3 roboty odkurzacze Ecovacs do 1000 złotych! Na które warto postawić?

2020-07-08
3 roboty odkurzacze Ecovacs do 1000 złotych! Na które warto postawić?

Roboty sprzątające to generacja dość nowych urządzeń powstałych na początku obecnego wieku - dokładnie w 2002 roku, gdy marka iRoomba stworzyła swój pierwszy model. W tamtym czasie tego rodzaju urządzenia kosztowały dużo, co nie dziwi, ponieważ to, co nowe i wcześniej nieznane, zawsze ma swoją cenę.

Lata jednak mijają i to, co na początku niespotykane i trudnodostępne (głównie przez wysoki koszt zakupu), nagle już takie nie jest głównie przez to, że powstają kolejne marki oferujące podobną jakość sprzętu, ale też rywalizujące cenowo. Z drugiej strony, technologie, jakie dawniej kosztowały krocie, teraz stały się bardziej powszechne. Tak dokładnie to wygląda w przypadku roboty odkurzaczy, co potwierdza marka Ecovacs, której wiele modeli dostępnych jest na każdą kieszeń! Wybraliśmy najlepsze z nich, aby ułatwić wybór!

  • Ecovacs DEEBOT 601

Ecovacs DEEBOT 601 pozwoli oszczędzić czas, który przeznaczyć można na inne, bardziej przyjemne czynności - odpoczynek, hobby czy po prostu zabawę. Nie tylko odkurza podłogi, ale też potrafi je myć - wystarczy przymocować do niego zbiornik na wodę, by było to możliwe. Doskonale radzi sobie też z czyszczeniem dywanu. Bez problemu możemy nim sterować za pomocą dedykowanej aplikacji - niezależnie od miejsca, w jakim akurat się znajdujemy. Co więcej, nie musimy też myśleć o tym, by go ładować, bo samo to robi. A za sprawą specjalnych czujników sprawnie omija wszelkie przeszkody i nie spada ze schodów.

Robot odkurzacz Ecovacs DEEBOT 601 został wyposażony w różne szczotki - główną w kształcie litery V i boczne do czyszczenia krawędzi, dzięki którym w jednym przebiegu wykonuje kilka czynności naraz: zamiata, zbiera i odkurza. Za pomocą trybu inteligentnego sprzątania robot skutecznie oczyści twarde powierzchnie, radząc sobie z różnymi zabrudzeniami, nawet takimi jak sierść psa lub kota. Co więcej, zaprogramowana, powtarzalna trasa sprzątania zapewnia ogromną wydajność, dzięki czemu robot odkurzacz wyczyści też większe powierzchnie.

  • A może hybryda? Polecamy Ecovacs DEEBOT R95

Deebot R95 to wielofunkcyjny odkurzacz charakteryzujący się kompleksowym 5-etapowym systemem czyszczenia. Praca zaczyna się od szczotek - do zamiatania podłogi i głównej, która przesuwa brud w kierunku centrum wlotu ssącego. Ta czynność znacznie ułatwia odkurzanie, po którym rozpoczyna się mycie, za co odpowiada zaawansowany mechanizm myjący ze zintegrowanym zbiornikiem wody. Nawilżając ściereczkę, myje podłogi, wysuszając je do idealnej czystości.

Deebot R95 pracuje bardzo intuicyjnie, wiedząc dokładnie, gdzie i jak ma się poruszać, docierając do każdego miejsca, zgrabnie omijając przeszkody. Dzieje się tak za sprawą inteligentnego systemu z funkcją pamięci ścieżki. Robot odkurzacz Deebot R95 określa ją, a także zapamiętuje już wyczyszczone powierzchnie.

Łatwo nim zarządzać z każdego miejsca, w czym pomaga dedykowana i bezpłatna aplikacja, jaką możemy sterować robotem, wydając mu wszystkie polecenia, zatrzymując go i wznawiając jego pracę. To niebywałe ułatwienie!

  • A może DEEBOT 900?

Robot sprzątający DEEBOT 900, podobnie jak dwa poprzednie modele, jest niezwykle łatwy w obsłudze (wystarczy nacisnąć jeden przycisk), skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, włącznie z najbardziej uciążliwymi. To w pełni samodzielny robot, który został wyposażony w unikalną funkcję mapowania, dzięki czemu kawałek po kawałku, w zgodzie z ustalonym planem, wyczyści każdy metr kwadratowy podłogi, nawet ten najtrudniej dostępny.

Co więcej, aplikacja Ecovacs pozwala na bezproblemowe zarządzanie maszyną. Kontrolujemy, czy robot ma się skupić na konkretnym obszarze, czy może na wszystkich pomieszczeniach w domu. Robot sprzątający Deebot 900 bez problemu rozpoznaje swoje otoczenie. Od razu po uruchomieniu skanuje i mapuje mieszkanie, co pozwala mu zorientować się w przestrzeni i zaplanować najlepszą, najbardziej efektywną ścieżkę czyszczenia.

Wystarczy, że zdefiniujemy dowolne granice, a robot zacznie je szeregować pod kątem ważności. Jeśli zajdzie taka potrzeba zostaną wyznaczone do czyszczenia wybrane strefy, czyli te, w których występują obszary o dużym priorytecie lub silnym poziomie zabrudzania.

Po skończonej pracy wraca do stacji dokującej, by podładować baterie. Może też powrócić do miejsca (już po naładowaniu bądź opróżnieniu), w którym skończył ostatnio sprzątanie. Rutynowe przerwy nie mają wpływ na jego pracę, dzięki czemu może kontynuować czyszczenie.

Nie musimy więc inwestować dużych pieniędzy w porządnego, efektywnie sprzątającego robota odkurzacza, bo już do 1000 złotych znajdziemy wspaniały model. Ecovacs to gwarancja takie jakości.

pixel