3 roboty odkurzacze do 1000 złotych. Co polecamy?

2021-01-22
3 roboty odkurzacze do 1000 złotych. Co polecamy?

Roboty odkurzacze całkowicie zmieniły sposób, w jaki dbamy o czystość w mieszkaniu. Już nie musimy jak dawniej poświęcać na to mnóstwo czasu i wkładać w to wiele wysiłku. Za sprawą nowoczesnych urządzeń sprzątających jesteśmy zwolnieni z tych przykrych obowiązków. Co ważne - każdy może sobie pozwolić na zakup robota odkurzacza, bo niektóre modele dostępne są za mniej niż 1000 złotych! Jakie są warte polecenia?

Nie dziwi ogromna popularność robotów sprzątających, bo to wręcz idealna alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy. Dzięki temu, że są wyposażone w liczne czujniki i gumowe szczotki, bez trudu poradzą sobie z wyczyszczeniem każdej podłogi. Są niezwykle łatwe w obsłudze, bo do tego celu wystarczy smartfon lub tablet z dedykowaną aplikacją. Pełna automatyzacja zaś sprawia, że urządzenie można włączyć nawet, jak nie ma nas w domu. To, jak wspomnieliśmy we wstępie, sprzęt, na jaki może sobie pozwolić praktycznie każda osoba, bo nie kosztuje tak dużo, jak jeszcze kilka lat temu. Dostępnych jest wiele tanich modeli. Poniżej prezentujemy 3 sprawdzone roboty odkurzacze za mniej niż 1000 zł!

Ecovacs DEEBOT 900 - dlaczego warto?

Robot sprzątający Ecovacs DEEBOT 900 zachwyca łatwością obsługi. Żeby go uruchomić, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. To sprawia, że każda, nawet początkująca osoba nie będzie miała problemu, by szybko zacząć z niego korzystać. To robot odkurzacz, który radzi sobie z wszelkimi, także najbardziej uciążliwymi, zabrudzeniami.

Dzięki temu, że został wyposażony w nowoczesną funkcję mapowania, inteligentnie skanuje całe pomieszczenie, ustalając sobie plan sprzątania. To zapewnia, że uporządkuje każdy, nawet najtrudniej dostępny, kawałek podłogi. Możemy też go tak zaprogramować, by wskazać mu miejsca szczególnie ważne w domu, które powinien wyczyścić w pierwszej kolejności. To przeważnie miejsca o najwyższym priorytecie lub silnym poziomie zabrudzenia.

A wszystko to zrobimy z poziomu smartfona i dedykowanej do robota sprzątającego Ecovacs DEEBOT 900 aplikacji. Jak wspomnieliśmy, do uruchomienia wystarczy jeden przycisk, po skończonej pracy zaś sam wraca do stacji dokującej, gdzie ładuje baterie. To samo robi, gdy jej poziom zbliży się do niskiego poziomu. Po tym jak już się posili energią, wraca do tego samego fragmentu podłogi, w którym skończył sprzątanie.

Xiaomi Mi Robot Vacuum 1 - co to za model?

Xiaomi słynie z porządnej jakości, niedrogich smartfonów, które są doskonałą alternatywą dla droższych odpowiedników. To samo można powiedzieć o produkowanych przez tę firmę robotach odkurzaczach - nie kosztują dużo, lecz zapewniają niezwykłą wydajność sprzątania.

Widać to dokładnie na przykładzie Mi Robot Vacuum 1 - zainstalowano w nim solidny silnik NIDEC, mogący pomieścić do 0,67m3 powietrza na minutę przy ciśnieniu do 2200 Pa. Na uwagę zasługuje też pojemny akumulator litowo-jonowy 2500 mAh, zapewniając, że robot może pracować bez przerwy przez 90 minut. Po tym czasie robot skieruje się do stacji dokującej, gdzie naładuje baterie. Po krótkim czasie wróci do czyszczenia podłogi. O nic nie musimy się martwić.

Jego sterowanie jest bardzo proste i intuicyjne - służy do tego dedykowana aplikacja na smartfona. Mimo niepozornych rozmiarów, robot odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum 1, potrafi wyczyścić dużą powierzchnię - do 120 m2. Został wyposażony w 2 szczotki boczne, zainstalowano w nim też inteligentne czujniki.

IRobot Roomba 606 - klasyka w najlepszym wydaniu

IRobot to bardzo popularna i ceniona marka, która jako pierwsza zaprojektowała i wyprodukowała robota sprzątającego. A było to w 2002 roku. Od tamtej pory powstają kolejne, jeszcze bardziej ulepszone, modele. Jednym z nich jest iRobot Roomba 606, w którym zaimplementowano nowoczesny 3-stopniowy system sprzątania, co zapewnia, że skutecznie i z łatwością zbiera wszelkie zabrudzenia z różnych powierzchni - dywanów, parkietów i innych rodzajów podłóg.

Cały proces porządkowania powierzchni wspomagany jest przez technologię AeroVac. Maksymalizuje przepływ powietrza przez głowicę czyszczącą, skutecznie ściągając zebrane nieczystości ze szczotek wprost do pojemnika na brud. To robot odkurzacz bardzo łatwy w użytkowaniu. Nowy akumulator Li-Ion pozwala na wykonanie jeszcze większej ilości cykli sprzątania.

Manewruje sprawnie dookoła mebli, odkurzając pod nimi i wzdłuż krawędzi. Bez problemu radzi sobie z przeszkodami, unikając ich. Zbliżając się do schodów, nie musimy się obawiać, że z nich spadnie. Nie zapląta się też w kable pozostawione na podłodze. Niezależnie, jak umeblowany jest pokój - dzięki swoim zdolnościom manewrowania robot odkurzacz iRobot Roomba 606 dotrze do każdego fragmentu podłogi.

Już za około 1000 złotych można stać się posiadaczem jakościowego robota odkurzacza, dlaczego więc z tego nie wykorzystać? Wymienione przez nas modele są zdecydowanie warte uwagi!

pixel