Zastosowanie myjek ciśnieniowych - do czego je wykorzystać?

2021-10-20
Zastosowanie myjek ciśnieniowych - do czego je wykorzystać?

Oto prawdziwie wszechstronne urządzenie. Myjki ciśnieniowe pomogą utrzymać w czystości samochód, elewację domu, nawierzchnię wokół domu, ogrodzenie, a nawet rower. Wąż podłączony do źródła wody, pompa wytwarzająca ciśnienie, silnik oraz dysza i lanca załatwią za nas to, co wymagałoby od nas wielu godzin ciężkiej pracy. Budowa urządzenia nie jest skomplikowana, ale zdecydowanie góruje nad tradycyjnymi sposobami czyszczenia zabrudzeń.

Myjka ciśnieniowa – dlaczego warto?

Ręczne czyszczenie długiego płotu, usuwanie zabrudzeń z elewacji, czy mycie samochodu, potrafi trwać długo i zabiera cenny czas, który możemy poświęcić na coś znacznie bardziej rozwijającego. Zamiast męczyć się z tradycyjnym szorowaniem, możemy wybrać sprzęt który zrobi to lepiej, szybciej i bardziej ekonomicznie. Wtedy na pomoc przychodzą myjki ciśnieniowe. To nieskomplikowany w obsłudze robot sprzątający, który stanowczo poprawi jakość i komfort Twojego życia. Mycie pod ciśnieniem usuwa pył, błoto, brud, plamy i wiele innych zanieczyszczeń. Wystarczy wybrać odpowiednie ciśnienie, poświęcić kilka chwil i gotowe.

Myjki ciśnieniowe – lepsza niż wąż

Myjka to zautomatyzowany robot sprzątający pod wysokim ciśnieniem. Co decyduje o jego przewadze nad tradycyjnym wężem ogrodowym? Przede wszystkim użycie wysokiego ciśnienia. Zastosowana technologia pozwala na bardzo sprawne czyszczenie. Strużka wody uderza w zabrudzone miejsca z siłą kilkudziesięciokrotnie przewyższającą ciśnienie znane z domowych i przydomowych kranów. Użytkownik może sterować jego siłą. Do urządzenia można wlewać zarówno gorącą, jak i zimną wodę. Takie czyszczenie jest bezpieczne i nie sprawia problemów. Nie ma mowy o zarysowaniu powierzchni lakieru samochodu, czy niszczeniu elewacji. Co równie ważne, robot niemal nie angażuje naszych sił. Umieszczone na kółkach myjki ciśnieniowe łatwo przemieścić z miejsca na miejsce. Tam gdzie akurat będą potrzebne. Z racji na stosunkowo nieduże rozmiary, z powodzeniem mogą być przewożone w bagażniku samochodu.

Myjki ciśnieniowe na posesji…

Dzięki temu przydatnemu urządzeniu z łatwością wyczyścimy np. ściany domu, nawet na dużych wysokościach. Jedną z kluczowych cech myjek ciśnieniowych jest posiadanie długiej lancy o regulowanej długości. Wyposażone w nią urządzenie dotrze do każdego zabrudzenia. Tym samym uwalnia nas od używania drabiny. Podobnie jest ze schylaniem się przy czyszczeniu podjazdu do domu lub garażu. Dzięki użyciu myjki, takie czynności będą przyjemnością. Podobnie ze zmywaniem brudów i kurzu z ogrodzenia okalającego posesję. To nie koniec wielu zalet i zastosowań tego urządzenia. Myjka ciśnieniowa EOLO może służyć również z powodzeniem w ogrodzie. Urządzenie wyposażone jest w profesjonalny zraszacz. W ten sposób z łatwością podlejemy drzewa, krzewy, a także oczyścimy z kurzu detale z kamienia i metalu oraz ozdoby w ogrodzie.

…i w domu

Do prac z bardziej delikatnymi materiałami, jak np. parkiet, najlepiej wybrać dedykowane urządzenie. W domu najbardziej wszechstronny jest odkurzacz parowy. Jednak do czyszczenia glazury myjka ciśnieniowa również sprawdzi się znakomicie. Możemy nią wyczyścić łazienkę, w których sporą powierzchnię zajmują płytki. Wystarczy na końcu zainstalować szczotkę, zwykle dołączoną do zestawu. Myjka sprawdzi się również do mycia podłóg z kafli także poza domem, np. na balkonach i tarasach. Zależnie od rodzaju czyszczonego podłoża możemy wyregulować strumień. Do czyszczenia najbrudniejszych fragmentów wybierzemy silną wiązkę punktowego ciśnienia, a do bardziej delikatnych materiałów wystarczy strumień rozproszony. Z kolei strumień rotacyjny posłuży przy oczyszczaniu tych najbardziej zaniedbanych, zarośniętych brudem miejsc.

Inne zastosowania: hydropiaskowanie

Niestety bywają zabrudzenia, z którymi nie poradzi sobie ani szorowanie ręczne, ani mycie pod ciśnieniem Część modeli myjek ciśnieniowych ma możliwość hydro-piaskowania. To najskuteczniejszy sposób na oczyszczenie elewacji nawet z wieloletnich zacieków i plam. Wykorzystuje się go również przy czyszczeniu podzespołów motoryzacyjnych. Dzięki zastosowanej mieszance piasku kwarcowego z wodą można uratować zanieczyszczone felgi lub elementy hamulca. Piasek wciąga do urządzenia specjalna dysza, a pod wpływem ciśnienia powstaje mieszanka niszcząca na swojej drodze wszystkich intruzów. Jedyną wadą tej metody jest możliwość uszkodzenia czyszczonej powierzchni, dlatego należy stosować ją tylko na najtwardsze, najbardziej wytrzymałe materiały.

Myjki ciśnieniowe – na co zwracać uwagę przy zakupie

O sukcesie myjek ciśnieniowych decyduje ekologia. Z nimi znacząco oszczędzamy na wodzie. Niektóre modele posiadają filtr zasysający, który umożliwia wykorzystanie wody gromadzonej np. w wyniku deszczów. Z myjką generujemy również mniej zanieczyszczeń. Urządzenia nie potrzebują takiej dawki płynów do czyszczenia, jaką zużyjemy przy tradycyjnym usuwaniu brudów lub plam. Wystarczy użyć gorącą wodę, która znakomicie sprawdza się przy czyszczeniu. Niektóre modele posiadają funkcję jej podgrzewania. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wydajność myjki. Mierzy się ją w litrach na godzinę. Jak najwyższy wskaźnik umożliwi ocenę, jak wiele czasu będziemy potrzebowali na wykonanie nawet najtrudniejszych prac.

Polecane
EOLO LPD02EOLO LPD02
3 040,00 zł
EOLO LPD03EOLO LPD03
13 160,00 zł
pixel