3 najlepsze roboty sprzątające od IRobot Roomba!

2019-08-28
3 najlepsze roboty sprzątające od IRobot Roomba!
Nowoczesne urządzenia wypełnione zaawansowaną elektroniką zawładnęły naszym życiem, sprawiając, że nic nie jest już takie jak dawniej. Można się zżymać na te zmiany, ale nie sposób nie docenić, że wiele z nich poprawia komfort codziennego funkcjonowania. Bardzo dobrym przykładem są coraz mocniej wkraczające do polskich domów roboty sprzątające, zwłaszcza te marki, które mają uznanie i status na innych rynkach. Wśród nich na uwagę zasługuje IRobot Roomba mający w ofercie mnóstwo ciekawych modeli - w poniższym artykule wybierzemy 3 najlepsze!

Jak mogą nam pomóc roboty sprzątające?

Nim jednak przejdziemy do omawiania konkretnych robotów Roomba, dowiedzmy się, dlaczego w ogóle warto w taki zainwestować. Może się bowiem wydawać, że każdy sobie jakoś radzi ze sprzątaniem mieszkania, więc po co taki sprzęt? Odpowiedź jest prosta - komfort i zaoszczędzenie czasu, a rzeczywiście można zyskać go naprawdę dużo, co ma ogromne znaczenie, gdy mamy wiele innych obowiązków, na przykład związanych z pracą zawodową. Robot sprzątający wystarczy zaprogramować, by o wskazanej porze wykonywał swoje zadania. Wcześniej możemy po prostu zrzucić (nie ścierać) kurz gromadzący się na różnych powierzchniach - blatów i stołów, a o resztę nie musimy się martwić.

Jak łatwo się przekonać, producenci coraz odważniej prezentują swoją ofertę, widząc wzrastające zainteresowanie tego rodzaju sprzętami. Zdarza się wręcz, że roboty sprzątające kosztują zastanawiająco mało, co powinno być dla nas sygnałem alarmowym, a nie okazją cenową. Tak jest jednak tylko w przypadku nieznanych marek, często pochodzących z Chin, które cechują się kiepską jakością wykonania oraz słabą funkcjonalnością. Jeśli zaś zależy nam na sprawdzonym urządzeniu, które jest na naszą kieszeń, to koniecznie sprawdźmy roboty sprzątające IRobot Roomba. Spośród ogromu propozycji wybór padł na IRobot Roomba i7, IRobot Roomba e5 oraz Roomba 981.

IRobot Roomba i7 - czym do siebie przekonuje?

IRobot Roomba i7 skutecznie i wydajnie czyści wszystkie powierzchnie w domu, bo wykorzystuje do tego celu 3-stopniowy system sprzątania z podwójnymi szczotkami gumowymi. Zapewnia to ogromną moc ssąca, dla której nie ma zanieczyszczeń niemożliwych do usunięcia.

Za pomocą inteligentnego mapowania Imprint dociera się wszędzie, także do trudnodostępnych zakamarków, sprzątając wzdłuż ścian, pod sofą i krzesłami, zgrabnie omijając różne przeszkody, np. meble. Tropi kurz i brud, używając opatentowanej technologii Dirt Detect działającej w oparciu o optyczne i akustyczne czujniki. Nie ma też ryzyka, że IRobot Roomba spadnie ze schodów, bo czuwają nad tym czujniki wysokości, strzegąc urządzenie przed różnymi niebezpiecznymi uskokami.

Nie musimy się też obawiać o jego szybkie rozładowanie, bo nowoczesny akumulator litowo-jonowy zapewnia 75 minut nieprzerwanej pracy. A co z zebranymi nieczystościami? Trafiają do specjalnie zaprojektowanego, łatwego w użytkowaniu, pojemnika, który można myć pod bieżącą wodą.

IRobot Roomba e5 - tak samo wysoki poziom

Długie, ponad 25-letnie doświadczenie pozwala firmie IRobot Roomba tworzyć coraz lepsze, jeszcze bardziej wydajne modele sprzątające. Opisany powyżej i7 bez wątpienia przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym, to samo zresztą, co Roomba e5. Mamy tu identycznie jak w poprzednio opisywanym robocie odkurzaczu:

• Ogromną siłę ssącą, za sprawą której nawet najgłębiej osadzony brud nie ma szans się ostać;

• Inteligentną pracę czujników, co gwarantuje, że robot sprzątający zwinnie i zgrabnie porusza się w różnych, także ciężko dostępnych miejscach - pod meblami oraz wokół nich;

• Zaawansowaną technologię Dirt Detect, która odkurza intensywniej tam, gdzie jest to szczególnie potrzebne (na przykład w obszarach o dużym natężeniu ruchu);

• Dwie gumowe szczotki radzące sobie z różnymi rodzajami powierzchni;

• 3-stopniu system czyszczenia, który usuwa zarówno duże, jak i drobne zabrudzenia.

Czas pracy robota odkurzacza Roomba e5 to aż 90 minut. Po tym czasie nie musimy jednak nic robić, bo sprzęt automatycznie wyszukuje stację ładującą, gdzie posili się energią do kolejnych wyzwań. Robot samodzielnie też zgłasza, kiedy należy opróżnić zbiornik brudu.
Roomba 981 - dla wymagających

Spośród wielu świetnej jakości robotów Roomba, ciężko wskazać kilka najlepszych - a co dopiero jak mają to być tylko 3 modele! Mimo trudności, wybraliśmy już dwa godne uwagi, a na pozostałe, ostatnie miejsce, zasługuje IRobot Roomba 981. Pełen systemów inteligentnych czujników, które automatycznie - krok po kroku - prowadzą robota po domu. Dzięki tej technologii, robot błyskawicznie podejmuje mnóstwo decyzji (60 na sekundę), poruszając się pod meblami i wokół przeszkód, a wszystko po to, by idealnie oczyścić podłogi w każdym pomieszczeniu.

Roomba 981 doprowadza powierzchnie do idealnego porządku, dzieląc pracę na trzy etapy. Najpierw sprząta w narożnikach i wzdłuż krawędzi, za co odpowiada specjalnie zaprojektowana wirująca szczotka boczna. Dociera do każdego zakamarka, wyłapując brud, kurz i zanieczyszczenia ze wszelkich rogów oraz krawędzi. Po wykonaniu tej pracy, Roomba 981 przechodzi do kolejnego etapu, zbierając zabrudzenia dwiema szczotkami głównymi, a na koniec - w trzecim kroku - zasysa brud i filtruje zanieczyszczenia. Działa tu skutecznie potężna siła ssąca i filtr o wysokiej wydajności, który wyłapuje praktycznie wszelkie nieczystości (99%) - pyłki, roztocze i alergeny.

Jaki robot wybierzemy? Nie jest to łatwa decyzja, bo każdy cechuje się najwyższą jakością. Mamy jednak pewność, że niezależnie od tego, na co postawimy, będziemy w pełni zadowoleni z zakupu.
pixel