensywnego odkurzania, który przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy szybko musimy wysprzątać podłogę. Jeśli nie ma takiej potrzeby, można ustawić jeszcze dokładniejsze czyszczenie niż w trybie standardowym, które poradzi sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami.

Długi czas pracy

Robot odkurzacz Ecovacs Deebot jest bardzo wydajny, co zapewnia ogromny akumulator Li-ion 5200 mAh. Dzięki niemu urządzenia może pracować bardzo długo, czyszcząc duże obszary i wiele pomieszczeń bez konieczności ładowania pomiędzy kolejnymi cyklami. A kiedy już przychodzi na to czas, bo robot potrzebuje dodatkowej energii do działania, nie musimy się o nic martwić - urządzenie samo się tym zajmie. Kiedy tylko rozpozna, że poziom naładowania jest za niski, automatycznie wróci do stacji ładowania.

Pełna kompatybilność

Obsługa robota sprzątającego Ecovacs Deebot jest naprawdę łatwa, tym bardziej że urządzenie współpracuje z nowoczesnymi aplikacjami. Dzięki nim mamy zawsze kontrolę nad poczynaniami robota i możemy sprawdzić jego aktualny stan. Bez problemu ustawimy odpowiedni czas i tryb czyszczenia. Wystarczy do tego smartfon z system operacyjnym iOS lub Android. Można nim sterować również za pomocą Amazon Echo, wydając polecenia głosowe. Urządzenie jest też kompatybilne z Google Home.

Podsumowując, widzimy, jak wiele jest powodów, by zainwestować w robota sprzątającego Ecovacs Deebot. Cechuje go wyjątkowa inteligencja, funkcjonalność, ponadprzeciętne parametry, zwłaszcza ogromna moc i pojemna bateria. To wszystko sprawia, że urządzenie poradzi sobie w każdym domu!

pixel